×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
26. novembris, 2015
Drukāt

Vijārs Griķis – ar humoru par nopietno

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Vijārs Griķis

Dziesmu autors un izpildītājs Vijārs Griķis piedāvā rudens drēgnos vakarus iekrāsot ar savām 13 jaunākajām dziesmām, kas apvienotas topošajā albumā “Tev ir jubileja”. Albuma tituldziesma “Tev ir jubileja” piedalās Latvijas šlāgeraptaujā.

Gan jaunais albums, gan dziesma “Tev ir jubileja” ir veltījums ikvienam jubilāram, jo albumā desmit jestras autora dziesmas tā vien aicina lustēties. “Jaunais albums ir par mīlestību, par politiku, par dzīvi, par ikdienu,” saka Vijārs. Arī šajā albumā viņš pats ir ne tikai melodijas, bet arī vārdu autors. Viņa radītie teksti ir trāpīgi, reizēm divdomīgi, reizēm liriski, bet melodijas – atmiņā paliekošas. Vijārs ir dzīves, ikdienas vērotājs un tajā ik uz soļa saskata arī kuriozas situācijas. “Ar humoru latviešiem tā ir, kā ir. Ja latvieši par sevi vairāk pasmaidītu, būtu daudz pozitīvāk. Arī ikdienas situācijas daudziem ķeras pie sirds, apvainojas. Nav jau mums to humora raidījumu. Esam maz izglītoti šajā jomā. Savā veidā ar dziesmām mēģinu šo lauciņu aizpildīt. Lieliski saprotu – kas vienam šķitīs smieklīgs, citam ne, bet te lielā mērā viss ir atkarīgs no stāstītāja, ja ir talants, spēja izstāstīt, tad cilvēki sapratīs un smiesies,” nopietni nosaka Vijārs.

Nav jau tā, ka grupas “Vilx” repertuārā ir nenopietnas dziesmas. Vijārs ar humoru spēj runāt par nopietnām lietām. Viņu satrauc Latvijā notiekošais. “Dziesma “Dvēseles bezvējš” – veltījums tautiešiem, kas aizbrauc no Latvijas. Pēc statistikas, gandrīz katru dienu no Latvijas izbrauc 60 cilvēki. Lielākais enkurs, kā es to saucu, ir kredīti,” skaidro Vijārs. Savukārt dziesmā “Velkam Eiropā” jau ar humora piesitienu Vijārs pasmejas par mums pašiem.

Viņš ir sabiedriski aktīvs vērotājs ar plašu interešu loku, bet, kā pats saka, “mūzika ir viņa lielākais un pamatīgākais hobijs”. Viņam nepaslīd garām dažādas dzīves situācijas, notiekošais apkārt un sociālajos tīklos. Tā Vijāram jau ir radošas iestrādes nākamajam albumam. “Albuma uzmetumam jau ir septiņas astoņas dziesmas par dažādām profesijām, sākot ar politiķi, ugunsdzēsēju, policistu,” atklāj Vijārs. Nav noslēpums, ka Vijāra ikdiena ir cieši saistīta ar ugunsdzēsējiem, arī politika viņam nav vienaldzīga, bet kā viņš izvēlējās, par kurām profesijām dziedāt? Vijārs smaidot teic: “Ikdienā paveroties apkārt. Man paziņu lokā ir dažādu profesiju pārstāvji, katrā no tām ir savi knifiņi, žargons, ko cilvēks no malas var nesaprast. Radošais darba process ir nepārtraukti. Pa frāzītei pierakstu, tā tās idejas krājas. Visi taču ir dzirdējuši slavenos mednieku stāstus. Arī man ir dziesma par medniekiem “Ar ragiem”. Un tā nav gluži par dzīvniekiem ar ragiem.” Tagad Vijāram priekšā grūtākais darbs – visu apkopot. “Jāatrod kopsaucējs. Visu laiku notiek radošais process. Pēc pirmā ieraksta šķiet, ka viss ir labi, bet pēc laika klausoties saproti, vajadzēja mazliet citādi. Kad dziesma ierakstīta studijā, tad jau neko daudz nevar mainīt, tikai ballītēs var eksperimentēt.”

Vijārs lepojas ar to, ka ir aranžējis ugunsdzēsēju himnu. Viņš arī sarakstījis dziesmu “Uguns vīrs”. Tā Vijāra ikdiena ir savijusies cieši kopā ar mūziku. Sarunas noslēgumā Vijārs teic zīmīgus vārdus: “Ik uz soļa kaut kas notiek!” Lai cik pārdomas raisošs reizēm būtu Vijāra dziesmu saturs, tās vienmēr izstaro dzīvesprieku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+