×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
5. novembris, 2014
Drukāt

Martā Rīgā uzstāsies vijoles princese Vanesa Meja

Foto - LetaFoto - Leta

“…viņa ir burvīga modele, kura transformē enerģiju, sniedz neaizmirstamus muzikālos piedzīvojumus, kas piepildīti ar kultūras radošo dzirksti, mūsdienīga dīva, kura tiecas dāvāt pasaulei un mūzikas baudītājiem visu iespējamo…”

THE INDEPENDENT

2015. gada 29. martā skaistā dīva atgriezīsies uz skatuves pēc daudziem gadiem, lai sniegtu saviem pielūdzējiem savu jauno lielisko priekšnesumu un no jauna ievestu mūs burvīgo teiksmu pasaulē. Romantiskā un smalkjūtīgā „Vijoles princese” izpildīs labākos darbus, ko radījuši cilvēces izcilākie komponisti: Vivaldi, Bahs, Paganīni un mūsdienu autori. Tikai viņai raksturīgo un neatkārtojamo vijoļspēli pavadīs orķestris un koris, informē portāls www.qazeta.net.

Vanesa meja ir fenomenāla vijoļspēles izpildītāja un pirmā līmeņa zvaigzne mūsdienu pasaules mūzikā. Viņa ir radījusi savu īpašu stilu, kurā ir apvienotas klasiskās tradīcijas un mūsdienu tehnoloģijas. Viņas mūzikai ir ultramoderns skanējums, arī tad, ja tās pamatā ir Bēthovena gara darbi. Sniedzot savus koncertus, Vanesa Meja ir apceļojusi visu pasauli un katrā planētas nostūrī tika sagaidīta un pavadīta ar vētrainām ovācijām. Viņa ir spēlējusi Baha skaņdarbus arī karaliskās ģimenes locekļiem. Viņas iemīļotā vijole − „Gizmo” ir Gvadaņjini (Guadagnini) dzimtas locekļu meistardarbs, kas izgatavots 1761. gadā. Vai nav likteņa ironija, ka Vanesa Meja ir dzimusi vienā dienā ar pasaules slavenāko vijoļspēles izpildītāju un komponistu Nikolo Paganīni.

Vanesa izceļas tikai ar savu mūzikas talantu, bet arī ar savu skaistumu. Ievērojamais žurnāls People iekļāvis viņu 50 skaistāko planētas cilvēku sarakstā. Interesants ir arī fakts, ka savulaik viņai bija tas gods prezentēt dizainera Žana Pola Goltjē (Jean-Paul Gaultier) veidotos kāzu tērpus modes nedēļā Milānā. Kad Vanesa uzstājās pirmo reizi, viņai bija tikai deviņi gadi, bet jau desmit gadu vecumā viņa spēlēja kopā ar filharmonijas orķestri. Vanesa bija visjaunākā audzēkne Karaliskajā mūzikas koledžā. 1991. gada oktobrī viņa debitēja ar savu ierakstu disku Violin .

1992. gadā viņa pirmo reizi spēlēja ar elektrisko vijoli, bet 1994. gadā ierakstīja savu pirmo pop-albumu. Albuma The Violin Player reitings strauji uzskrēja augšā pasaules čārtos vairāk nekā 20 valstīs, tūlīt pēc tā nākšanas gaismā.

1996. gadā Vanesa Meja kā labākā izpildītāja (Best Female Artist) tika nominēta prēmijai „ BRIT Awards”. Viņa ir pirmā mūziķe un klasikas izpildītāja, kura tikai izvirzīta šim konkursam un balvas saņemšanai, pateicoties savai popularitātei, ieguva absolūtu balsu pārsvaru .

1997. viņa tikai uzaicināta izpildīt savus skaņdarbus Honkongā Atkalapvienošanās ar Ķīnu svinīgajā ceremonijā, kur viņa bija vienīgā ne vietējā izpildītāja. Kā šī priekšnesuma noslēdzošais akords skanēja viņas izlaistais albums China Girl , par godu viņas Austrumu saknēm. Vanesas Mejas pēdējais albums Double Platinum nāca klajā 2007. gadā.

2014. gadā vijoļspēles meistare pārsteidza visus, parādoties Soču olimpiskajās spēlēs kā kalnu slēpotāja slaloma un nobrauciena disciplīnās, pārstāvot Taizemes valsts izlasi.

Vanesa Meja ir iemīļota skatuves māksliniece visā pasaulē, viņas koncertu biļetes vienmēr tiek izpārdotas, uz ko viņa atbild, dāvājot saviem pielūdzējiem savu mīlestību caur mūzikas skaņām.

Oficiālā tīmekļa vietne : http:// www.vanessa-mae.com

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+