Apbrīno

Vijoles virtuozs Raimonds Ozols kopā ar leģendāro grupu “Zodiac” atgriežas ar jaunu koncertprogrammu 16

Publicitātes foto

Izcilais vijolnieks, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pirmo vijoļu koncertmeistars Raimonds Ozols sadarbībā ar leģendāro grupu “Zodiac” ir izveidojis unikālu koncertprogrammu ar vēl nedzirdētām klasiskās mūzikas apdarēm, kā arī roka un džeza hītu kaverversijām “Nākamais solis”. Tas ir jauns radošs izaicinājums pašiem māksliniekiem un solās būt īsti mūzikas svētki klausītājiem. Koncertprogrammas pirmizrāde notiks 13. jūlijā Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē.

Koncertu programmu veidos divas muzikāli atšķirīgas daļas. Pirmajā daļā izskanēs Raimonda Ozola solo programma – līdz šim nedzirdētas klasiskās mūzikas apdares, oriģinālkompozīcijas, kā arī roka un džeza hīti īpašās kaverversijās. Otrajā daļā klausītājus gaida pilnīgi jauna, nebijusi radoša savienība – Raimonda Ozola vijoles skanējums iekļausies leģendārās grupas “Zodiac” sastāvā.

2016. gada Ziemassvētkos notika pirmā komponista Jāņa Lūsēna sadarbība ar vienu no Latvijas izcilākajiem vijolniekiem Raimondu Ozolu programmā “Kā man tevi sasildīt”. Tad arī dzima ideja Raimonda skanīgo vijoles tembru salikt kopā ar “Zodiac” analogo sintezatoru skaņu iespējām.

Jānis Lūsēns ir pāraranžējis vecos “Zodiac” hitus un atjaunojis mazāk dzirdētus skaņdarbus, kuros Raimonda Ozola vijoles tembram un vijoļspēles tehnikai ir vadoša nozīme, līdz ar to muzikālais spektrs iegūst vēl nebijušas gradācijas no maigām un izjustām neoromantisma noskaņām līdz žilbinošām pasāžām.

Kopā ar Raimondu Ozolu koncertā Dzintaru koncertzālē uzstāsies pazīstami Latvijas mūziķi: komponists Jānis Lūsēns, Raimonds Macats (taustiņi), Jānis Lūsēns (juniors, bass ģitāra ), Mārcis Auziņš (solo ģitāra) un Mārtiņš Linde (bungas).

Raimonds Ozols ir solists ar visaugstākajiem profesionālās vijoļspēles standartiem, kurš atskaņo gan klasisko, gan populāro mūziku, spēlējot akustisko un elektrisko vijoli. Mūzikas kritiķi un profesionāļi šo izpildījumu ir atzinuši par lielisku, jo tas sniedz iespēju klausīties klasisko mūziku mūsdienu 21. gadsimta interpretācijā.
Līdzās darbam Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī Raimonds kā vieskoncertmeistars muzicējis Bavārijas Radio orķestrī Marisa Jansona vadībā Minhenē, Igaunijas Nacionālajā orķestrī, Vispasaules Miera fonda orķestrī Bangkokā. Raimonda Ozola solo priekšnesumi skanējuši Somijā, Islandē, Norvēģijā, Krievijā, Ķīnā, Azerbaidžānā, Austrijā un citās valstīs.

LA.lv