×
Mobilā versija
°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
19. oktobris, 2013
Drukāt

Vijoli no “Titānika” pārdod izsolē par 900 tūkstošiem mārciņu (1)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

(FILES) - A picture dated September 16, 2013 shows the violin played by bandmaster Wallace Hartley during the final moments before the sinking of the Titanic with a leather carrying case initialed W H H at a conservation studio in Lurgan, Northern Ireland. The Violin is expected to attract huge attention and fetch a world record fee when it goes on auction on October 19, 2013. AFP PHOTO/ PETER MUHLY

Vijole, kuru kuģa “Titāniks” (“Titanic”) orķestra vadītājs spēlēja kuģim grimstot, lai uzmundrinātu pasažierus, sestdien pārdota izsolē Londonā par 900 tūkstošiem sterliņu mārciņu (746 tūktošiem latu), kas ir rekordliela cena,kāda jebkad izsolē samaksāta par kādu lietu no “Titānika”.

Pircējs ir kāds Lielbritānijas kolekcionārs, kurš vijoli nosolīja pa telefonu un vēlas palikt anonīms.

Kad noslīkušais orķestra vadītājs Voless Hārtlijs tika atrasts, vijole ādas futrālī bija piestiprināta pie viņa ķermeņa. Uz instrumenta ir rakstisks veltījums no viņa līgavas Marijas Robinsones, kas viņam to bija dāvinājusi.

Vijole tika atrasta 2006.gadā kādas mājas bēniņos Anglijas ziemeļrietumu grāfistē Lankašīrā, un ir pierādīts tās autentiskums.

Telefonizsoli organizēja izsoļu nams “Henry Aldridge and Son”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. pardotu vijoli 1736gada ja ir velme pirkt zvanat 2522895

Draugiem Facebook Twitter Google+