×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
19. jūnijs, 2014
Drukāt

Vijolnieks Raimonds Ozols jubileju svinēs ar koncerttūri (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

LNSO 1. vijole Raimonds Ozols šodien, 19. jūnijā, svin 50. dzimšanas dienu, savukārt šis gads iezīmē viņa 30. radošo gadskārtu, un savu jubileju vasaras nogalē mūziķis atzīmēs ar koncertiem 12 Latvijas pilsētās.

Raimonda Ozola muzikālās daiļrades ceļš ir saistīts ar dažādu stilu un žanru mūzikas jomām. Koncertmeistara darbs LNSO un debijas kamermūzikā saistās ar klasiskās – akadēmiskās mūzikas žanriem, bet blakus tam – mūsdienās populārais crossover (tulkojumā no angļu valodas – žanru krustceles), kas uzrunā daudz plašāku auditoriju, sniedzot iespēju klausīties klasisko mūziku mūsdienu aranžējumos.

Savas radošās darbības laikā Latvijas vijolnieks – virtuozs ir sniedzis neskaitāmus koncertus kā LNSO solists un koncertmeistars. Uz vienas skatuves viņš ir uzstājies ar tādām pasaules mēroga klasiskās mūzikas zvaigznēm kā Mstislavs Rastropovičs, Mariss Jansons, Svetlana Bezrodnaja, Miša Maiskis, Tomoni Nošimoto u.c. 2007.gadā par sasniegumiem muzikālajā jomā Raimondam Ozolam tika piešķirts Latvijas Republikas Trīszvaigžņu ordenis.

Šī gada tūres koncertos liela loma tiks uzticēta LNSO stīgu grupai, kas koncerta pirmajā daļā muzicēs bez diriģenta, paļaujoties uz jubilāra – pirmās vijoles Raimonda Ozola vadību. Arī koncerta otrajā daļā stīgu grupas loma būs īpaša ar tās emocionālo un tembrāli krāšņo pienesumu koncertprogrammas skanējuma kvalitātei.

Koncertu otrajā daļā skanēs mūzika no jaunā Raimonda Ozola albuma “Vīzijas”– pasaules kino un teātra zelta repertuāra, kas tiks aranžēta solo vijolei ar ritma grupu, mutes harmonijām un LNSO stīgu grupai. Mūzika no franču, amerikāņu, krievu un latviešu kinofilmām latin, jazz un jazz rock ritmos, kā arī populārās klasiskās mūzikas skaņdarbu apdares.

Koncertā piedalīsies Raimonds Macats, Madars Kalniņš, Mārcis Auzāns, Norberts Skraucis un Ainis Zavackis. Kā arī jubilejas atklāšanas koncertā – I. Galante, R. Pauls, Z. Liepiņš un citi skatuves draugi, kas, neskatoties uz saviem koncertu plāniem, solījuši piedalīties jubilejas koncertā.

Tūre tiks atklāta 31. augustā Dzintaru koncertzālē, kam sekos koncerti Vidzemes koncertzālē “Cēsis” 6. oktobrī; Madonas pilsētas K/N 17. oktobrī; Jēkabpilī, Krustpils K/N 24. oktobrī; Valmieras K/C 6. novembrī; Jelgavas K/N 8. novembrī; Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS 9. novembrī; Ogres K/C 14. novembrī; Siguldas Koncertzālē “Baltais Flīģelis” 15. novembrī; Ventspilī, Teātra namā “Jūras vārti” 22. novembrī; Liepājas Olimpiskajā centrā, Rožu zālē 23. novembrī; Ādažu K/C 27. novembrī.

Neliela videointervija ar mākslinieku ŠEIT.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ļoti labi

Draugiem Facebook Twitter Google+