×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
24. maijs, 2017
Drukāt

Vijolnieks Raimonds Ozols koncertēs kopā ar “Zodiac” (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Izcilais vijolnieks, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pirmo vijoļu koncertmeistars Raimonds Ozols sadarbībā ar leģendāro grupu “Zodiac” izveidojis unikālu koncertprogrammu ar vēl nedzirdētām klasiskās mūzikas apdarēm, kā arī roka un džeza hītu kaverversijām “Nākamais solis”, kuras pirmizrāde notiks 13. jūlijā Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē.

Koncertu programmu veidos divas muzikāli atšķirīgas daļas. Pirmajā daļā izskanēs Raimonda Ozola solo programma – līdz šim nedzirdētas klasiskās mūzikas apdares, oriģinālkompozīcijas, kā arī roka un džeza hīti īpašās kaverversijās. Otrajā daļā klausītājus gaida pilnīgi jauna, nebijusi radoša savienība – Raimonda Ozola vijoles skanējums iekļausies leģendārās grupas “Zodiac” sastāvā.

2016. gada Ziemassvētkos notika pirmā komponista Jāņa Lūsēna sadarbība ar vienu no Latvijas izcilākajiem vijolniekiem Raimondu Ozolu programmā “Kā man tevi sasildīt”. Tad arī dzima ideja Raimonda skanīgo vijoles tembru salikt kopā ar “Zodiac” analogo sintezatoru skaņu iespējām.

Jānis Lūsēns ir pāraranžējis vecos “Zodiac” hitus un atjaunojis mazāk dzirdētus skaņdarbus, kuros Raimonda Ozola vijoles tembram un vijoļspēles tehnikai ir vadoša nozīme, līdz ar to muzikālais spektrs iegūst vēl nebijušas gradācijas no maigām un izjustām neoromantisma noskaņām līdz žilbinošām pasāžām.

Kopā ar Raimondu Ozolu koncertā Dzintaru koncertzālē uzstāsies komponists Jānis Lūsēns, Raimonds Macats (taustiņi), Jānis Lūsēns (juniors, basģitāra), Mārcis Auziņš (solo ģitāra) un Mārtiņš Linde (bungas).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+