×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
17. novembris, 2015
Drukāt

Vīķe–Freiberga: bēgļiem pirms to uzņemšanas nepieciešams skaidrot Latvijas vidi (17)

Foto: LETAFoto: LETA

Bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Bēgļiem, kuri Latvijā tiks uzņemti, nepieciešams skaidrot Latvijas vidi un citiem aspektiem, ar kuriem viņiem nāksies saskarties, intervijā Latvijas Radio teica bijuši Valsts prezidente Vaira Vīķe–Freiberga.

Viņa akcentēja, ka vēlas, lai Latvija kļūtu par paraugu citām valstīm dažādos jautājumos, tostarp arī bēgļu uzņemšanā. Viņa skaidroja, ka pirms uzņemšanas šiem cilvēkiem būs jāskaidro, ka viņiem būs jāmācās valoda, kurā runā vien ļoti neliela daļa pasaules iedzīvotāju.

Tāpat bēgļus pirms viņu nogādāšanas uz Latviju nepieciešams iepazīstināt ar vidi, kādā viņiem būs jādzīvo. “Ja cilvēks ir gatavs pieņemt Latviju, tad arī tautieši būs gatavi viņus pieņemt,” viņa piebilda.

Latvijas valdības un Saeimas Eiropas lietu komisijas apstiprinātā pozīcija paredz atbalstīt Eiropas Komisijas prezidenta Žana Kloda Junkera plānu migrācijas krīzes risināšanai Eiropā, kopumā uzņemot līdz 776 patvēruma meklētāju.

Pēc terora aktiem Parīzē Valsts prezidents Raimonds Vējonis paziņojis, ka Latvija pašlaik neredz iespējas uzņemties papildu saistības bēgļu uzņemšanā.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Vairu mēs varētu nosūtīt uz āfriku lai skaidro uz vietām

 2. VVF tiešām nesaprot, ka nav vērts neko mācīt cilvēkiem, kas ierodas ar skaidru mērķi slepkavot un spridzināt? Parīzes slepkavas pat bija dzimušas Francijā un Beļģijā un valodu, šķiet, prata un likumus arī zināja! vienīgais variants ir šīs salašņas Latvijā neielaist!

 3. jāāāāāāāāā...... Atbildēt

  Freibergas kundze kalpoja, kalpo un kalpos saviem Rozenkreiciešu saimniekiem

 4. Jādod iespēja kundzei pilnīgi netraucēti baudīt vientuļas un bagātīgas , tautas nodrošinātas vecumdienas . Lai dzīvo, bauda saulainās vecumdienas un neklāsta globalizācijas muļķibas . Tā jau sastrādātas nejēdzības , no kurām izeju neredz.

 5. Mjāaa,laikam citās valstīs to neizdarīja.Tāpēc vini tagad cieš no terora aktiem,piekaušnām,izvarošanām un demolēšanas.

 6. TIKAI NĀKAMĀS PAAUDZES SPĒS NOVĒRTĒT TO ĻAUNUMU, KO TĀ BĀBA, SAVU SAIMNIEKU PAVĒLES PILDĪDAMA, NODARĪJUSI LATVIEŠU TAUTAI…arī PIRKSTS PIE DENIŅIEM 16. martā – norāda šo bābas vērtību…kuram vē ir kaut kas par ŠO BĀBU NEIZPROTAMS ??? VARBŪT VIENĪGI DEMENCES skartajiem…CIK VAIRIŅA MĪĻA…

 7. Viņus nav jāuzņem,paskaidrojot kāpēc!

 8. plānprātība vai Alcheimers, vai parkinsons. Bet nevajag slimu cilvēku intervēt. Tas rada sliktu valsts tēlu.

 9. Kundze, vai Jūs jokojat?

 10. Freibergai galvenais, lai mēs būtu paraugs bēgļu uzņemšanā, lai viņa varētu skandēt: mēs esam diži, mēs esam vareni. Par mūsu tautu viņai bēda maza.

 11. Laivas ieksa un atpakal no kurienes nakusi ,ja vini tik mili savac sava mitekli un izskaidro visu pie sevis atradusies labdare

 12. Francijā jau neviens neko nebija paskaidrojis,tāpēc viss tā sanāca kā sanāca,pat vairākkārt.Varbūt tagad franči paskaidros “bēgļiem”,ka viņi netrodas savos džungļos,bet gan civilizētas valsts galvaspilsētā,kur nav pieņemts šaudīties ar”kalašņikoviem” jebkurā viņiem iedomātā vietā un jebkurā stresa situācijā apkarināties ar sprāgstvielām un uzspridzināties.Citādi-kā gan lai viņi to varētu zināt?Labi jau,ka mēs taisāmies saviem potenciālajiem teroristiem(pēc tam,kad viņi būs centīgi samācījušies latviešu valodu)to visu saprotami paskaidrot,tāpēc mums arī pastāv tik zems riska līmenis.

 13. Kundzīt! Ja nesaprotat, palasiet intervijas ar prof.Taivānu, kurs ir speciālists austrumu jautājumos, vai arī mācaties arābu valodas.

 14. Vīķe varētu beigt murgot par nelegālo migrantu uzņemšanu, viņus kategoriski jāatsakās uzņemt!

 15. Ja bijušās amatpersonas visu redz tik vienkāršoti un spriež tik naivi, tad ir traki.

Draugiem Facebook Twitter Google+