×
Mobilā versija
+7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
20. maijs, 2015
Drukāt

Vīķe-Freiberga: Bez informētas sabiedrības demokrātija nav iespējama (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Bez informētas sabiedrības demokrātija nav iespējama, tā Rīgā notiekošajā pirmajā Austrumu partnerības mediju konferencē, kas veltīta mediju lomai Austrumu partnerībā, atzina bijusī prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Kā norādīja Vīķe-Feiberga, mediji ir starpposms starp realitāti notikuma vietā un informācijas patērētāju kaut kur citur, kam ir ierobežots laiks iedziļināties viedokļos un versijās, līdz ar ko medijs kļūst par filtru starp realitāti un lasītāju. “Medijam demokrātiskā sabiedrībā ir izšķiroša loma, un nav reāla demokrātija, ja pilsoņi nav informēti par to, kas notiek valstī,” piebilda Vīķe-Freiberga.

Viņa norādīja arī uz mediju lomu miera saglabāšanā pasaulē, sakot, ka cilvēkiem ir svarīgi zināt, ko domā un saka pretējā puse, lai būtu iespējams dialogs.
Kā ziņots, pirmajā Austrumu partnerības mediju konferencē, kas veltīta mediju lomai Austrumu partnerības valstīs, konferences dalībnieki diskutē par izaicinājumiem mediju brīvības jomā un meklē risinājumus mediju integritātes sekmēšanai un mediju vides uzlabošanai Austrumu partnerības reģionā.

Konferencē piedalās vairāk nekā 350 dalībnieku, tostarp mediju jomas eksperti, politikas veidotāji, pētnieki un pilsoniskās sabiedrības pārstāvji no Austrumu partnerības valstīm – Armēnijas, Azerbaidžānas, Baltkrievijas, Gruzijas, Moldovas un Ukrainas, kā arī ES valstīm.

Konferenci organizē Latvijas prezidentūra ES Padomē sadarbībā ar Eiropas Komisiju un ES Ārējās darbības dienestu.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Ja cilvēkam nav naudas viņš nevar saņemt pasi, viņš nevar piedalīties vēlēšanās, bez naudas viņš arī nevar nokļūt vēlēšanu iecirknī. Un tādi Latvijā ir vismaz 20%, kurus SAEIMAS VĒLĒŠANĀS TĀDI zaķīši apdzirda un nopērk. Te jums demokrātija, te jums tiesiskums, te jums Eiropa!

 2. pirmā, kas aizliedza un aizliedz čekas maisu atvēršanu, kuru pieprasa lielākā daļa sabiedrības svarīgas informācijas gūšanai.

 3. Ingvers>Informācija Atbildēt

  Ja informācija nav atrodama masu saziņas līdzekļos,tad tas nozīmē tikai,ka sabiedrībai to uzzināt nav vēlams! Jo sabiedrībai nav iespējams spriest par to,ko nevar salīdzināt! Ne jau tāpēc eksistē prese,televīzija un radio,lai vēl katram vajadzētu”piestrādāt”,meklējot interesējošo informāciju pašam! Informācijas meklēšanai ir paredzēti žurnālisti un politologi,nevis pastnieki un traktoristi! Mums tiešām ir pārbagāta informācija par ārvalstu politiķu un kinoaktieru laulības dzī

  Kāpēc gan nepienest klāt? Tas jau ir
  žurnālistu un politologu tiešais uzdevums! Tas,ka katram”jāpiestrādā” vēl pašam,lai tiktu pie ineresējošās informācijas,vienkārši nav normāli! Īpaši ja tas attiecas uz ES un pat kaimiņos esošajām Baltijas valstīm!

  un dažādiem traģiskiem notikumiem un dabas katastrof;am,bet katastrof;ali trūkst analītisku rakstu par politiku un ekonomiku

 4. Mums nav pietiekamas informācijas pat par Igauniju un Lietuvu! Kāpēc? Ko,piemēram,mēs zinām par obligāto veselības apdrošināšanu Igaunijā un Lietuvā? Par citām ES valstīm nemaz jau nerunājot!

  • kāpēc nav informācijas? Vispār, daudz kas no viņas patiesi IR, tika neviens jau nenes klāt tieši Tevi interesējošo informāciju un nepasniedz viegli sagremojamā veidā. Ja kāds grib informēties, viņš drusku piestrādā, pameklē informāciju!

Draugiem Facebook Twitter Google+