×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
17. novembris, 2017
Drukāt

Vīķe-Freiberga: Čekas maisu saturs ar nolūku ir izrevidēts (42)

Foto - LETAFoto - LETA

Tā dēvēto “čekas maisu” saturs ar nolūku ir izrevidēts, Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” teica bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Tas esot darīts ar nolūku “ne jau mums labu darīt”, uzskata bijusī prezidente. Viņasprāt, “čekas maisos” ir apslēptas dažādas “dziļbumbas”.

Neesot šaubu, ka VDK kartotēkai kādu dienu būs jābūt publicētai, taču ir nepieciešams izvērtēt katru atsevišķo lietu, katru kartīti un nākt klajā ar anotāciju. Pliku sarakstu publicēšana, būtu bezatbildīga, teica Vīķe-Freiberga.

Kā ziņots, Valsts drošības komitejas (VDK) zinātniskās izpētes komisija vērsās pie Valsts prezidenta, lūdzot atcelt īpašo VDK likumu un nodot “čekas maisus” atklātībai.

Pievienot komentāru

Komentāri (42)

 1. Ja Vīķe-Freiberga savā “valdīšanas” laikā nebūtu čekas maisu atvēršanu divreiz bloķējusi, tad varbūt tik “izrevidēti” tie šodien nebūtu.

 2. Žēl,bet ne jums vienam cenzē rakstīto.Mani jau labi sen cenzē ,reizēm,laikam pēc satura ,iežēlojas un iedrukā.Pat “Pietiek”cenzē.Esmu sašauta par notiekošo 21.gs ES,NATO valstī.Kas tad būtu ,ja mēs tur nebūtu? pamela

 3. Cien.VVF kā jūs to varat zināt? Bija MILZU kļūda kad jūs neļāvāt atvērt maisus,tad jau vēl nebija izrevidēti.Pie vainas esat tieši jūs par maisiem.Kapēc to nepieļāvāt?Visiem ir milzu aizdomas un pamatotas.

 4. Kāpēc netika parādīts mans komentārs??? Šķiet, ka pašā LA joprojām strādā bijušie(esošie) “stukači”, čekisti.

 5. Ar ceku maisiem naidos tikai laudis. Lao nodedzina visus.

 6. Tie maisi (patiesībā jau noteikti tik viens ir palicis, bet ar to pietiktu) jāver vaļā un tauta pati redzēs un sapratīs kas ir kas. Vai šie “maisā” turētie tiešām sēž “maliņā”, vai arī ir “aktīvi” Latvijas attīstības plānotāji un “palīdzēji”. Varbūt pat politikā viņu nav, bet savus sulīgos un atbildīgos “padomus” jau nu noteikti dod, tikai kuriem un kāpēc? SABs ar to “kukulīti” priekšgalā neļauj atvērt maisus ne jau tāpēc, ka “tauta nesapratīs, tauta nepratīs izvērtēt”, bet gan tāpēc, ka vismaz 30% maisos esošie ir veicinājuši daudzu politiķu, ierēdņu, “biznesmeņu”, augsti stāvošu amatpersonu karjeru un ceļu pa kāpnēm. Tie, kuri tiešām būs nevainīgi vai pat kartotēkās iemesti, cilvēki paši sapratīs. Arī maisos esošajiem taču būs iespējas plašāk paskaidrot kas ar ko. Liegšanās par to, ka neesmu bijis, vai esmu iemests tajos, varēs pats pierādīt. Nevajag mūs uzskatīt par muļķiem. Jau tagad ilgus gadus ir manīti cilvēki, kuri ļooti baidās par maisu atvēršanu un zināms kāpēc. Argumentācija par personas identifikācijas neaizskaramību ir lieka. Pārāk daudz un lieks tiek piedēvēts “valsts noslēpumam”. Kā tad ar tiem maisiem ir? Tie ir valsts noslēpums, vai VDK noslēpums, kuru nedrīkst izpaust? Varbūt žurnālisti varētu reiz par visām reizēm šo noskaidrot?

 7. Kāpēc tad pati nerosināja atvērt šos maisus,savas prezidēšanas laikā???!

  • Ko ta šī te “tauta “sajēdz? Vispār ir pagājuši 26 gadi un iestājies noilgums. Es saprotu, vara neapnīk!!! Tomēr varu patur tas , kurš prot stulbināt, sarīdīt un muļķot! Devide et impera!

 8. Revidē arī bez nolūka?

 9. Liekule.” reizes liedza atvert cekas maisus sava prezidenturas laika.

 10. ko var lieki komentet lai tik vien ver vaļā tad jau redzēsim mēs ,jo tautai un nākamai paaudzei tas jāzin.
  Visi tai laikā muka un visus izsūtīja , un visi ir stukači, kā te dažs labs rakstīja.

 11. nu gan jaunumu pateica! Nedomāju,ka ko atvērs-vilks laiku,cik varēs,kamēr tur esošie bus zem zemes vai tuvu tam,ko tur runāt….

 12. Vai VF pati deva rīkojumu izrevidēt ČM, ja tik atklāti par to runā. Kāpēc viņa aizliedza tos atvērt jau savā prezidentūras laikā?

 13. “Variet uzskatīt mani no čekas maisa – man pie vienas vietas!” Lūk, tieši šādas attieksmes un domāšanas dēļ čekas maisu saturs ir jāpublicē. Lai sabiedrībā nerastos šī nesodāmības un pārākuma sajūta, ka “stukačs” stāv pāri visam un viņam nospļauties, ka savā laikā čekai stučījis savus līdzcilvēkus. Atšķirībā no manis, tu tomēr baidies, kā tu pierādīsi savu nevainību. Pat ar nacionāļiem runājis pie šnabja glāzes! Bet starp nacionāļiem arī bija “stukači”, tā ka meklēt patiesību šādā veidā nav nopietni. Man nav no kā baidīties, tāpēc arī nav iemesla ar kādu runāt un uztraukties.

 14. Vaira divreiz bloķēja čekas maisu atvēršanu.

 15. Valsts valodas likuma mīkstināšana, lai ierobežotu latviešu valodas lietojumu Latvijā, 1999. gadā bija VVF kā Valsts prezidentes pirmais (ne)darbs, kas sāka šķobīt Latvijas iekšpolitiku. Un sekmīgi turpinājās, centīgi integrējot un naturalizējot Latvijas sabiedrību, kamēr leģionāru piemiņa tika iežogota un apsmieta.

 16. Latvijai ir bagāta vēsture Atbildēt

  Nu kāpēc uzreiz “izrevidēts”?
  Visu SVARĪGĀKO ziņotāju – nu tādu kā kādas trimdas tautiete, kas brīvi varēja ierasties padomju Latvijā un pat no 60-tajiem gadiem pazīt kgb virsnieku V.Putinu un tikties Austrijā, to visu “papīrus” jau 1989-90 gados aizveda uz Maskavu… Starp citu V.Putins skaidri un gaiši teica: Nav bijušo! Viņi ir! To teica kādu laiku pēc tam, kad kā vienīgā no Baltijas valstīm 9.maijā pabija Maskavā…
  Tas, kāpēc LV atstāja kādu kuli ar maznozīmīgiem kadriem, tas pat bērnam vajadzētu būt skaidrs…

  Neparasts notikums bija 2008.gada maijā, kad vairākas nedēļas filoloģijas doktora Māra Ruka jaunākā grāmata «Īsvēsture. Patiesā Vaira Vīķe-Freiberga» kļuva par visvairāk pirkto grāmatu, turklāt piedzīvojusi vēl demokrātiskā sabiedrībā neparastu parādību — Latvijas grāmattirgotāju cenzūru. Un tas nepārsteidz, jo «patiesībā mēs visi dzīvojam diezgan tuvu Rīgas pilij un Jūrmalai.. Gan stingrā apsardze, gan plašsaziņas līdzekļu tekstila un čaukstošā papīra siena ir vien šķietamība — ja vien mēs vēlamies domāt un redzēt tai cauri paši savām acīm,» kā grāmatas ievadā norāda autors.
  Biedri pieprasīja grāmatu pārulkot krievu valodā…

  • Viedi vārdi! Tā a r ī notika pēc VVF vizītes Lielbritānijā. Maksājiet un runājiet kaut mandarīnu valodā, tā var tulkot VVF teikto un paveikto! Tomē nākas runāt ruteņu mēlē. Kurš nezin- Rutēņi ir krievi!

 17. “Čekas maisu saturs ir ar nolūku izrevidēts”, tā apgalvo bijusī prezidente. No kurienes šāds apgalvojums? Te ir tikai divi varianti: vai nu pašai ir bijis sakars ar šiem maisiem, vai tā vienkārši ir pīlīšu pūšana tautai. Citām lietām ir vajadzīgi pierādījumi, lai kaut ko apgalvotu, bet eksprezidentei ir viss skaidrs bez pierādījumiem. Pie tam, “štucīšanas periodā” viņa Latvijā nedzīvoja, bet izrādās, zina par visiem vietējiem labāk! Ja vajag, atradīsies daudzi, kuri tieši pazīst šos “stukačus” pēc viņu amatiem un darbiem, bez visām kartotēkām. Tā ka čekas maisi ir jāpublicē! Kartotēka un ieraksti žurnālos ir nopietns pierādījums tam, lai publicētu, bet ja kāds grib būt balts, lai pierāda pretējo.

  • “…….Tā ka čekas maisi ir jāpublicē! Kartotēka un ieraksti žurnālos ir nopietns pierādījums tam, lai publicētu, bet ja kāds grib būt balts, lai pierāda pretējo…..”

   Interesanti, Andrīt, ko un kā Tu pierādīsi, ja tajos maisos “atradīs” Tavu vai Tavu senču datus, kuru varbūt arī nekad tur nebija.
   Variet uzskatīt mani no čekas maisa – man pie vienas vietas ! Bet esmu, pie šņabja glāzes, runājis ar vienu otru “nacionāli” no šīs “patijas” augšgala un zinu, ka “nacionāļi” arī tur jau revīziju veikuši un savus “biedrus izņēmuši”. Ko salikuši vietā ? …… Varbūt tieši Tevi vai Tavu māti un Tēvu, Andrīt ……….. tad gan Tev būs jāpierāda, ka Tu tas un Tava dzimta, nav tie …..

  • “…….Tā ka čekas maisi ir jāpublicē! Kartotēka un ieraksti žurnālos ir nopietns pierādījums tam, lai publicētu, bet ja kāds grib būt balts, lai pierāda pretējo…..”

   Interesanti, Andrīt, ko un kā Tu pierādīsi, ja tajos maisos “atradīs” Tavu vai Tavu senču datus, kuru varbūt arī nekad tur nebija.

   Variet uzskatīt mani no čekas maisa – man pie vienas vietas ! Bet esmu, pie šņabja glāzes, runājis ar vienu otru “nacionāli” no šīs “patijas” augšgala un zinu, ka “nacionāļi” arī tur jau revīziju veikuši un savus “biedrus izņēmuši”. Ko salikuši vietā ? …… Varbūt tieši Tevi vai Tavu māti un Tēvu, Andrīt ……….. tad gan Tev būs jāpierāda, ka Tu un Tava dzimta, nav tie …..

 18. … Autoritati, savam sledzienam, ludzu, VVF … !!!

 19. tad rodas jautajums Atbildēt

  ko īsti te pieprasa publicet? ieintresetās personas pēc VVF apgalvojuma visu par sevi un savejiem iz izrevidejušas saknē. tad palikuši kādi kas savus kaimiņus stučija lai iztabu komunalkā atbrivotu un sev savāktu, un vel noteikti 101 kura vārdā tika iesniegti ziņojumi, bet kas nemaz nenojauta ka viņa datus izmanto, jo busim atklāti, kā tagad pieraksta visu ko un kā vajag ar “liecibām”tā krievu laikos ar pierakstišanu nodarbojās. un lai nepieķertu personām jau bija jābut reālām
  ja par to kas kaimiņu mantkāres dzīts stu’cija, nu pat žēl nebutu, lai nomētā ar akmeņiem, tad tos kas pat nenojauš tā kā zēl metas. kaunu un lāstu dzimtai uzliks par neko, un publika jau neies skaidroties biji vai nebiji, re kur uzrakstits, tātad biji

 20. ar pašas dievmātes svetibu un aktivu lidzdalibu? ja jau tik labi zin tad bija iesaistita

 21. Paldies, Uldi, par komentu. Es Tevi atzīstu. Nopietni.

 22. Kamēr vēl nebij izrevidēts līdz galam, Freiberga pieturēja.
  Neklausieties viņu vārdus skatieties viņu darbus.
  Sai sievai vispār nevar ticēt, jo viņa nav pati sev saimniece.

  • ka zināmiem ļaudim tas vareja būt savdabigs biznes. tu mums noskaiti tik un tik, un mes likvidejam tavu lietu. žurnalisti varetu paokšķeret kam bija iespēja fiziski piekļūt, un cik no šiem ļautiņiem sev villas uzcēluši/nopirkuši jūrmalā vai ārzemēs

   • Būtu naivi ticēt jebkam esošajos apstākļos.
    žurnalisti jau nu ir ar visām kājām un rokām nopirkti. ja kaut kas tiek atklāts tad tāds, kas palīdzētu čekai virzīties tālāk jaunās mutācijās.
    Valda tie paši kas valdīja. Kominterne.

 23. Kas ir labāk?
  – Ja cilvēks “ir maisā”, bet to slēpj un negrib atzīt, ka bija tāda lieta, tātad būtībā nenožēlo, jo uzskata, ka “neko sliktu nav darījis”…
  vai
  – ja cilvēks “ir maisā”, to atzīst un nožēlo, jo ir izvērtējis un nācis pie citas pārliecības?
  Manuprāt, tie trie ir daudz cerīgāki.
  Bet kādēl viņi paši nenāk un neatzīstas?
  Tādēļ, ka tieši viņi tiks nomētāti ar akmeņiem, nevis tie, kas klusiņām turpinās “būt maisā”.
  Jo diemžēl sabiedrība tāda ir.
  Ir tāda skaista dziesma ar vārdiem:
  “Nāc ārā no metāla zārka, Nāc ārā, taisnība, nāc!”
  Tiešām, nāc!!!

 24. Un ka tur ar pasu kundzi, kas ar esot bijusi cekas zinotaja???Nekas, nekas, zem Meza kapinu zemes visi busim vienadi…

 25. Jautājums Vīķei – kā VIŅA zina, ka čeka ir rediģējusi tos maisus? Čeka viņai to stāstīja? Un ja jā, kāpēc čeka VIŅAI to stāstīja?

 26. Šāds eksprezidentes atklājums mani pārsteidz.No kurienes tāda atklāsme? Vai nepilnīga kartotēka var traucēt publicēt tajā pāri palikušo un kāpēc? Valsts tiešām ir sapurgāta un tiek purgāta uz priekšu,bet svētki būs grandiozi kā Ziemeļkorejā.

 27. Un pati bij* tais maisos, kad jau dokumenti iz;nemti, tagad droši var bļaut. Kauna nav!

 28. Tiesiskā valstī diezgan palielam baram (revidentiem) nāktos kādu laiku pabūt valsts maizē un atklāt pasūtītājus. Tikai tad čekas maisu skandāls tiktu izbeigts.

 29. Nē,nu vienreizēji!Visu laiku runāja ,ka maisi revidēti,bet tikko par to ieminējās VVF tā spuras gaisā.
  Man patīk tautiešu loģika.Varam runāt un kritizēt visu ko,bet tikko par to ierunāsies kāds no varas vai tai pietuvinātajiem,tā sākas obstrukcija.

 30. Pirmkārt, šāds paziņojums ir bezatbildīgs, jo viņai nav bijis iespēju to pārbaudīt.

  Elementāri – ir kartiņa reģistrācijas žurnālā, jābūt arī kartiņai vai atzīmei, ar parakstu un datumu, ka kartiņa iznīcināta. Katrā gadījumā ierakstu var ekspertēt – tas viltots vai nav viltots, salīdzināt “tinti”, rokrakstu, laiku, vietu un visu citu. Pat vizuāli to varētu atklāt, ka izdarīts viltojums. Par kartiņas iznīcināšanu atzīmi izdarīja viens un tas pats Informācijas centra darbinieks, ar vienu un to pašu tinti, zīmuli. Pie tam ierakstā var būt dzēsumi un nospiedumi, ja izdarīts labojums vai ieraksts ar jaunāko laiku tinti utt.

  Bet šim “maisam” ir divas intereses – “svarīgi, godajami cilvēki” tajā un “vajadzīgi cilvēki” tajā – tā ka neceriet uz patiesību. Dabūsiet tikai druskas.

  Ja runā nopietni – AĢENTUS NEKAD NEDRĪKST PUBLICĒT, atklāt, izņemot gadījumus, ja tiek atklāta viņu darbības alsifikācija., bet tās ir atsevišķas personas.

  Pareizi Godmanis vēlējās – iesaldēt uz 75 gadiem.

 31. Vai ši kanādiete par sevu satraukusies?

Draugiem Facebook Twitter Google+