×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
26. jūnijs, 2016
Drukāt

Vīķe-Freiberga: Eiropā ir spēki, kas grib apturēt pret Krieviju noteiktās sankcijas (23)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Eiropā ir spēki, kas grib apturēt pret Krieviju noteiktās sankcijas un turpināt tirdzniecību kā ierasts, sarunā ar aģentūru BNS atzina eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Jautāta, vai Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) varētu ietekmēt pret Krieviju noteiktās sankcijas, Vīķe-Freiberga norādīja, ka sankcijas pašas par sevi vienmēr ir bijis tāds izmisuma ierocis.

“Cik viņas ir efektīvas, lai valsts rīcību mainītu, tas arī ir debatējams jautājums. Sankciju nepieciešamība tika izvērtēta par labu esam un turpināta uz vienu gadu. Nākotnē tie, kuriem ir ciešas biznesa intereses un saistības ar Krieviju, vēlēsies sankcijas atcelt. Citi varbūt domās un raudzīties uz sankcijām kā instrumentu, kas sūta politisku vēstījumu. Neviens jau nekādu pasaules karu uzsākt negrib. Tas jautājums nekur nepazudīs, tas būs jārisina vai nu ar Lielbritāniju kā daļu no ES, vai nē. Tas, ka ir spēki, kas gribētu sankcijas apturēt un turpināt tirgoties un teikt – kāda daļa mums gar Ukrainu, skaidrs, ka Eiropā ir bijuši un būs,” uzsvēra eksprezidente.

Savkārt, komentējot drošības situāciju Eiropā pēc Lielbritānijas referenduma, Vīķe-Freiberga uzsvēra, ka Apvienotā Karaliste ir kodolvalsts, kā arī NATO dalībniece un tādējādi paliks nopietns balsts visā kontinenta aizsardzības sistēmā.

Jau ziņots, ka ceturtdien Lielbritānijā notikušajā referendumā 51,9% dalībnieku nobalsojuši par valsts izstāšanos no ES, bet 48,1% – par palikšanu blokā. Referendumā piedalījās 72,2% balsstiesīgo Lielbritānijas iedzīvotāju. Par izstāšanos nobalsojuši 17,4 miljoni referenduma dalībnieku, bet par palikšanu ES – 16,1 miljons. Līdz ar to izstāšanās piekritēju balsu pārsvars ir nepilni 1,3 miljoni.

Referenduma rezultāti liecina par lielām atšķirībām starp reģioniem, kā arī to, ka visaktīvāk palikšanu ES atbalstīja gados jauni cilvēki un lielo pilsētu iedzīvotāji. Tāpat pēc referenduma sociālās saziņas vietnes pārplūdinājuši ieraksti par to, ka iedzīvotāji nožēlo savu izvēli balsot par izstāšanos, kā arī nebija gaidījuši, ka viņu balsij būs nozīme.

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. Naivi komentāri – Krievijai vajag naudu un tehnoloģijas armijas jaunbruņošanai un darbībai Ukrainā – Novorosija ir plānos, bet vajag tikai pamāt ar galvu no ES un sāksies…
  Tāpēc dzer vīnu Krimas pagrabos un piepērk kādus no ES -sākot ar Sarkozi un Junkeru…Gaida galvas mājienus…

 2. Lai labi saprastu, “no kurienes aug kājas” atcerēsimies to, ka Putins 2010. gadā pasludinājis kara spēku līdz 2020. gadām modernizācijas programmu. Plānots, ja nemaldos, ieguldīt tajā pie 40 triliardiem rubļu. Šodien tā programma tiek izpildīta pat apsteidzošos tempos. Var droši teikt, ka iekš Krievijā pašreiz strādā kara ekonomika. Tai neinteresē tautas dzīves līmenis, veselība, mirstība, izglītība un tt, jānodrošina tikai izdzīvošana, kas tiek panākts ar zelta rezervēm. Tāpēc te sankcijam nav nekādas nozīmes, bet, kā ir zināms, apmēram 70% komplektējošo augsto tehnoloģiju kara ražojumiem uz Krieviju nāk no Rietumiem un ASV un te sankcijas darbojās ļoti sāpīgi, proti, viņas var kavēt kara kompleksa attīstību. Es tā domāju, ka būtu jāizveido nepieciešamo kara vajadzībām detaļu un iekārtu sarakstu un atstāt to spēkā uz visiem laikiem. Krievijai vienreiz jādod saprast ka spēkoties ar Rietumiem nav produktīvi.

  • Putins uzvedīsies godīgi kāmēr sankcijas tiks atceltas. Tad saņēms nepieciešamos komplektējošos un visu pārejo, kas pašreiz viņam kavē modernizācijas programu. Un tad, ja dabīgi pats izdzīvos, parādīs visiem kuzjkinu matj.

 3. В Латвии абсолютно нет идеологии здорового патриотизма, а деятельность правящих политиков страны соответствует уголовной статье — разжиганию межнациональной розни. На фоне мирного и неконфликтного населения внутри государства, такое поведение власть имущих попросту шокирует
  Об этом рассказал в ток-шоу Латвийского радио 4 «Александр-студия» журналист, глава балтийского бюро телекомпании RTVi, гражданин России и Израиля Евгений Эрлих.

  • Hm…diez vai ka mums, Latvijā dzīvojošajiem, būtu jāieklausās tajā, ko stāsta Krievijas un Izraēlas dubultpilsonis. “krim naš” ir veselīga patriotisma izpausme?

  • Hm…diez vai ka mums, Latvijā dzīvojošajiem, būtu jāieklausās tajā, ko stāsta Krievijas un Izraēlas dubultpilsonis. “krim naš” ir veselīga patriotisma izpausme?

 4. Ta ir laba zina, ka racionalisms ir paraks par emocijam. Jega no sankcijam?? Vai tiesam izdevigi, ka Latvija straujiem tempiem bruk piena rupnieciba

  • Latvijas piena nozares brukšana ir izdevīga ne jau Krievijai, bet gan mūsu Eiropas “draugiem” – kvotu un subsīdiju dalītājiem. Un nevienam neliekas dīvaini, tas ka brīvā tirgus sludinātāji tik aktīvi nodarbojas ar tādu instrumentu kā kvotu un subsīdiju pielietošanu..

  • Latvijas piena nozares brukšana ir izdevīga ne jau Krievijai, bet gan mūsu Eiropas “draugiem” – kvotu un subsīdiju dalītājiem. Un nevienam neliekas dīvaini, tas ka brīvā tirgus sludinātāji tik aktīvi nodarbojas ar tādu instrumentu kā kvotu un subsīdiju pielietošanu…Kvotas un subsīdijas ir instrumenti, kurus lieto lai tiktu galā ar mums – mazajiem.

 5. Tieši tā/ Soc. tīklos deģenerāti jau izsmej karalieni/

 6. Tu redz kā klukste satraukusies, ka viņas mafijas plāni var izjukt. Dodies tik uz mītnerszemi pie saimniekiem un nebojā Latvijā gaisu/

 7. Dāma sāk pamazām griezt kažoku uz otru pusi.Gan jau ka labi sajēdz,ka viņas galvu par sadarīto neviens neglaudīs.

 8. “Tāpat pēc referenduma sociālās saziņas vietnes pārplūdinājuši ieraksti par to, ka iedzīvotāji nožēlo savu izvēli balsot par izstāšanos, kā arī nebija gaidījuši, ka viņu balsij būs nozīme”
  Vai tiešām tik daudz aptaurēto, prātu nodzērušo, kas nejēdz ko sadarījuši iepriekšējā dienā? Drīzāk izskatās pēc mēģinājuma par katru cenu kariķēt, padarīt par nejēgām “PAR” balsotājus.

 9. Tūlīt pēc sankciju pieņemšanas, Kremlīo ieradās plaša FRANCIJAS TIRDZNIECĪBAS DELEGĀCIJA AR MINISTRU PRIEKŠGALĀ, ARĪ iTĀLIJA…..

  • arī Vācija, kā sēdēja uz krievu gāzes adatas, tā sēž. Sankcijas ir priekš muļķiem, acu aizmālēšanai, sak, cik ļoti mums rūp Ukrainas liktenis – muļķības. Ukraiņiem ļoti smagi būs jācieš un jānopūlas, lai izkultos no ķezas, kurā to iegrūda “viedie” rietumu kūdītāji, kuri tagad nezin kā pieklājīgi no viņiem atkratīties. PATIESĪBA ir riebīga un skarba. Lielais bizness rullē tālāk. Arī mums jānāk beidzot pie prāta, ja vēl ir iespējams, un jāskatās uz lietām pragmatiski

  • Tas jau sen ir skaidrs, ka Es katra dalībvalsts ir par sevi. Jo lielāka valsts, jo izteiktāk spēlē savu spēli. Pēdējām ilūzijām bija jāsabrūk, tad ka Vācija vilka Nordstream gāzes vadu pie sevis. Visas Baltijas valstu un Polijas iebildes tika ignorētas. Un lai man kāds pamēģina iestāstīt, ka bijušā Vācijas kanclera Šrēdera nonākšana Gazprom netika veikta ar nolūku noorganizēt šī gāzes vada būvniecību.

 10. būtu tinusies atpakaļ uz savu Kanādu un nejaukusi gaisu

 11. beidzot šamējā ar no rīta auksta ūdens glāzi izdzērusi. 🙂

 12. sankcijām lemj Vašingtona patiesībā nevis Brisele.Un Pašlaik notiek beztermiņa pretstāve,jo apzīmējumu”aukstais karš”ASV valdība vairs nelieto,par ko arī stāstīja”Amerikas balss”un “Brīvība”.

Draugiem Facebook Twitter Google+