×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
13. septembris, 2014
Drukāt

Vīķe-Freiberga: Eiropā novērojams demokrātijas un līderības deficīts (33)

Foto-LETAFoto-LETA

Eiropā novērojams demokrātijas un līderības deficīts, tā “Rīgas konference 2014” konferences diskusijā par populismu, eiroskepticismu un nacionālismu Eiropā 13.septembrī sacīja bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Vīķe-Freiberga vērsa klātesošo uzmanību, ka Eiropā, pretēji Krievijai, kurā “līderis ar atkailinātām krūtīm un muskuļiem atklāti uzbrūk blakus esošajām valstīm”, parādot savu spēju pieņemt lēmumus, trūkst līderu, piebilstot, ka demokrātijas un līderības trūkumu sāk aizpildīt ekstrēmisms.

Tāpat Vīķe-Freiberga skaidroja, ka arvien lielākai daļai Eiropas iedzīvotāju parādījušās šaubas par to, kas viņi ir, kāds ir viņu mantojums.

“Cilvēkiem patīk domāt, ka viņiem ir identitāte, ka tāda ir grieķiem, skotiem, baskiem un pārējiem. Es uzskatu, ka identitāte ir nozīmīga, taču tai ir jādod iespēja augt. Ja identitātes apcērp kā kokus, eiropietis zaudē savu seju – viņš velk tieši to pašu kreklu, ko velk cits, viņš velk tās pašas bikses, tās pašas kurpes,” viņa skaidroja, piebilstot, ka politiķi sākuši runāt klišejās, neizprotot identitātes nepieciešamību.

“Demokrātija prasa laiku un darbu,” piebilda Vīķe-Freiberga.

Pievienot komentāru

Komentāri (33)

 1. Kāds sakars “liderešanai” ar VVF? Nu, pārteicās kundze. Big deal.

  Problēmiņa ir komentētājiem. Galviņa tukša, bet vāvuļo.
  Dumjš būdams nesaprot ka viņu āzē.

 2. Laikam jau trāpīts desmitniekā, jo nu Krancim uzradušies advokāti: Anniņa un Jānītis! Tas tikai norāda uz organizētu mēģinājumu nomelnot VVF un viņas uzstāšanos Rīgas konferencē. Neizdevās, jo apmelotājiem pietrūka intelekta!

 3. Rakstiņā ir jauki teicieni:
  :… vērsa klātesošo uzmanību…
  …. parādot savu spēju pieņemt lēmumus…
  Kāpēc ne:
  … teica, ka…
  — parādot spēju izlemt…

  tad vēl tā Kranča izāzētā “liderība”…

  Nujā, tur nelīdz augstskolas diploms, ne riešanās ar suni.
  Var jau pārtulkot Gaidot Godo septiņreiz, bet gudrāks jau netiksi, ar visu Pintiķi.

 4. Nu gan joki! Strīdus ar suni.
  Jābūt traki skolotam saprast suņa psichologiju.

 5. Zinu vienu cilvēku kategoriju, kuri necieš inteliģenci un kuri uzskata, ka tikai viņiem vienmēr pieder patiesība pēdējā instancē, bet visi citi ir muļķi un zemākas kategorijas – tie ir komunisti. Pats redzi, cik tev grūti izteikt sakarīgu domu bez lamu vārdiem un vest dialogu bez apsaukāšanās. Teikumi nesakarīgi veidoti, primitīvi un kļūdaini. Iespējams, ka daudz lieto alkoholu, tāpēc sakarīgs dialogs ar tevi nav iespējams. Lai tev veiksmīga diena, cilvēciņ!

 6. TO- Kranci,
  muļķis piedzimi, mulķis nomirsi.

  To kas vada, latviski sauc par vadoni, vadītāju vai priekšnieku. Izvēle tava. Citādi tu esi liderīgs pļāpiņa, tāds pats kā bija firers Dolfijs vai sifliķis Uljāns, vai tavs draugs Džuģis-ir-švilis.

  Tā arī nebija mana vaina, ka Vaira bija uznākusi liderība. Meitenei traki gribas būt par fīrerieni, lai gan viņas termiņš caur un pagalam. Tie citi onkuļi un tantes uz viņu neko neklausās. Sarunājas pat ar Straujuma tanti. Kur tas redzēts!

  To-Kranci, Vai tas ir cienigi rieties ar Kranci? Suns paliek suns. Dabīgi, laiku pa laikam – parieties. Vai kaitiināt tādus vientiesigus ļautiņus, kuri traki liderīgi.

  Sveiks tautas vadon, sveiks saulainais maij – bez liderības vai fīrerības.

  Un zini ko vēl To-Kranci: vai maz esi skolā gājis? Liekas būsi no bērnu dārza.

  Hi-hi, Bērnudārza To-Krancis.
  Demonstrē nu pats savu stulbumu un nmezināšanu VIS-VIS-visparākā pakāpē.
  Es apbrīnoju Tavu vienreizigo intelektu un nezināšanu vienā reizē. Ap=BRĪ-no-jami.

 7. Tu taču nemaz neesi skolā gājis, ja nepazīsti tādus jēdzienus, kā “līderis” un “līderība”, kas ir tikpat seni kā pasaule. Vienīgais, ko tu proti, ir prasti lamāties, kas tikai pierāda tavu analfabetismu un zemu intelektu. Līderībai ir gan savas pazīmes, gan funkcijas, gan ir 3 līderības līmeņi un Vaira to visu ir mācījusies un apguvusi, tāpēc arī lieto šo vārdu. Bet pārmest cilvēkam “līderības” vārda lietošanu nozīmē vienīgi sava stulbuma un nezināšanas demonstrēšanu vispārākā pakāpē.

 8. T0-krancis: ko tu tur muldi s..? Prāta nav?
  Ja tu orastu to latviešu valodu, nelietotu tādus aizņŗmumus no svešvalodām k ā -lideris.
  Vairai to vajadzējis zināt un nebūt liderīgai ar svešiem aizguvumiem.

 9. Nebūsim skaudīgi, cietsirdīgi, aprunājoši. Vaira Vīķe Freiberga bija cienīga Latvijas prezidente, gudra, izglītota, inteliģenta, solīda dāma un ģimenes māte. Bija prieks uz viņu paskatīties ārvalstu vizītēs.
  Tagad tā diemžēl n a v …..

  • Un kā kandidāti amatam viņu piedāvāja vienīgais valstī par čekistu atzītais cilvēks 🙂
   LV viņai bija tika ķeblītis, lai pakāptos ārpolitikas jomā! Iezemiešu vajadzības un intereses palika labākajā gadījumā otrajā plānā!

 10. Eiropā tiek noniecināts viss nacionālais, t.i. tas, kas tiešām identificē , tas, kam ir vēsture, bet TŪKSTOŠOS sinagogu un kristiešu baznīcās tiek sludināts, ka pasaulē ir tikai viena Dieva izredzētā tauta un tā ir žīdu tauta. KO TAS NOZĪMĒ?
  Žīdi var savu tautu, savu nāciju , savu nacionālismu slavināt neierobežoti, bet pārējo Eiropas tautu nacionālisms tiek izskausts un apkarots. Pievērt uz to acis, aizbildinoties ar holokaustu, vairs nedrīkst. Žīdiem tagad ir sava valsts un ir jāskatās uz ik vienu žīdu, ka viņš darbojas tavā valstī savas Izraēlas interesēs. Valstīm ir jābūt nacionālām, ir jāatgūst sava stāja un nacionālo valstu teritorijās ir jāierobežo viss, kas grauj šo veselīgo uz ārpusi neagresīvo nacionālismu. Nav pieļaujams vienīgi nacionālisms, kas ir vērsts pret citām valstīm, ir agresīvs pret citām valstīm militāri it īpaši. Savukārt valstu iekšpusē visam ir jābalstās uz patriotismu, kas izaug no nacionālisma. Nevienai valstij nav nekādu tiesību iejaukties citas valsts iekšējā nacionālajā politikā. Valstīm ir tiesības neapmierinātos vienkārši izraidīt uz viņu etnisko dzimteni.

 11. Demokraatijaa liideru nav vai tie ir vaaji vai veeraa nenemami.Latvijaa, pateicoties demokraatijai, izzagta valsts par kuru turpia nirgaaties notiekosais KNAB-aa.Demokraaatija ir tad ,kad nezin kam ticeet,bet zin kam neticeet.

 12. Stulbs – tas kas neprot pareizi salikt garumzīmes un komatus, kā arī tas, kas neprot to darīt uz datora.

 13. Neapsaukā te citus par muļķiem, ja pats tāds esi! Tu taču neproti latviešu valodu, tikai vaukšķi. Cittautiešiem ir problēmas, lietojot latviešu valodu un arī tu esi uzķēries. Ja rūpīgāk lasīsi tekstu, tad
  izlasīsi, ka Vaira runā par līderību (ar garo “ī”), bet tu te vāvuļo par liderību ar (ar īso “i”).
  Mācies latviešu gramatiku, tev ļoti daudz kļūdu komentārā, tad te nebūs jāraksta muļķības. Latvieši nav tādi muļķi, lai klausītos tavā demagoģijā.

 14. To-krancim:
  Muļķi! Tu jau latviski nemāki!

  Kas ir liderigs, tas ir tikai gaisa gråbslis.

  Vairinai sajuka vinas latviesu valodina.
  Peksni vårdins ” liderigs” pårvertas par vaditåju, vadoni.
  Aplam, galigi aplam. Liderigs ir liderigs un nekåds vadonis vai vaditåjs.

  Ieteiktu Vairinai apdomaties, kådus vardinus lieto.
  Citådi aiz iedomibas
  vel saplisis kå balonins un
  aizlidos pa gaisu gaisiem.
  Krancis.

  NB. dators nemil manus rakstu balodisus.
  Salieciet pasi, zvirbuli.
  Es nebiju kompartija,
  ka dazs labs komentetajs.

 15. Daudz kas komentāros ir pateikts ļoti pareizi, bet ir viens bet. Kā pirms prezidēntēšanas tā arī prezidentūras laikā bija aprindas, kas Vairu turēja izolācijā. Kad viņa ieradās kādā rajona centrā uz tikšanos ar cilvēkiem, tur bija nolasīts sevišķs kontingents , kuru pat vēl pirms tikšanās noinstruēja, ko drīkst runāt un ko ne. Un šie ļautiņi vēl aizvien piekopj pretLatvisku politiku un par kādu demokrātiju mēs varam runāt, ja lielākā daļa varas cilvēku jau sen ir pārdevušies krievu internacionālismam. Un kā rāda vēsture, tad arī citu valstu vadītāji nevar vien sagaidīt laiku, kad varēs sēsties kādas Gazprom bankas zitcdirektora krēslā par savu izpalīdzību. Tāds Šrēders jau nac vienīgais.

 16. Demokrāstijas pasaulē nav bijis, nav un nebūs – Vaira to nezināja.“Demokrātija prasa laiku un darbu,” aplamības. Demokrātija ir vai tās nav, tāpat kā sievietei – viņa ir stāvoklī vai nav. Kāda demokrātija, ka par mani visi, kam nauda un vara , zina visu, izģērbj pliku, bet ja man jātiesājas ar kādu bosu vai jāsaņem informācija, ziņas – man pasaka – Datu aizsardzības likums esot, nevar, komercnoslēpums vai tml. Latviju izlaupīja – tā ir demokrātija, vieni sabāž kabatā miljonus, es raujos vaiga sviedros, saņemu verga grašus, vieni – sevi pataisa par miljonāru, bet strādniekam – nav naudas, lieli nodokli, SIA noved līdz bankrotam _ Liepājas Metalurgs, PAREX utt., padzen simtiem un tūkstošiem strādnieku – demokrātija.
  Vaira, nekultivē muļķības. Šo to jau tagad tu pasaki pareizi, bet par vēlu. Kad biji preža, vajadzēja godāt Latviju un vairot tautas bagātību, nevis dancot pa pasauli.

 17. Vērtējot savu kā Valsts prezidentes veikumu, VVF sacīja:
  „Esmu darījusi visu iespējamo, lai iespaidotu lietas, kuras, manuprāt, bija jāiespaido.”
  Vai zemes tirgu Latvijā nevajadzēja piebremzēt? Novērst tik brīvus un nekaunīgus, nodokļus nemaksājošus spekulatīvus darījumus? Uzdzīt ekonomiku pa inflācijas visstāvākajām kāpnēm?
  VVF svarīgāks bija savs paštēls, it īpaši aiz robežām, ne latviešu nācijas izdzīvošanas apstākļi Viņa pat pasliktināja latviešu valodas statusu, nerunājot nemaz par to, ka tieši prezidente varēja apcirst divvalodības melno pakaļ velkošos asti
  VVF izvairījās pat personīgi tikties ar nacionālāk domājošiem. Drūmi. Ne reizi viņa neiedrošinājās satikties ar Ed. Berklavu, pat atsūtīt vienu ziedu viņa bērēs, tā padodamās dzejnieka un berklavistu nicinātāja Jāņa Petera ietekmei. Aizvien vairāk uzzinām, kas katrs bijis, un tagad zinām, ka VVF izvirzīšana par Valsts prezidenti nebija akla nejaušība. Izvirzītājos rosījies pat jurists Jānis Škapars, bijušais LKP CK instruktors, kas pamanījies sevi pasniegt gandrīz vai kā „nacionālu cīnītāju”, jo tie, kurus viņš kā „Literatūras un Mākslas” ilggadīgs redaktors nedrukāja, jau ir miruši un dzīvie klusēja.
  Psiholoģijas profesore no Kanādas tika ilgi svērta un pārsvērta, viņas psiholoģiskais portrets caurskatīts kā dzidrināts stikls. PSRS slepenie dienesti ārzemēs pieprata savu darbu. Jau pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados VVF „aplipināja” ar „informācijas avotiem”, lai pietiktu datoru programmu noslēpumiem, pie kuriem strādāja viens no viņas ģimenes. Kļuvusi par Valsts prezidenti un guvusi pieejamību „čekas maisiem”, – viņa saņēma psiholoģiski pamatīgu triecienu:: visi, nu tikpat kā visi, kas ap viņu grozījās, smaidīja, mīlīgi čaloja, cildināja un šķita kā balti nacionālie eņģelīši… visi, gandrīz visi sabāzti netīrajos „maisos”…
  Tieši VVF, neparakstot Saeimas pieņemto likumu par bijušo VDK sadarbnieku lustrāciju, satura izbēršanu uz atklātības galda, tā piespiežot uz pašattīrīšanos ,– veicināja netīro spēļu dalībniekus turpināt paslēpes. Prezidentes padomniece juridiskos jautājumos neparasti ātri tika pie vairāku desmitu tūkstošu latu dārgā „JaguarXK8”. Par krievu valodas tulku ierīkojās VDK virsnieku. Ja nenotiktu masu saziņas līdzekļu iejaukšanas, tad par prezidentes kancelejas vadītāju kļūtu Latvijas PSR prokurors, kas pārraudzīja VDK darbošanos.
  Sena gudrība atgādina – pasaki, kas ir tavi draugi, un es zināšu, kas esi tu pats. Modernizējot teicienu, saturs neizmainās – pasaki, kas ir tavi padomnieki, un es sapratīšu, kas esi tu pats…
  „Nacionālie varoņi” joprojām saglabā „nacionālo oreolu”, lai gan šiem „lāčplēšiem” pēdiņās, izrādās, sen jau nebija savu ausu, bet gan atsūtītās „beigtā ēzeļa”…

 18. … Arprats ! Nu ka jau globalistiem un to pakalpiniem pienakas, jaatkarto to mantras … : ari, tas, ka Nacionalisms = Ekstremisms !

  … Tikai katram ir japatur prata, ka bezpratigi izrunaties sis propagaqndas ietekme rodas neparvarama kontradikcija sadejadi zondetai nepatiesibai, un tad neizbegami paradas mulkibas, proti: turpat paris teicienos talak VVF pazino, ka ‘ … cilvekiem patik domat, ka viniem ir indentitate … (bet) … dalai Eiropas iedzivotaju paradijusas saubas par to, kas vini ir, kads ir vinu mantojums (tatad ka vienmer pieradas fakts, ka kosmopolitanistu ideologijas, ka globalisms, degrade, nespej, negrib vai neatlauj cilvekam un sabiedribai uzturet pasvertibu – kas var nakt tikai no pieraditam dzivotspejigam tradicijama ) … politiki sakusi runat klisejas … trukst lideru … vadibu sak aizpildit ekstremisti … ‘!

  … Tatad logiski secinot, vinas pasas vadiba rastaja Bezabrene, ar visiem tas sodienas negativajiem raditajiem un kaitigajiem atributiem latvietim, vinas ekstremisti butu NA biedri un nacionali/patriotiski domajosie latviesi, vai ne !!!!!

  … Katrs inteligents cilveks iepazistoties ar NA darbibu un tas programmu nevar pienemt SADU VVF IZTEIKTU UN NEPAMATOTU PRETRUNU UN APVAINOJUMU NA UN TAS BIEDRIEM … UN PROPAGANDU KAS ATSPOGULO LATVIESU AUTOHTONAS TAUTAS IENAIDNIEGU ATTIEKSMI VPRET VINIEM

  … SADI PUBLISKOTI NEPARDOMATI VAI NELOGISKI, NAIVI UN NEPATIESI DOMU GAJIENI PIRMS 12. VELESANAM TIKAI NORADA, KA TIE NAK 1. NO KADA SOCIOLOGISLKI UN POLITISKI NEIZGLITOTA CILVEKA VAI, 2. ARI UZ KADU PASUTIJUMU – tikai nezinam no kuriem ‘NA ekstremistu’ ienaidniekiem tie ir pasutiti un kurus tie vairak atbalstitu, ja tie butu patiesi un lietderigi … LAIKA KAD NACIONALISMS IR VIENIGAIS SPEKS KAS VAR DOT INDENTITATI SABIEDRIBAI, SPEJ TO VIENOT PRETESTIBAI PRET TIRANIJU UN IR DIEVA DOTS SABIEDRIBAS LIMENIS KURAM NAV LIDZIGA EFEKTIVAI ZEMESLODES RESURSU PAREIZAI IZLIETOSANAI CILVECES LABAD —- NESAJAUKSIM NORMALU – LIKUMSAKARIGU UN MORALISKI NOSTADITU SKOTU, LATVIESU UZ PASAS VVF SLAVINATO KULTURAS NACIONALISMU AR DARVINISTISKI POLITIZETO NACISMU UN FASISMU, VAI SOVINISTISKO VISATLAUTIBAS PUTINISMAU !!!!

 19. Vīķe-Freiberga domā kā kanādiete, nevis kā latviete. Viņai tuvāks ir krievu stila “internacionālisms” (faktiski krievu šovinisms) nekā veselīgs, defensīvs Eiropas vai ASV stila nacionālisms.

 20. Pēc vairas izteikuma var spriest, ka viņa tā Eiropas gurīte, visi pārējie tādi pelēkās masas.
  No komentāra internetā:
  Vaira – nesaprata latviešus Latvijā, neko nezina par viņu dzīvi, ka tā tomēr bija plaukstoša, demokrātiska, tautu saudzoša un ar milzīgām radošām iespējām katram, bet Vaira izdomāja, ka mēs auguši “mucā ” (jā, bija kapitālisma izolācija no tehnoloģijām, kas atstāja smagu iespaidu uz attīstību), kas viņai bija radies no tā, ka viņa auga kapitālisma “mucā’, kura nolādēja krievu – padomju režīmu kā bīstamu alkatībai un naudaskārei, bet neredzēja , ka darba cilvēks un krievs bija “svētā govs”, kura sūdzības tika izskatītas zibeņātri un izskatītas (par to varētu sarakstīt grāmatas). Vaira neredzēja, ka 1990.gada čekistiskais godmana režīms izpostīja un posta Latviju, tās mantu un izposta Latvijas genofondu, ap 15 000 izdarīja pašnāvības – no Vairas sludinātās demokrātijas.

  Paldies Zatleram, divos gados Latvijai izdarīja vairāk ka viņa priekšteči neko nedarot labu visos gados kopā.

 21. VVF visgudrākā un harizmātiskākā PREZIDENTE Latvijā.
  Pašreizējais nav spējīgs sakarīgi izteikt vienkāršu nepaplašinātu teikumu.

  • Eiropas Savien’iba iztiks bez “”Dubulta’gentes””padomiem. Lab’ak iee’l’lo Dainu skapim e’n’ges ,lai ne’c’ikst.

 22. Vaira runā tieši tā kā tas ir. Ne jau viena kāda Hitlera vai Čerčiļa trūkst – trūkst tiešī līderības gars. Visiem ir iepaticies ērti iekārtoties “demokrātijas” ēnā un tas patiešām ir bīstami. Bet demokrātiju pastāvīgi ir jāatražo. Savādāk ar laiku var atrasties kāds Čingizhans, kas ar parastām bissēm, kaujinieku pulkiem pakļaus visu Eiropu.

 23. Tāpēc jau tu sevi esi nosaucis par kranci, ka esi dumjš, jo arī krancis tikai rej un cenšas kādam iekost!
  Tu nemaz neesi Vairas mazā pirkstiņa vērts, bet Vaira runā pareizi – vairākumā starp Eiropas valstu vadītājiem trūkst īstu līderu, kuri kritiskās situācijās bez vilcināšanās spēj pieņemt pareizus lēmumus.
  Varbūt viņi labi saprot un vada biznesu, bet ar to ir stipri par maz, kad jāsāk domāt un darīt kara un miera
  kategorijās. Tā lūk, Krancīt, vau, vau!

 24. Liderības deficits? Come on, Vaira! Nemuldi.

  Kas ir liderīgs, tas ir dumjš. Tu domā, ka tautai nav vadoņu?

  Nerunā par liderību, stāsti, kur to vadoni rausi. Pareizi jau vien bija, tev to vadoņa īpašībupašai pietrūka. Tas arī skaidrs kā diena, mīļumiņ.

  Tā viš’ i.
  Gudram gudra nelaime, ko?

 25. Jauki… Tikai kur viņa ar to gudrību bij savas prezidentēšanas laikā?

 26. mieru, tikai mieru,valdiņš iet palīgā ES
  13.09.2014 16:37
  jāsāk domāt..vai Dombrovskis pats nav to Maximas jumtu sagrāvis, lai varētu ar asarām acīs atkāpties no amata, jo priekšā taču “spīdēja” tāds amats ar ceturtdaļmiljona lielu mēnešalgu

Draugiem Facebook Twitter Google+