Mobilā versija
+18.3°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 20. jūlijs, 2017
18. februāris, 2015
Drukāt

Eksprezidente: Ja man būtu teikšana, aizsardzības budžetu palielinātu vēl ātrāk (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (no labās) un bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga tikšanās laikā Ministru kabinetā.

Bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga atbalsta ieceri aizsardzības budžetu līdz 2% no iekšzemes kopprodukta (IKP) palielināt jau līdz 2018.gadam un uzskata to par nepieciešamību.

“Ja man būtu teikšana, es to darītu vēl ātrāk,” šodien pēc tikšanās ar Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu (V) sacīja Vīķe-Freiberga. Viņa gan piebilda, ka neesot līdzekļu, lai to paveiktu ātrāk.

Aizsardzības budžeta palielināšana, viņasprāt, nav luksuss, bet gan nepieciešamība. Jo īpaši svarīgi tas ir pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā. “Mēs redzam, pie kā tas ir novedis Ukrainā un dažā labā citā valstī,” piebilda eksprezidente.

Jau ziņots, ka valsts augstākās amatpersonas ir vienisprātis, ka aizsardzības budžets līdz 2% no IKP jāpalielina jau līdz 2018.gadam, kas ir par diviem gadiem ātrāk, nekā bija plānots iepriekš.

Ministru prezidente lūgusi Aizsardzības ministriju un Finanšu ministriju kopīgi veikt aprēķinus, lai varētu saprast, kā tas finansiālā izteiksmē izskatīsies 2016., 2017. un 2018.gada valsts budžetā. Aprēķini būs jāiesniedz valdībā izvērtēšanai. Pagaidām gan nav noteikts konkrēts termiņš, kādā ziņojums valdībā būtu iesniedzams.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Nosauciet tās valstis,kas maksā 2% NATO budžetā?Lai samazina birokrātiju,korupciju,savas algas, tad godājamām premjerei un eksprezidentei nebūs jāgaida līdz18.gadam.Jo vairāk naudas bruņumašīnām,jo mazāk cilvēku Latvijā.Un vai tās līdzēs?

  2. Iepirkt vecas grabazas un kur tad tris slavenie heliohteri?

  3. Tā ir tukša runāšana. Viņa taču iepriekš pateica, ka prezidenta amats ir noiets posms – t.i. vēlreiz nekandidēs. Tā kā viņa nemaz nevēlas, lai būtu viņai teikšana.

Sasauc Saeimas ārkārtas sēdi nodokļu reformas likumu izskatīšanai pirmajā lasījumā (2)Saeimas Prezidijs sasauca parlamenta ārkārtas sēdi, kas notiks piektdien, 21.jūlijā, plkst.10, lai izskatītu nodokļu reformas likumus pirmajā lasījumā.
Satrauc aicinājums ārstus neparakstīt e-veselības līgumu un sistēmu nelietot (14)Primārās aprūpes pieejamība valstī ir atjaunojusies, un ģimenes ārsta praksē vidēji tiek uzņemti apmēram 19 pacienti, šodien preses konferencē par rīcību saistībā
Draugiem Facebook Twitter Google+