Latvijā
Sabiedrība

Vīķe-Freiberga: mūsdienās daudz vairāk jāpaļaujas uz savu prātu 16

Foto-LETA

Zinātni un tehnoloģijas var izmantot kā palīgus strauji mainīgajā pasaulē, bet viss cilvēkam nepieciešamais atrodas tajā klēpjdatorā, kas cilvēkam izvietots starp ausīm, tāpēc vislabāk ir paļauties uz savu prātu, šodien pasaules tendenču forumā “World Trends Forum” sacīja bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

“Mēs dzīvojam globalizācijas laikmetā, un tas nozīmē ne tikai to, ka ir vairāk tirgu kādai precei vai pakalpojumam, bet arī to, ka jebkura tendence, kurai sāk sekot pietiekami daudz cilvēku, šodien izplatās daudz ātrāk nekā jebkad agrāk. Paātrinājuma temps pieaug un nākotnē būs daudz pārmaiņu, uz kurām nespēsim reaģēt pietiekami ātri,” sacīja Vīķe-Freiberga.

Viņa norādīja, ka uz pārmaiņām var reaģēt divējādi. Pirmkārt, iespējams izmantot savu intuīciju un smadzenes, jo tā ir “jaudīga programmatūra”, kas apkopo un apstrādā visa veida informāciju, un, otrkārt – var vērsties pie ekonomikas kā zinātnes, lai tā sagatavotu prognozes.

“Mūsdienās jebkura prognozēšana arvien vairāk sāk līdzināties varbūtībai. Jo vairāk datu vai parametru prognozē ir jāapstrādā, jo mazāka kļūst varbūtība, ka šis modelis būs precīzs,” sacīja Vīķe-Freiberga.

Jau ziņots, ka šajās dienās Rīgā norisinās pasaules tendenču, ideju un biznesa kontaktu forums “World Trends Forum”.

 

Saistītie raksti
LA.lv