×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
11. aprīlis, 2014
Drukāt

Vīķe-Freiberga: mūsdienās daudz vairāk jāpaļaujas uz savu prātu (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Zinātni un tehnoloģijas var izmantot kā palīgus strauji mainīgajā pasaulē, bet viss cilvēkam nepieciešamais atrodas tajā klēpjdatorā, kas cilvēkam izvietots starp ausīm, tāpēc vislabāk ir paļauties uz savu prātu, šodien pasaules tendenču forumā “World Trends Forum” sacīja bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

“Mēs dzīvojam globalizācijas laikmetā, un tas nozīmē ne tikai to, ka ir vairāk tirgu kādai precei vai pakalpojumam, bet arī to, ka jebkura tendence, kurai sāk sekot pietiekami daudz cilvēku, šodien izplatās daudz ātrāk nekā jebkad agrāk. Paātrinājuma temps pieaug un nākotnē būs daudz pārmaiņu, uz kurām nespēsim reaģēt pietiekami ātri,” sacīja Vīķe-Freiberga.

Viņa norādīja, ka uz pārmaiņām var reaģēt divējādi. Pirmkārt, iespējams izmantot savu intuīciju un smadzenes, jo tā ir “jaudīga programmatūra”, kas apkopo un apstrādā visa veida informāciju, un, otrkārt – var vērsties pie ekonomikas kā zinātnes, lai tā sagatavotu prognozes.

“Mūsdienās jebkura prognozēšana arvien vairāk sāk līdzināties varbūtībai. Jo vairāk datu vai parametru prognozē ir jāapstrādā, jo mazāka kļūst varbūtība, ka šis modelis būs precīzs,” sacīja Vīķe-Freiberga.

Jau ziņots, ka šajās dienās Rīgā norisinās pasaules tendenču, ideju un biznesa kontaktu forums “World Trends Forum”.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. jāpaļaujas uz Dieva prātu, jo kā redzam CILVĒKA PRĀTS IR APROBEŽOTS!!!

  2. Lai sis spejigais un talantigais cilveks izraditu lielaku lidzdalibu Latvijas problemas, itseviski sajos smagos laikos

Draugiem Facebook Twitter Google+