×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
16. maijs, 2015
Drukāt

Vīķe-Freiberga: Nav morāli simpātiski teikt, ka bēgļus nevaram atļauties (38)

Foto- LETAFoto- LETA

Bijusī valsts prezidente Vaira Vīķe Freiberga.

Diskutējot par bēgļu uzņemšanu, daļa sabiedrības ir aizmirsusi latviešu likteni dažādos vēstures posmos. Tā norāda bijusī prezidente Vaira Vīķe–Freiberga, kura pati piedzīvojusi bēgļu gaitas. Viņa arī velk paralēles starp Āfrikas bēgļu bojāeju Vidusjūrā un simtiem Latvijas iedzīvotāju, kuri nesasniedzot Zviedrijas krastus, noslīka Baltijas jūrā, vēsta portāls skaties.lv.

Pievienot komentāru

Komentāri (38)

 1. vai nav dīvaini, Atbildēt

  ka liela tautas daļa vēlētos Freibergu par prezidenti?Palūkojieties portālā manabalss.lvKo nu?

 2. Ir amorāli neatrast naudu pensiju palielināšanai,bet bēgļiem maksāt divreiz vairāk!

 3. “Nav MORĀLI SIMPĀTISKI” – atkal jau Vairai kārtējais (Freidiskais) mēles paslīdējums, kā parasti, kad cilvēks pats netic tam, ko saka, bet izteikties niezēt niez!

 4. Mutes bajārieneiVVF Atbildēt

  Nesalīdzini latviešu bēgļus pēc kara ar šodienas āfrikāņiem. Izskatās ka smadzenes īsti labi viņai vairs nestrādā. Tie īstenie latvieši kas aizbēga – nebūtu zaudējums šai valstij, ja jūs nekad nebūtu atgriezušies atpakaļ. Vismas 1,5 miljoni latu tautas asiņu par izremontēto dzīv0okli aiztaupītos. pensiju un pārējās ekstras pat nezinu aprēķināt. Jūs aizbēgušie uz labo nodrošināto dzīvi, neko nezinot un nesaprotot, kā dzīvojām mēs, esat atgriezušies Latvijā 90tajos, lai grābtu, rītu un aplaupītu še4it dzīvojošos. Paņem personīgi pie sevis kādu baru un beidz mācīt mums dzīvot. Jā tādi aizbēgušie un atpakaļ atvilkušies īstenie latvieši kopā ar banku cunftes žīdiem esat izlaupījuši šo valsti.

 5. Varbūt tos bēgļus ,lai izmitina tie Latvijas iedzīvotāji vai viņu radinieki,kas saņēma visus īpašumus,atgriežoties. ,kas bēga no Latvijas un tagad gudri runā,lai nu atdara saņemto.Karš,briesmas,bet vai palikušajiem bija vieglāk?Atjaunotajā valstī pateicoties Godmanim tika atdoti īpašumi aizbēgušajiem,kurus gadiem šeit uzturēja vietējie ne bēgļi.Tad bēgļu 5 pakāpes radinieki n-tajā pakāpē atgriezās ,saņēma mājas,dzīvokļus notirgoja un aizlaidās uz sapņu zemi atpakaļ,vienalga Kanādu vai Ameriku ,gudri spriedelējot un mācot dzīvot vai iekārtojoties šeit valsts nodrošinātos amatos.

 6. Latvijā daudzās jomās pastāv dubult morāle, arī bēgļu jautājumā — kad paši bēgam, tad sagaidam, ka mūs uzņes atplestām rokām (kā tas bija WWII un pirms PSRS), bet kad pašiem bēgļi jāuzņem, tad nekā, nav naudas…

  • Varbūt labāk iesākt ar to dubultmorāles atmakskošanu, kāda piemīt visu līmeņu varnešiem?
   Noteikti, ka vismaz to bēgļu skaitu – no pašu mājām un miera it kā laikos – tās likvidācija samazinātu…

 7. Vai patiešām nevienam nav ienācis prātā pacensties izbeigt to “bēgļu” transportu? Vai tad nav kļuvis skaidrs pa šiem gadiem, ka lielākā daļa šo bēgļu ir sapratuši, ka Eiropā viņiem ir zelta dzīve? Kāpēc gan smagi strādāt zem svelmainās Āfrikas saules, ja var dzīvot Eiropā no pabalstiem, nedarot vispār neko? Kara bēgļi var pamukt uz blakus valstīm, ja mājas bombardē, bet uz Eiropu nebēg no kara.
  Un visbeidzot, kāpēc gan Āfrikā vajadzētu karot? Tie ir vietējie reliģiskie kari, par kuriem nez kāpēc jāmaksā Eiropai. Beigsies ar to, ka Eiropa būs spiesta musulmanizēties, jo vairs nespēs pastāvēt pretī tām musulmaņu masām, kas te ieplūdušas. Pretējā gadījumā viņiem vienkārši apgriezīs galvas.
  Un viņi to būs pelnījuši, ja tagad nedomās ar savām galvām.
  Loģiski spriežot, tas jau tagad ir musulmaņu karš pret Eiropu. Eiropa jau ir pa pusei iekarota, gluži mierīgi, tikai ar dažām lodēm Čārlijiem un vēl šur tur.

  • Kāda vaina musulmāņiem, strādīga tauta ar seno kultūru, nedzer nepīpo, trepju telpās nečurā, pie brīvības pieminkļa ar šnaba pudeli nevazāsies!? Ja kāds no viņie cenšās padarīt bandītus, td tas vel nenozīmē ka mums būtu “odobrjm” jābļauj. Vienīgais kas jūs var pasargāt šajā pasaulē – sava, gudra galva uz pleciem.

   • Kas nez mums atnesa to vazāšanos ar šņabi visur, kāpņu telpu piečurāšanas tradīciju un nestrādāšanu? Ā, tie taču bija mūsu atbrīvotāji, kas 9. maijā pie betona stab’ musoru taisīja!

 8. Vai patiešām nevienam nav ienācis prātā pacensties izbeigt to “bēgļu” transportu? Vai tad nav kļuvis skaidrs pa šiem gadiem, ka lielākā daļa šo bēgļu ir sapratuši, ka Eiropā viņiem ir zelta dzīve? K

 9. Atkal kārtējo reizi neizmantoja iespēju paklusēt…
  Būtu labāk apskatījusi cēloņus – sakni tam Procesam, kas tos “bēgļus” saražo un… kāpēc?
  Viss tas multi-kulti prodžekts jau sen kā izgāzies, bet žīdu uzvaras gājiens pret balto rasi gan turpinās…
  🙁

 10. Atliek tikai bīrnīties par šiem komentētājiem. Neesmu ticīgais, be te skaidri redzams, ka publikai trūkst vienķāršu vispārcilvecisko patiesību zināšana, kuru ir gana bībelē. Interesanti, ka tie mūsu lielie garīgie tēvi arī izvairās uzstāties šajā jautājumā.

 11. Tavi melnie uz sejieni neskries, neizdosies tev ievazat seit melnos un padarit Latviju par izgastuvi, Latvija neviens viniem pabalstus nemaksas un saubos vai latviesu un lietuviesu tautas bus priecigas par imigracijas vilniem no Afrikas. Tie kuri posta tas Afrikas un Tuvo Austrumu zemes lai ari pienem tos melnos pie sevis. Baltiesi, nevienai Afrikas un Tuvo Austrumu tautai pari nav nodarijusi, taka sedi ratos.

 12. Vairai Vīķei Freibergai nav taisnība par āfrikas bēgļu uzņemšanu!!!! Ir pārāk lielas problēmas ar vietējiem kremļa musinātājiem un nacionālā naida cēlājiem, – latviešu tauta ir novesta līdz galējam izmisumam!!! Latvieši spiesti pasmest savas mājas, Ģimenes – braukt projām un kalpot par vergiem plašajā pasaulē……….
  Un tagad vēl iepludināt šo svešzemju masu jau tā izlaupītajā Latvijā , tas būtu vājprāts! Un ko darīs to pašu deputātu bērni, kas mācās še? Ne jau visiem varēs pielikt miesas sargus…. vai domā deputāti, jebšu pavisam vairs nedomā……
  Kad beigsies vienreiz šis terors pret latviešu tautu, jebšu mūs vajag iznīcināt un tad nevajadzēs vairs rīkot Dziesmu svētkus un nebūs vairs latvju arājiņu tauta, bet būs Āfrikas laimes meklētāju pulks……
  Dievs, sargi Latviju un latviešu tautau un iedod veselīgu saprātu mūsu deputātiem!!!!!!!!

  • Nepin iekšā krievus un okupāciju. Tie nav vainīgi pie nesaprātīgiem valdīvas lēmumiem, kuru dēl mājas pamet un dzimpeni gan latvieši, gan krievi. man krievs tuvāks kā kaimiņš un draugs, nekā tā aizjūras bāleliņu, emigrējuši latviešu varza, kuyra , nepārzinot to situāciju, kāda ir Latvijā, ievazāja amerikāņu iznīcinošo morāli še4it. paskaties uz to, kas notiek demokrātijas vārdā Latvijā. Mūs mērķtiecīgi un metodiski apstrādā tā, ka iznīkstam ar joni. Amerikāņi iznīcināja divu kontinentu pamatiedzīvotājus.

 13. Neesmu vēl ne reizi dzirdējis,ka Vaira Vīķe-Freiberga būtu rosinājusi ieviest arī Latvijā Vācijas,ASV,Kanādas un Marokas progresīvos nodokļus,kas ļautu sasniegt tādu pat labklājību Latvijā un līdz ar to,iespējas uzņemt arī bēgļus,kā citas ES valstis! Tā,piemēram,Marokā,kur arī VVF ir uzturējusies,netiek ieturēts(tāpat kā pirmskara Latvijā) ienākuma nodoklis no lauksaimniecībā gūtajiem ienākumiem.Kapēc ne šodienas Latvijā? Vācijā PVN likme svarīgākajiem pārtikas produktiem ir 7%! Kapēc Latvijā tāi ir jābūt trīskārt augstākai?

 14. Latvijas Robežsardze bažījas par par iespējamo bēgļu izmitināšanu mūsu valstī, bet vecajai pierīte laikam ir par šauru vai aptreknējusi, dzīvojot uz tautas rēķina, ja neredz kā reāli dzīvo tauta un kādas varētu būt sekas, ja ierastos vēl melllo bēgļi!

 15. ES morāle ķeksītim Atbildēt

  Sadalīt starp ES valstīm 22.000 bēgļus ir morāliski pat ļoti simpātiski,bet kā tad būs ar nākamajiem 22.000 bēgļiem?

 16. Kur paliek morāle,nosakot izņēmumus-Lielbritāniju,Dāniju un Īriju?

 17. Amorāli ir pieprasīt trešai nabadzīgākajai ES valstij ne tikai sniegt finansiālo palīdzību Āfrikas,Karību jūras un Klusā okeāna valstīm (ĀKK),bet vēl papildus uzturēt ekonomiskos bēgļus no Āfrikas! Labi zinot,ka vietējiem aborigēniem netiek samazināta visā pasaulē otra augstākā PVN likme pat ikdienas pārtikai (salīdzinājumā ar 0% likmi vairākumā Āfrikas valstu),nav obligātās veselības apdrošināšanas,kā visās pārējās ES valstīs,un neapliekamais minimums ir tikai 75 eiro!

 18. Vīķe-Freiberga: Nav morāli simpātiski teikt, ka bēgļus nevaram atļauties
  ———————————
  Mamzelīt, kāpēc esat tik kautrīga? Dzīvojot uz NODOKĻU maksātāju RĒĶINA droši varat pieņemt savā (mūsu apmaksātā!) mājā šos bēgļus …

 19. Vai latviešu bēgļi pa ceļam uz Zviedriju meta pār bortu nelatviešus? Vai latvieši, ierodoties Zviedrijā prasīja zviedriem mainīt likumus un dzīvesveidu, jo tie neatbilst latviešu tradīcijām? Paralēles var vilkt, bet ne vienmēr tās ir.

  Atšķirībā no Latvijas WW2 laikā neviens neuzbrūk nevienai no ziemeļāfrikas valstīm. Visiem migrantiem, kas ierodas ES bieži vien jāšķērso tūkstošiem kilometri, kas nozīmē, ka ir izvēlēts tikai viens mērķis uz kuŗu migrēt – ES, kaut tuvumā ir daudzi citi mērķi, kur pārlaist kaŗus. Āfrikas vidienē ir pietiekoši daudz valstu, kur cilvēkiem ceļot, kur jau dzīvo viņiem tuvas pēc tradīcijām un valodas tautas. Vienīgā problēma patlaban ir starpreliģiskie kaŗi Sīrijā un Irākā un tur tomēr kamēr pastāv Irāna, tā var uzņemt šiītus un pārējās arābu valstis var uzņemt sunnītus.

  Politikā neeksistē morāli apsvērumi – tikai praktiski un balstoties uz tiem(nemaz nerunājot par morāles) Latvijas politiķiem ir pietiekoši daudz ko darīt mājās…
  Nevieni no morālajiem argumentiem neiztur kritiku, it īpaši situācijā kad Latvijas pilsoņu daļa atrodas ārzemēs, kam par iemeslu ir viens no augstākajiem korupcijas līmeņiem Latvijā. Kamēr pašu mājās valda bardaks, nevar ķerties pie pārējās pasaules sakārtošanas. Tas tikai izraisa lielāku haosu.

 20. Skatos vecene uz vecumu galigi galvu saspiedusi. Ja gribat redzet kur tada muldesana ir noved atbrauciet uz Oslo un redzesiet, kad uz vienu balto cilveku tris melnie nak pretim un mosejas pilsetas centra uz katra stura. Es ilgi dzivoju Novegija un redzu, ka naivie Norvegisi tagad raud, griez zobus un kusa naida par to zologisko darzu par kadu kluvusi vinu zeme. Tas tikai tapec ka pasi bija naivi un klausija tadam pasaku stastitajam vairam, brunklandem un stoltenbergiem. Daudzi melnie paraziti nestrada, sanem pabalstus un vekl uz Norgi ar vien vairak savus gimenes loceklus un draugus. Latviesu cilveki esiet modri, neklusejiet un domajiet ar galvu, citadi sita imigrantu iepludina musu tautai var bedigi beigties.

  • Norvēģija nav ES valsts!
   Viņiem nebūtu jāklausās ES emisāru murmulēšanā!
   Bēgļi no Āfrikas no bezdarbības veicina krimogēno situāciju valstī!

  • Apmēram tāpat runājis Hitlers, kad pamatojis to, kāpēc baltijas tautas, waißrusus un citus vajag izcirst un to zemi sadalīt strādīgai un centīgai tautai, kurai trūks vietas kur izvērsties. Tā izskatās, ka dzīves līmenis nav nemaz tik bēdīgs Latvija. Droši vien sen jau aizmirsts, ko nozīmē dažas dienas pārtikt ar tīru gaisu.

 21. Viņu nekaunība Atbildēt

  Rakstiņš “Okupanti un viņu fekālijas”(c.Gugli) vai goo.gl/toJZeF rāda kādu kopīgu iezīmi, kas piemīt sarkanarmiešu okupantiem un Āfrikas migrantiem.

 22. Lielākā daļa brauc pie pilnas ES siles, kur tiem dos ēst, dzīvot un kabatas naudu un varēs nestrādāt… Es arī gribu saprast, kur ir kara bēgļi un tie otrie.

 23. Viens te ir vilkt kaut kadas paraleles balstoties uz emocijam un pagatni, pa visam cits saprast vai Latvija tagad var atlauties svesus beglus, ka nepaiet ne diena, ka kads LV iedzivotajs grib klut par begli. Tas tagad nav vajadzigs.

 24. Var jau buut ar izkuukotu praatu ,bet shaadi runaat ,kad tieshi ES un muusu politikju mantkaare un analfabeetismsir vainojama Latvijas nabadziibaa . … un Pashai piebaazta galva ar ES un ASV demokraatijas moraales atkritumiem .

 25. … Patiesam, sis koments pierada, ka ne visi profesionali ir piemeroti politikai un diplomatijaivalst meroga un internacionalas diplomatijas vesanai, jo ir jazin, jaizprot politikas ka ari vestures mazas nuances, kas dod pavisam citu vajadzigo perspektivi problemu atrisinasanai – ne vienmer ar emocionali izraisitam liberalisma izteiksmem … un it ka kada definetas morales del …

  … Starpiba salidzinajumam ir parak liela un dazadu iemeslu rasta:

  1. Latvijas beglu celonis bija komunisma Baiga gada terora atgriesanas un sagaidama asinaina okupacija … !!!!

  2. turpretim Afrikas begli ir vai nu civilkara izraisiti vai ekonomiskie migranti, kas turklat ir samaksajusi milzu summas pasaules meroga organizetiem kriminaliem kuri BEZ KADAM MORALES IZJUTAM ka profesionalie migrantu transportspekulanti SPELEJAS AR TO DZIVIBAM …

  3. Runajot par morali un etiku … kur bija un ir musu pasu politiku MORALISKAIS PAMATOJUMS UN NEPABEIGTAIS PIENAKUMS PASARGAT AUTOHTONO LATVIESU PAMATTAUTU NO TURPINOSA – SOREIZ MAIGA – GENOCIDA … VISPIRMS SAKAM SPRIEST PAR MORALITATI SAKARA AR AS KVOTU SO ‘BEGLU UZNEMSANAS KVOTU

  4. …un beidzot pec visa MORALISKA un sava zvereta pienakuma – kamdel musu MORALIE POLITIKI NEVELAS PABEIGT AR VINU APBRUNOTAS ETIKAS PALIDZIBU IESTIGUSO DDD, un tadejadi ATRISINAT VISPIRMS SO STEIDZIGI VAJADZIGO MIGRACIJU !!!!!

  … sI morali simpatiska, 300,000 nelikumigu iedzivotaju – MORALA MIGRACIJA – uz zemi, kam tie spej but lojali, TIESAM BUTU INTERNACIONALO KONVENCIJU UN LIKUMU ATBALSTITA UN MORALI SIMPATISKA – SAI IZSKAUSTAI UN APMULKOTAI LATVIESU TAUTAIAI …

  … Es ludzu musu KOSMOPOLITANISKI NOVIRZITIEM politikiem PADOMAT kadu bridi pirms tie nak ar saviem padomiem … jo piekrisana kaut ari 220 ‘begliem’ ir principa divkosibas paradiba vinos un AMORALA … PAT TAUTAS IZDZIVEI PIEDRAUDOSA IZVELE U SKATOTIES NO MUSU VAJADZIBAM PIRMS KLIEDZOSAS DDD PABEIGSANAS…

 26. Morālais jautājums Atbildēt

  Ir viena lieta un LV valdibai simboliski pienāktos palīdzēt atrisināt šo problēmu, bet vairums, ne visi šie bēgli ir t.s. ekonomiskie migranti, tāpat kā austrumeiropieši no nabadzīgām ES zemēm. Arī jāatceras, ka tie pāris desmit tūkstots bēgłi no Baltijas kuri mazās nedrošās laivińās 2. p.k. beigu posmā devās pāri uz Zviedriju neapdraudēja Zviedriju ar savu klātbūtni. Lietas jātur pareizā perspektīvā.

 27. KĀPĒC DAĻA??? NEVIENS nav aizmirsis Latvijas bēgļu likteni 2. pasaules kara laikā!?? BET tagad situācija ir PILNĪGI PRETĒJA – MĒS ESAM TOTĀLI NABAGI, MUMS NAV NAUDAS ZĀĻU IEGĀDEI UN VESELĪBAS PROBLĒMU RISINĀŠANAI!!! Ap 300000 iedzīvotāju ir pametusi valsti un vēl katru dienu 40 cilvēku turpina izbraukt no LATVIJAS valsts!?? Skolotāju algām naudas NAV un NEBŪS!!! 87% PENSIONĀRI dzīvo zem iztikas minimuma un kur tie gadi, ka NEMITĪGI cīnas par savu eksistenci BEZCERĪGI!!!!! STRĀDĀJOŠIE nodarbināti garas stundas darbā, bet saņem grašus par padarīto darbu!?? KAMĒR ES NESAPRATĪS VISU DALĪBVALSTU PATIESO EKONOMISKO STĀVOKLI un TO MIGRANTU DAUDZUMU, KAS JAU TAJĀS DZĪVO NELIKUMĪGI PRETĪ VISĀM KONVENCIJĀM, NEVAR BŪT RUNAS PAR KAUT KĀDU VĒL BĒGĻU UZŅEMŠANU LATVIJA!????????? Cien. Freibergas kundze!? VAI TAS IR MORĀLI SIMPĀTISKI un MORĀLI ĒTISKI NO ES, JA NABADZĪBĀ DZĪVOJOŠAI VALSTIJ AR VARU UZSPIEDĪS UZŅEMT SVEŠUS CILVĒKUS, KURI IR DAUDZ BAGĀTĀKI PAR MUMS, JO VAR ATĻAUTIES MAKSĀT PĀRVADĀTĀJIEM KONTRBANDISTIEM TŪKSTOŠUS EIRO PAR CILVĒKU, LAI BRAUKTU ŠURP?????????? ABAS SITUĀCIJAS NAV SALĪDZINĀMAS un TĀ NEVAR SPRIEST!!! VAI tiešām JŪS NEZINĀT REALITĀTI PAR MŪSU EKONOMISKIEM APSTĀKĻIEM???????????????

  • nabago nekad nesapratīs.ES sēdošie nezina un nemaz nav ieinteresēti zināt par materiālo/sociālo stāvokli Latvijā,ka tikai kaut kur ,,nogrūst” šos ,,bēgļus”.

  • Nevajag pazaudēt 2 karus pēc kārtas un tad brīnīties, ka kaut kas notiek ne tā kā gribētos. Priecājies, ka dzīvs. Domā kā uzvarēt ienaidnieku. Celies, cīnies, uzvari.

   • Skaidrai pilnīga taisnība pašu tauta tiek iznīcināta jau 25 neatkarības gadus. Par mums neviens neiestājas!!
    V. V.Freiberga!! domājiet kā šos emigrantus MOMENTĀ NOSŪTĪT ATPAKAĻ NO KURIENES NĀKUŠI, NEVIS TE VĒL MUĻĶĪBAS GVELŽAT! Jūsu stāvoklis bija pavisam citāds, arī tagad Jūs dzīvojat tikai uz privilēģiju rēķina! Mācaties no Austrālijas, tur tik daudz padoma kā cīnīties ar šo sērgu, nevis vēl krītat kaklā Latvijas pamatiedzīvotāju saujiņai!!
    Vai tiešām nav neviena kaut cik izglītota politiķa ar mugurkaulu, lai aizstāvētu savu tautu un zemi??!!
    KĀPĒC JŪS TUR VĒLAM??!

Draugiem Facebook Twitter Google+