×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.2°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
18. septembris, 2017
Drukāt

Vīķe-Freiberga: Nav tiesību noraidīt pilsonību bērniem, kas dzimuši brīvā Latvijā (40)

Foto - LETAFoto - LETA

Nav tiesību noraidīt pilsonību bērniem, kuri dzimuši brīvā Latvijā, tādēļ Saeimai ir jāatbalsta Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa iniciatīva, kas paredz atteikties no nepilsoņa statusa piešķiršanas bērniem. Tā uzskata bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, pirmdien vēstīja “LNT Ziņas sešos”.

“Noteikti vajadzētu atbalstīt. Es domāju, tas nosaukums varbūt nav tas veiksmīgākais. To varētu varbūt izteikt skaidrākā valodā, ka mēs Latvijā ievērojam, ko sauc “Jus soli”. Tātad tiesības katram, kas uz šīs zemes ir dzimis, kļūt automātiski par šīs zemes pilsoni. Mēs to noraidījām attiecībā uz tiem, kas ir dzimuši okupācijas laikā. Bet kopš esam neatkarīga valsts, mums nav nekāda ne juridisku, manuprāt, ne morālu tiesību noraidīt pilsonību tiem bērniem, kas ir brīvā Latvijā piedzimuši,” intervijā “LNT ziņām” saka bijusī prezidente.

Tikmēr Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele pieļauj, ka, ja parlaments prezidenta Vējoņa pretrunīgi vērtēto ieceri īstenotu, likums varētu tikt apstrīdēts Satversmes tiesā. Šorīt raidījumā “900 sekundes” Ziemele aicināja uz nepilsoņu jautājumu raudzīties plašāk, proti, no sabiedrības integrācijas viedokļa.

“Pirmkārt, es redzu, ka šis ir izglītības sistēmā risināms jautājums. Un šis visnotaļ ir arī Latvijas informatīvās telpas, teiksim, kvalitātē un kultūrā risināmais jautājums. Patiesībā tas ir ļoti komplekss pasākums. Kā mēs zinām, Latvijā vienmēr vienkāršāk ir kaut kam maziņam pieķerties, bet lielo bildi, ziloni istabā varbūt mēs pat nepamanām,” teica Ziemele.

Kā vēstīts, paziņojot, ka ir pienācis laiks pielikt punktu nepilsoņa statusa piešķiršanai, Valsts prezidents Saeimā ir iesniedzis jaunu likumprojektu. Tas paredz, ka visi bērni, kuri Latvijā būs dzimuši pēc nākamā gada 1. jūnija, tiek atzīti par pilsoņiem, ja vien vecāki nav vienojušies par citas valsts pilsonības piešķiršanu.

Ar prezidenta sagatavoto iniciatīvu trešdien plāno iepazīties Saeimas Pilsonības komisija. Savukārt par tās turpmāko virzību tiks lemts Saeimas sēdē ceturtdien. Respektējot nacionālās apvienības VL-TB/LNNK “veto” tiesības pilsonības jautājumos, koalīcijas partijas ir vienojušās prezidenta priekšlikumu neatbalstīt, bet opozīcijas partijas ir nostājušās Vējoņa pusē.

Pievienot komentāru

Komentāri (40)

 1. VVF,kapēc jūs uzskatāt,ka nav tiesību?IR un vēl kā,jo kaut viens no vecākiem NAV pilsonis ,tas nozīmē NELOJĀLS Latvijas valstij,jo lai dzemdētu bērnu ,nevar būt vecss nepilsonis!!Ja nelojālam kangaram piespiedu kārtā bērnu grūž nevēlamā pilsonībā ,tad kāds “lojāls”bērns tiks izaudzināts un ko tāds var pastrādāt PRET valsti.Daudzi nepilsoņi nepieņem LV pilsonību,JO !! var braukāt uz Krieviju bez vīzas !!!Cien.VVF esmu “sašauta”par jūsu viedokli,jo tagad mums nav jāizkalpojas lai tiktu ES !!Pie tam ,kādā vērtē nepilsonim ir LV pilsonība,ja viņš var to pielīdzināt vienai vīzai???Un tādu bērniem jūs uzbāžat nenovērtejamo LV pilsonību!!Jūs un Co to devalvējat līdz nullei.Devalvējat pat TAGAD līdz vienam ĶEKSIM ko jāiezīmē pieteikumā!Pamēģiniet ko tādu valstīs ar PAŠCIEŅU.

 2. Cik ātri cilvēkiem sakāpj galvā!
  Cik ātri viņi pazaudē realitātes izjūtu?

  Sajūta, ka VVF iebalzamējusies kādā 2004./2005. gadā!

  Un kas traucēja šo pašu (vai līdzīgu) priekšlikumu virzīt savā prezidentūras laikā?

 3. NEVIENS ATJAUNOTĀS LATVIJAS prezidents NAV RŪPĒJIES PAR SABIEDRĪBAS DZĪVES LĪMEŅA CELŠANU? NEVIENS!!! Visur citur viņi izlec kā visa zinātāji un baigie padomdevēji! Freiberga mūždien māca dzīvot sabiedrību postpadomju republikā pati REĀLI NEZINOT, KAS TE NOTICIS TOS 50 GADUS PĒC KARA????? Nesaprotu šo” PĀRGUDRO” cilvēku pasvērtēšanas skalu? TĀ izraisa vienīgi nožēlu!? Nav māksla sēdēt bagātos apartamentos un dzesēt muti pa tukšo! Daudzi Freibergas domu graudi un izteiktie vārdi Latvijas adresē NAV AIZMIRSTI!?? Jā, prezentēt Latviju ārpus valsts robežām viņai pateicība, jo rietumu pasaulē viņa jutās kā zivs ūdenī!!! Taču komunikācijā ar Latvijas sabiedŗību prezidentei ”o” vērtējumā – kā sacīt – NO TĀLIENES…CAUR PRESI!?

 4. VVF – tu esi prasta pulksteņu zagle un noziedzniece. Latviešu tauta tavus zaglīgos un melīgos padomus sen neņem vērā!

 5. Visu tautību cilvēku kopumu?>H-a Atbildēt

  Pēc principa:Visu zemju proletārieši savienojaties,vai? Ir jau mēģināts! Sākot jau no Bābeles torņa,Maķedonijas Aleksandra un Čingishana impērijām un beidzot ar islamistu teroristiem!

 6. Tad jau laikam arī brīvā valsts Kanāda būs noskatījusies no Latvijas,tādēļ Kanādas pilsonību Kanādā dzimušajiem bērniem,ja viņu vecāki nav Kanādas pilsoņi,automātiski vis nepiešķir,bet tikai speciālu statusu.”Under Canadian law,children born of foreign representatives enjoing special status under the Foreign missions and International Organizations Act.”

 7. Lasot komentārus par šo eksprezidentes pausto viedokli ar vien vairāk rodas jautājums? Kurš īsti mūs tad apdraud – krievvalodīgie vai mēs paši sevi ar savu muļķīgo un nedemokrātisko uzvedību! Pajautājiet sev! Vai šis cilvēks Jums personiski ir izdarījis kaut ko sliktu – apsaukājis, nolamajis, pazemojis, kā Jūs to darāt ar viņu! Jūs esiet tie, kas ir pārpratuši Demokratijas principus, jo tā nav vissatļautība un pirms kaut ko teikt būtu vērts padomāt! Vai tu kaut tik daudz būtu spējīgs izdarīt cik izdarīja eksprezidente un vai patiesi tu spetu pretoties politikai, kuru tu nekad neesi vadījis un nevadīsi, un to arī nedara LV prezidenti! Beidziet uzvesties, kā neandertālieši, bet par lietām komentējiet pēc būtības un saviem priekšlikumiem.

 8. Sveiki “LA”!
  Vēlos patiesi noskaidrot politiskās partijas “Nacionālās apvienības” nacionālo izpratni Latvijas valsts nākotnes vārdā! Skatoties diskusiju raidījumu LTV1 “1 pret 1”, kurā tikās Raivis Dzintars “NA” un Lolita Čigāne “Es PAR” (Vienotība) diskusijā par prezidenta iesniegto likumprojektu par ne pilsoņu piešķiršanas atcelšanu. Man radās aizdomas un pārliecība par to, ka R. Dzintars uzvedās, kā apvainojies bērns veikalā nedabūdams kāroto. Ir ļoti nepatīkami redzēt šādu nepieklājīgu un demogoģisku uzvedību raidījumā un arī Saeimā kopumā, kā uzvedas “NA”. Man šķiet, ka šī partija ir Latvijas valstij vairāk kaitīga par kaitīgo partiju “Saskaņa”! Vispār būtu labi papētīt, ko un kā “NA” ir izdarījusi šo gadu laikā atbilstoši savai politiskajai pārliecībai šī partija vai ir veicinājusi valsts attīstību, drošību, saliedētību, draudzību ar cittautiešiem utt., jo šķiet, ka tikai uz vēlēšanām sola un runā par to, ko ne paši ir darījuši, bet gan citi? Nožēlojami izskatās un izklausās šīs partijas pārstāvji atbildot uz jautājumiem, jo neatbild pēc būtības!

  • Kas tieši ir nepareizi?
   Kas tieši kaitē?
   Tas, ka nepilsoņiem nedod automātiski pilsonību?
   Tas, ka vēlas, lai Latvijā izglītība valsts izglītības iestādēs apmācība notiktu valsts (latviešu) valodā?

  • ……Nožēlojami izskatās un izklausās šīs partijas pārstāvji atbildot uz jautājumiem, jo neatbild pēc būtības!…..
   ———————-
   Tiešām,bija nožēlojami skatīties uz to kā Pindacīša locījās,nevarēdama skaidri atbildēt uz R.Dzintara uzdoto jautājumu par izglītību TIKAI latv.val.
   Varbūt arī R.Dzintas nav apguvis un cerams arī neapgūs t.s.”politprostitūtu prasmi aiz skaistiem vārdiem noslēpt savu nodevīgo dabu.

 9. Domāju, ka visā šajā nepilsoņu lietā sajaukts primārais ar sekundāro. Vispirms – skolas tikai valsts valodā, arī bērnudārzi. Skolas, kurās nemāca pēc kremļa pasūtītām mācību grāmatām.
  Pārstāt atbildēt krieviski katram, pat neatkarīgās Latvijas laikā dzimušām krievam, kurš pat necenšas runāt valsts valodā. Pēc tam – spriedīsim par nepilsoņa statusa likvidāciju.

 10. Tā kā vēl ir JĀLIKVIDĒ ! 1939.g Molotova-Rībentropa fakta sekas un pēc Starptautiskiem Likumiem Latvija juridiski skaitās KOLONIZĒTA VALSTS, tad NEPILSONĪBA…kā tada ir tikai oficiāls Kolonizātoru apzīmējums.., bet..pamatnosaukums VIŅIEM…IR “”TOVAR-IŠČI””, tātad PREČU MEKLĒTĀJI… jeb “”Perekaķi Poļe”” vai “” Galopam po Evropam””….Un DĪVAINI,…ka Savējie Varneši grib SAVĒJOS mājās..tikai ir jāpilnveido savs…VARONĪGAIS GRIBASSPĒKS……Un visi kļūst LAIMĪGI….Un tad varēs dziedāt..:Un LAIMES ZEME Krievija….

 11. Pēc statistikas tie ir ap 50 bērnu gadā. Pareizi saka.

 12. Freiberga ir pasaules valdnieku kalpone, lūdzu aizvāciet viņu!

 13. Nelietīgi kropļi parasti nav nelieši tikai vienā segmentā

 14. Komentētājs viks jau visu ir pateicis..esmu runājis ar kādiem 10 Kanādas latviešiem un man netrāpījas neviens VVF pozitīvi vertējošs!

 15. VVF krievijas spiegi ir iebarojushi ar kadiem preperatiem,kas izsauc psihiska rakstura problemas?? VVF ir pelnijusi piespiedu arsteshanu,jo ir drauds LV?

 16. Pareizi kundze runā. Ir jāizbeidz nepilsoņa statusa piešķiršana, un valstiski domājošie to lieliski saprot. Jaunu nepilsoņu apzināta rādīšana ir Latvijas mazvērtības kompleksa zīme, kura rāda, ka valsts netic saviem spēkiem, baidās no saviem iedzīvotājiem, negrib uzņemties atbildību par saviem bērniem. Šeit runa neiet par atsevišķo cilvēku lojalitāti vai pilsonības uzdāvināšanu kādam – šis priekšlikums ir jāīsteno tāpēc, ka valstij tas ir nepieciešams. Bet NA uzvedās bērnišķīgi, lai veidotu patiešām vienotu nāciju, kā visu tautību cilvēku kopumu, staigāt ziemā plikiem ir stipri pamaz.

  • atšifrē, ko tu ar “valsti” domā !
   Izskatās, ka boļševistisko Krieviju !

   • Jautājums NA stilā – ja tev ir atšķirīgs no manēja (pareizā) viedoklis, tu esi par boļševistisko Krieviju, protams, bez pierādījumiem un bez argumentiem. Starp citu, tas arī liecina par bērnišķīgu domāšanu.

 17. Vai Latvija ir brīva ? andele iet vaļā 27 gadus… mēs cerējām uz vismaz min. godīguma %, bet… ko tas dos šodien, kad viss ir iztirgots?

 18. Pirms ķērkt latviešvalodīgi pa krieviskam, būtu painteresējusies, kāda ir pilsonības piešķiršanas kārtība, tad zinātu, ka nevienam Latvijā dzimušam bērnam nav atteikta pilsonība, ja vecāki lūdz. Vai mums ir bijis kaut viens no Krievijas neatkarīgs prezidents? Būtu publiskojuši to stučītāju saraktu, sen Krievijai būtu atņemts ietekmes līdzeklis. Un vai ir bijis kaut viens no viņiem domājošs vai vismaz ne pārāk aprobežots. Nē, jo tādi atsakās pakļauties un sadarboties ar vistumsonīgākās valsts aģentiem.

  • зарубите себе на носу ! Atbildēt

   Mēs pa krieviskam ķērkt protam ne tikai
   latviešu valodā vien !
   Mums visi, kas nav dzimuši latvieši,
   ir “krievvalodīgie” !
   Taisni – “krievvalodīgie” !
   Ne lietuvieši, igauņi, poļi, ukraiņi,
   bet “krievvalodīgie !!!
   .
   Lai izslēgtu pārpratumus – te “pa krieviskam” ir
   kremļa izpratnē.

 19. Šeit nu parādās tas, ka viņa dzīvojusi citā vidē un nav izgajusi ārā no savas varas kungu telpas un nezin, kas notiek mikrorajonos, kuros dzīvo simtiem tūkstošu Latvijai naidīgu cilvēku,kuriem ir Latvijas pilsonība ,bet nav lojalitates valstij un cilveki, kuriem nav Latvijas pilsonība,bet viņu bērni dzimst ar iepotetu naidu pret Latviju un mantru, ka Latvija ir Krievijas valsts, kura jāatgriež savā Krievijas klēpī. Tagad varēs tīri demokrātiski, jo visai šai kompānijai būs vēlēšanu tiesības.Freiberga dzīvo ilūziju pasaulē, nevis īstenībā.

 20. Vēl jau Latvija nav visa noandelēta kremlim ??
  Ātri jāpabeidz ??
  Mērķeles lauri neļauj mierīgi naktīs gulēt ??

 21. Mans viedoklis,ja jautājat, nesakrīt ar eksprezidenti un Kremļa “Vienoto Krieviju”,vienmēr būšu ar TBLNNK

 22. Vai kadreizejai Latvijas Valsts Prezidente ar kuru vareja lepoties latviesu tauta,ir vecuma demence ?Zel, bija tiesam viena no izglitotakajam politikem pasaule.

 23. Tantuks atkal pamanījies pašmaukt garām psihenes sabiedrisko attiecību sanitāram…

 24. un kur Abrene?

 25. Netaisnība nabadzīgajā Latvijā ir 21% PVN likme maizei,kas ir otra augstākā visā Eiropā un pieckārt zemākas nekā Kanādā,algas un pensijas!

 26. Lai taču iet atkal bekot!

 27. Ja Freiberga ir pensijā, tad lai cep vīram pankūkas, nav jālien ar saviem piedāvājumiem. To vajadzēja darīt tad, kad bija Valsts Prezidente.

 28. Un kas tad nosaka kas ir vai nav tiesība? Vairums pasaules valstis seko jus sanguinis vai kādu variantu no jus sanguinis nekā jus solis. Mēs nekad neesam bijuši nekāds jaunās pasaules imigrācijas modelis kā dažas lielās jus solis zemes. Tāds piemērs uz mums neattiecas. Mēs paši aicinam visus nepilsońus pieńemt Latvijas pilsonību, pat labprāt tiem visādi palīdzam. Un tad kad vińi brīvprātīgi ir kluvuši par Latvijas pilsońiem, vińu bērni arī kłūst par tādiem. Kāda tur netaisnība?

 29. Tad kādēļ šo jautājumu nepacēla pati V.Vīķe – Freiberga savā prezidentūras laikā.

Draugiem Facebook Twitter Google+