×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
16. novembris, 2012
Drukāt

Vīķe-Freiberga: pieaug patriotu skaits

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijā gadu no gada tautā pieaug patriotisma jūtas, intervijā Latvijas Radio sacīja eksprezidente Vaira Vīķe – Freiberga, kura valsts svētku priekšvakarā aicināja cilvēkus nenoniecināt savu valsti.

“Es priecājos par to, ka tomēr tautā, šķiet, gadu no gada pieaug patriotisma jūtas, proti, to ļaužu skaits, kas tiešām izjūt patriotismu jūtas un māca viņas saviem bērniem,” sacīja eksprezidente.

Viņa norādīja, ka arvien vairāk cilvēku ar bērniem atzīmē gan piemiņas dienas, gan citus svētkus. Vīķe-Freiberga gan atzina, ka par patriotismu vairāk sākts runāt tieši krīzes laikā, kad būtiski pieauga emigrācija. Lai arī Latvijas iedzīvotājus smagi skārusi krīze, viņa uzskata, kas tas nav iemesls novērsties no valsts.

“Es negribu noliegt grūtības un smago nastu, kas daudziem jānes, bet tas nenozīmē, tas nav iemesls novērsties no savas tēvijas un no savas valsts un viņas valstiskuma,” sacīja eksprezidente. Viņa piebilda, ka latviešiem ir jārūpējas par savu valsti un lai to būtu iespējams nodot tālāk bērniem, un “nevar visi tikai mukt prom un gaidīt, ka brauks atpakaļ, tad kad būs vieglāk”.

Vīķe-Freiberga sacīja, ka viņai ir skumji, ka vairāki no Latvijas aizbraukušie emocionāli novēršas no savas zemes, to noniecina un noliedz.

18.novembrī Latvija svinēs Latvijas Republikas proklamēšanas 94.gadadienu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+