×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
18. februāris, 2015
Drukāt

Vīķe-Freiberga: prezidenta amats ir noiets etaps (8)

Foto - LETAFoto - LETA

Eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga trešdien žurnālistiem teica, ka Valsts prezidenta amatā ir nokalpojusi ilgāk par jebkuru citu un tas ir noiets etaps.

“Es astoņus gadus nokalpoju par prezidenti. Tas man šķiet ļoti ilgi, ilgāk par jebkuru citu prezidentu Latvijas vēsturē. Es savu pienākumu pret valsti īstenīāa esmu jau izpildījusi. Un tagad, tā teikt, peldu citādos ūdeņos,” pēc tikšanās ar Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu (“Vienotība”) sacīja Vīķe-Freiberga.

Reizē viņa uzsvēra, ka ir Latvijas patriote un briesmu vai draudu gadījumā būtu gatava “likt galvu uz altāra”. “Bet man savā ziņā tas ir noiets etaps,” piebilda eksprezidente.

Šogad beidzas Valsts prezidenta Andra Bērziņa pilnvaras. Viņš vēl nav paziņojis par to, vai kandidēs uz otro termiņu. Atbalstu Bērziņam paudusi Zaļo un zemnieku savienība. Savukārt Latvijas Reģionu apvienība paziņojusi, ka augstajam amatam varētu virzīt politiskā spēka līderi Mārtiņu Bondaru.

Nākamās prezidenta vēlēšanas ir gaidāmas vasaras sākumā. Satversme paredz, ka Valsts prezidentu ievēlē aizklāti balsojot ar ne mazāk kā 51 Saeimas locekļa balsu vairākumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. V.V.Freiberga, A.Kalvītis, A.Pabriks, G.Kūtris… tie ir galvenie vainīgie, kuri klaji ignorēdami un noniecinādami Latvijas Republikas Satversmi, prettiesiski, ļaunprātīgi izmantojot savu amata stāvokli, liedza Latvijas pilsoņiem izmantot savas Satversmē garantētās tiesības un bez tautas nobalsošanas, nerīkojot referendumu nelikumīgi atdeva Krievijai tās okupēto daļu Latvijas teritorijas – Abrenes apriņķi. Satversmes tiesas spriedums Abrenes jautājumā ir murgains no tiesiska viedokļa, tas ir prasts šī novada vēsturisks apraksts. Satversmes tiesai bija vajadzējis vien izlemt: vai Krievija ir/nav pārkāpusi 1920.gada 11.augustā noslēgto Latvijas – Krievijas Miera līgumu, ar kuru Krievija garantēja Latvijas atzīšanu uz mūžīgiem laikiem.

 2. Ak, dievs, kas par patētisku muldoņu! Var manīt, ka tantei pietrūkst uzmanības un viņas vieduma apjūsmošanas. Ja grib likt galvu uz altāra, lai vispirms noliek karoti.

 3. … Zel, ka ta … tacu nevajadzeja kalpot tos 8 gadus, vajadzeja parstavet (kas izdevas) ka ari vadit (kas … ? !)

  … Pienakumu pret valsti, VP amata, var izpildit tikai ar Satversmes zverastam atbalstosu ricibu, ari aizstavot taja solito ( un neatlaujot padarit Satversmi par kadu internacionalu ligumu paketi – sakara ar Abreni …) un, pielietojot Satversme VP dotas pilnvaras un uzdevumus Satversmes Visparejos noteikumos 1.-4.; 46.;47.;48. un to ietvaros …

  … Cerams ka cilveki spej macities no kludam …. kaut vai iedomajoties but parak eruditiem … !

 4. ..labs vards izvelets teikumaa …Etaps .. …cik Etapu ,legeross Sibirijaa dabuja tie Latviesu Legionari , del kuru dzivibam un veselibamm , sodien dod padomus ,ka militaro budzetu vajagot 2proc . to,ka vinas un netik vinas pavadibaa Latvijas Valsts ir tapusi izzagta pa 99 proc ,.. Ko aizstavesi tu Guvernnate -Diversante ?? aiztavesi miljonarus .. aizstavesi Brivibas ielu .. 99proc .Latvijas ekonomika jau ir Krievijass kabataa .. A.Grutupam gramata saucas .. Esafots .. –es saskatu tajaa lidzibu …

 5. Vienkaarsi vecu sakarnu bars.

 6. neviens jau viņu vairs nevēlēs, augsprātīgo mamzeli. atceros pēdējo preses konferenci un viņas izturēšanos pret jauniņu žurnālisti. arī tautu vvf sauc par pūli, vai nu valodas nezināšanas dēļ vai apzināti…

 7. Kad ir jautājumi, laikam jāgriežas pie kāda gudrāka, lai ar bijušā un nevis pie ķīseļa atbildēm. Jau LA lasījām tās atbildes – nekas un nekā…

Draugiem Facebook Twitter Google+