×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
14. novembris, 2012
Drukāt

Vīķe-Freiberga: prezidenta uzdevums ir būt par tautas vienotāju

Foto - LETAFoto - LETA

Prezidentam jāspēj būt par visas tautas vienotāju, izrādot cieņu sabiedrības daudzveidības priekšā, trešdien Valsts prezidenta institūcijas 90.gadadienai veltītajā konferencē teica eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Viņa norādīja, ka attiecībās ar tautu Valsts prezidenta lomas dziļākā jēga ir stiprināt valstiskuma un patriotisma izjūtu un izpratni visos iedzīvotājos. “Viņa vai viņas loma ir mudināt visus pilsoņus uz līdzdalību un līdzatbildību politiskās, ekonomiskās un kultūras norisēs,” sacīja eksprezidente.

“Prezidentam nepieder spēka vara, bet gan tā maigā vara, ko sniedz tautas uzticība. Prezidentam nav naudas sadales varas, toties viņam ir dota vārda vara, un tā kopā ar domas spēku, drosmi un pārliecību var iedvesmot, aizraut un uzmundrināt tautu, vienmēr atgādināt, ka Latvijas diženums nekad nevar būt vienas personas rokās, bet ka tas jāveido visiem kopā – katram ar savām rokām un spējām,” viņa pastāstīja.

Vīķe-Freiberga atzina, ka no prezidenta tiek gaidīts daudz un šis amats tā pildītājam nekad nedrīkstētu būt tikai vaļasprieks, nedz arī kā rutīnas ierēdņa darbs ar brīviem vakariem un nedēļas nogalēm. “Prezidentūra nav tāds amats, no kura kā rozīnes no kliņģera var izlasīt tikai tos darbiņus, kas pašam patīk, un neskaitāmus citus atstāt novārtā,” viņa piebilda.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+