×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
16. novembris, 2017
Drukāt

Vīķe-Freiberga: Putins ir cilvēks hameleons (21)

Foto: LETAFoto: LETA

Bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

“Viņš ir trenēts un labi izglītots čekists, labi māk spēlēt uz cilvēku jūtām, ļoti ātri atšifrēt cilvēka motivāciju, vājos punktus. Viņš provocē un ir kā hameleons, momentā var mainīt seju – te viņš ir bargais cars un skatās uz jums ar tādām blāvām beigtas zivs acīm. Uzstāj un mēģina jūs iebiedēt. Bet pēc tam izraida no telpas visus tulkus, ērti iesēžas krēslā un vācu valodā ļoti sirsnīgi un jauki ar jums tērzē. Jā, cilvēks hameleons, bet ļoti apdāvināts, īpaši apmācīts citu politiķu vājību atrašanā, kas viņu manās acīs padara par pasaules mērogā ļoti vērā ņemamu personāžu, no kura ir jāuzmanās un kuru nevar ņemt viegli. Viņš grib, lai viņu ņem nopietni. Un man šķiet, viņam ir taisnība, viņš ir jāņem nopietni,” tā par kaimiņvalsts prezidentu Vladimiru Putinu intervijā žurnālam “Mājas Viesis” saka bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Savas prezidentūras laikā Vīķe-Freiberga vairākas reizes tikusies ar kaimiņvalsts prezidentu V.Putinu.

Ceturtdien klajā nākušajā žurnālā “Mājas Viesis” plašā intervijā, atbildot uz jautājumu, kā viņa raksturotu V.Putinu, kurš nākamgad kandidēs Krievijas prezidenta vēlēšanās, V.Vīķe-Freiberga atgādina, ka “Putins pats intervijās ir izskaidrojis, kas ir viņa dzīves dziļākā motivācija kopš bērnības. Tā ir Krievijas varenība. Toreiz, kad visi Padomju Savienību un Krieviju lika zem vienlīdzības zīmes, krievu tautas varenība vampīriski barojās no citām, apspiestām tautām”. Piemēram, medaļas olimpiādēs izcīnīja dažādu tautību, tajā skaitā latviešu sportisti.

Bijusī prezidente atceras:”Mēs, trimdinieki, 1976.gada olimpiādes laikā rakstījām sašutuma vēstules Monreālas avīzei, ka latvietis Jānis Lūsis tās slejās bija nodēvēts par krievu šķēpmetēju. Putina un viņa pārstāvju retorika dažādās starptautiskās organizācijās ir tāda, ka padomju tautas, kļūstot neatkarīgas, krievu tautai darījušas pāri, ka viņi bija vareni un tad tas tika atņemts. Baltijas valstis viņiem atņēma iespēju bez vīzas braukt uz Jūrmalu vai kur citur Baltijas valstīs. Un es Putinam teicu, jā, bet daži labi bez vīzas brauca arī uz Sibīriju. Krievu tautai jau gadu simteņiem ilgi iestāstīts, ka viņiem vajag stingru roku, lai Krievija būtu varena. Pāreja no Padomju Savienības uz Krieviju bija ļoti smaga, psiholoģiskā ziņā daudz smagāka nekā Latvijā. Prezidents Putins ir solījis to labot, gādāt par Krievijas diženumu, un gatavs to lomu uzņemties.”

Interviju ar V.Vīķi – Freibergu lasiet jaunākajā žurnālā “Mājas Viesis” vai lasiet e-izdevumā ŠEIT

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. hameleons ir, cilvēka nav

 2. Nevajadzēja Putinam nogalināt Ņemcovu, ar to viņš piespriedis nāves sodu saviem pēcnācējiem, lai Krievija būtu dižena!
  Vai nu Krievija puse no Mongolijas izmēra, vai nu visu Putina mantinieku nāve.

 3. Nez vai pasaule vel kas notiek bez Putina zinas!!!??? Tagad pat bijusie varenie, kuri ir atbildigi par Latvijas tagadejo nabadzibu,no kuras ir aizmukusi puse iedzivotaju, un kurus joprojam mums jauztur, svepst uz austrumu pusi! Nu atzistat vienreiz, ka Putins ir visu varens un ietekme pat udens limena celsanos Daugava un lai ir vienreiz miers!!!

 4. Reptili saak izgaismoties

 5. Izskatās ,ka pentagona un mormoņu interešu apkalpotāji laiduši darbībā pēdējo propagandas cerību -Pulksteņvairu ,no kuras baidās pat dažu pierīgas kapsētu iemītnieki

 6. Izskatās ,ka pentagona un mormoņu interešu apkalpotāji laiduši darbībā pēdējo propagandas cerību -Pulksteņvairu ,no kuras baidās pat dažu pierīgas kapsētu iemītnieki

 7. Es mīlu Taņu Ždanoku.

 8. Un Tu esi super FEJA kura iedzina Latviju nabadzībā !!!

 9. Jā, Vaira, Austrijas Alpos šis krievu boļševiks bija par veiklu priekš tevis.

 10. Paldies Dievam,beidzot vakari ,tai skaita ASV beidzot saprot kas ir putins un ko vins grib realizet.

  • Izskatās ,ka pentagona un mormoņu interešu apkalpotāji laiduši darbībā pēdējo propagandas cerību -Pulksteņvairu ,no kuras baidās pat dažu pierīgas kapsētu iemītnieki

 11. Kur tik skaties, ko tik neklausies – visur viens un tas pats meldiņš un bilde: Putins, Krievija, kazačoks:
  ” ASV demokrāti mēģina panākt Trampa impīčmentu ”
  ( TVNET/CNN (2017. ceturtdiena 16. novembris )

 12. notiek otrs aukstais karš,kuru Putins ar saviem čekistiem ir izprovocējis.Viņi nezina,kā no situācijas tikt ārā,jo amerikāņu tvēriens izrādās daudz stiprāks nekā čekisti sagaidīja.

 13. Cien.eksprezidentei ir taisnība, bet viņa neizprot situāciju 100%.
  Viņa nav dzīvojusi zem šīs čekistu nācijas desmitiem gadu. Nav dzirdējusi ka liftā saudz runāšanu latviski par sobačij jazik utt. Situācija ir daudz smagāka – priekš Latvijas karš tā arī nav beidzies. Starp mums ir simti tūkstoši čekistu un viņu atražojumi – kloni.

 14. Pljutins jau pats tacu kadreiz teica”ko dara zurka ,ja ir iedzita sturi”Vinam tacu izeja nav,ja grib tikt pie liela galda un kartigi paest vakarinas.VISA PASAULE IR APTAISITA,AR SAVIE KGB GAJIENIEM.

 15. Žēl gan ka Latvijā visi ir lubraki pie stūres, tik mazā valstī visam bija jābūt perfekti, tikai piemums perfekti ir izzagta visa valsts! Kārtējais lubraks arī tagad ir valsts tēls!

 16. Vaira vaira liec tak miera Putinu, velc savas kedas un lasās uz to vietu no kuras tu tee LV uzradies un atvazāji to visu eiropas izvirtušo izdioloģiju

 17. Tad tur monreālā arī hameleoni? Tagad vairs nesauc tā?

Draugiem Facebook Twitter Google+