Latvijā
Politika

Vīķe-Freiberga: Putins mēģināja mani iebiedēt 16

Foto – LETA

Krievijas prezidents Vladimirs Putins jau pirmajās tikšanās reizēs mēģina izmantot iebiedēšanas taktiku, intervijā žurnālam “Klubs” atzinusi bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

“Putina kungs mēģināja mani iebiedēt jau pirmajā tikšanās reizē. Kad tas viņam lāgā neizdevās, viņš bija sapīcis,” atklāja eksprezidente. “Bet viņš varēja arī trīs sekunžu laikā uzskrūvēt sev laipnu un mīlīgu vaigu un pārvērsties par pilnīgi citu cilvēku, to viņš mācēja. Bargā kunga vai draudzīgā cilvēka seju viņš tiešām varēja mainīt tikpat veikli, kā atver vai aiztaisa ciet krānu.”

Jautāta, vai Putins mēģinājis iebiedēt ar vārdiem, Vīķe-Freiberga norādīja, ka prezidents savu centies panākt ar attieksmi.

“Viņš mēģināja radīt tādu lielās impērijas pārstāvja tēlu – jūs tur ar savu zemīti kaut ko cenšaties… Piemēram, sūdzoties par saviem tautiešiem, stāstot, kā Padomju Savienības laikā mums nebija robežu, visi brālīgi varējām ceļot turp un atpakaļ, cik tas bija jauki un brīnišķīgi. Es teicu – ziniet, daudzi mani tautieši, kas ar brīvbiļetēm izceļoja pāri tām robežām, labāk ar savu Latvijas pasi braukātu uz Parīzi, Londonu, nevis lopu vagonos uz Sibīriju.”

“Tas nebija gluži tas virziens, kurā viņš to sarunu būtu gribējis virzīt,” atzina Vīķe-Freiberga.

Saistītie raksti
LA.lv