×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
16. decembris, 2015
Drukāt

Vīķe-Freiberga šokēta par attieksmi pret Okupācijas muzeja pārbūvi (16)

Foto- LETAFoto- LETA

Vaira Vīķe-Freiberga.

Bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga sociālajā vietnē “Facebook” paudusi neapmierinātību ar Rīgas pilsētas arhitekta Gvido Prinča ieteikumu Rīgas būvvaldei neatbalstīt būvatļaujas izsniegšanu Latvijas Okupācijas muzeja arhitekta Gunāra Birkerta projektētajai piebūvei.

Eksprezidente atzinusi, ka šokējusi “pēkšņā uzmošanās” attiecībā uz atbalstīta projekta neiederēšanos Rīgas vēsturiskajā centrā. Viņa arī vērš uzmanību, ka tajā pašā laikā par atklātu noslēpumu kļuvušas ziņas par “konkrētu arhitektu un konkrētu īpašnieku” plāniem būvēt viesnīcu Strēlnieku laukumā.

“Vai tiešām esam nonākuši tik tālu, ka Latvijas okupācijas skaidrošanu visai pasaulei esam gatavi pārdot par lēcu virumu, par personīgo labumu un peļņu?” vaicāja Vīķe-Freiberga.

Jau ziņots, ka, pamatojoties uz 8.septembrī būvvaldē saņemto negatīvo Rīgas pilsētas arhitekta atzinumu par būvniecības ieceri ēkas pārbūvei Latviešu strēlnieku laukumā 1 un ieteikumu neizsniegt būvatļauju tās realizācijai, attīstītājam bija nepieciešams veikt ieceres risinājumu korekcijas.

Ņemot vērā būvniecības aizkavēšanos, valdība novembra sākumā nolēma, ka Okupācijas muzeja rekonstrukcijas un tā piebūves – Nākotnes nama – 1.kārtas būvniecības darbu pabeigšanas termiņš ir 2017.gada 30.septembris un 2.kārtas būvniecības darbiem, arī tēlniecības mākslas darbam, pabeigšanas termiņš ir 2018.gada 30.marts.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Letiņiem kaklakungu nav trūcis nekad – vāci, krievi, poļi, zviedri un kastikvēlne … Ko darīsim, ja vēl kāds to laiku liecību izstādīšanai pieprasīs MUIŽU Rātslaukumā?

 2. lai Gvido Princis un Gaiļu pāris paši no saviem personīgiem līdzekļiem maksā par Okupācijas muzeja piebūves būvdarbu novilcināšanu!!!!!!!!!!

 3. Paldies, Vaira Vīķe-Freiberga! Tauta bez savas vēstures apziņas lemta iznīcībai, bet tas šai tautai ir tik mazsvarīgi, katrā ziņā otršķirīgi, jo svarīgākā ir forma un nevis saturs. Tukšs estētisms ir pielīdzināms cilvēkam bez dvēseles… Skumji, bet tā ‘pakazuha’ un svešu .. laizīšana ir mums asinīs.

 4. Cik LV pilsonīši vēl arvien ir tik lieli plānprātiņi! Laikam jau aizmirsuši, ka dzīvoja zem tupeles un tagad dzied līdzi tiem, kam ļoti izdevīgi, ka tāds muzejs vispār vairs nav!!!!! Ak mīļie Banānu Republikas ļaudis taču beidzot mostaties!!!!!!

 5. Piedirst Vecrīgu ar vel vienu neglītu kluci nav prāta darbs sevišķi zinot, ka Stūra māja stāv tukša un tur ir vietas 10 okupācijas muzejiem.

 6. No kura laika dzejdaris,muzikants Upenieks spej tik parliecinosi vertet arhitekturu?Jutas genials?

  • bet no kura laika cien. VVF arī spēj tik pārliecinoši vērtēt arhitektūru. es kā parasts cilvēciņš domāju, ka rātslaukums jau ir pietiekami apbūvēts, gan jau nākamās paaudzes izdomās ko darīt… (piekrītu gailes k-dzei, kaut nebūs nav mana simpātija)

 7. Gvido Princis patiešām ir nožēlojams .. (par latvieti grūti dēvējams), vērsdamies ar nepamatotiem un sīkmanīgiem argumentiem pret Okupācijas muzeju ar mērķi maksimāli vilcināt šī projekta uzsākšanu.

 8. Kā nav kauna Gaiļiem ,Vai tad plānotā viesnīca var aizvietot muzeju un ir taču MK lēmums ?

 9. Vecrīgas sirdī vispār neko nevajag būvēt, arī patreizējo Okupācijas muzeju vēlams pārcelt

 10. Gaiļi mīl un ciena ēbrejus. kas par okupāciju, okupācijas muzeju var sapņot? Arī Saskaņai dadzis acīs!

  • Lai cik arī skumji nebūtu, atliek piekrist “lauku vecim”.

  • Okupācijas muzeja piebūve ir pats bezgaumīgākais arhitekta Birkerta izgudrojums un nav tam vietas Vecrīgā! Vaira Vīkē Freiberga kaut ko nelobē, ja aizstāv tik vājus darbiņus?

   • Okupācijas muzeja piebūve ir pats bezgaumīgākais arhitekta Birkerta izgudrojums un nav tam vietas Vecrīgā! Vaira Vīķe Freiberga kaut ko nelobē, ja aizstāv tik vājus darbiņus?

Draugiem Facebook Twitter Google+