×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
11. decembris, 2014
Drukāt

Vīķe-Freiberga Ukrainā: starptautiskā sabiedrība nekad neatzīs Krimas aneksiju (22)

Foto-LETAFoto-LETA

Trešdien, 10. decembrī, noslēdzās trīs dienu ilgā bijušās Latvijas prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas vizīte Ukrainā, kur viņa lasīja lekcijas augstskolās, tikās ar politiķiem un pauda pārliecību, ka starptautiskā sabiedrība nekad neatzīs Krimas aneksiju, informē Ārlietu ministrijā.

Eksprezidente devās uz Ukrainas galvaspilsētu Kijevu, lai augstskolās uzstātos ar lekcijām, šķetinot tēmu “Latvija un Ukraina Eiropā: pieredze un iespējas”. Tāpat Vīķei-Freibergai vizītes laikā notikušas tikšanās un spraiga viedokļu apmaiņa ar Ukrainas politiķiem, politikas pētniekiem, diplomātiem un pilsoniskās sabiedrības pārstāvjiem.

Pirmdien Latvijas eksprezidente uzstājās Kijevas Nacionālajā Ševčenko universitātē, kur bija pulcējušies ne vien universitātes mācībspēki un studenti, bet arī politiķi, politikas eksperti, diplomāti un dažādu nevalstisko organizāciju pārstāvji. Bijusī Latvijas prezidente atskatījās uz Latvijas un Ukrainas vēsturiskajiem izaicinājumiem, iezīmējot kopīgo un atšķirīgo, kas zināmā mērā arī noteicis Ukrainas politikas kursu pēc neatkarības iegūšanas 1991. gadā.

Otrdien Vīķe-Freiberga uzrunāja Kijevas Nacionālajā Ševčenko universitātes studentus, bet trešdien – Nacionālās valsts pārvaldes akadēmijas mācībspēkus un studentus.

Tāpat eksprezidente tikās ar bijušajiem Ukrainas prezidentiem – Viktoru Juščenko (2005.-2010), Leonīdu Kučmu (1994.-2005.) un Leonīdu Kravčuku (1991.-1994.). Tāpat viņa pārrunāja situāciju Ukrainā ar jauno finanšu ministri Natāliju Jereško, Ukrainas Parlamenta Cilvēktiesību komitejas vadītāju Grigoriju Nemirju (“Batkivščina”), ārlietu ministra vietnieku Danilo Lubkivski, kā arī parlamentāriešiem, kas pārstāv valdošo koalīciju – “Tautas fronti” un “Petro Porošenko bloku”.

Tikšanos laikā Vīķe-Freiberga pauda Latvijas atbalstu Ukrainas cīņā par brīvību un valsts suverenitāti un teritoriālo vienotību, kā arī uzsvēra, ka starptautiskā sabiedrība nekad neatzīs Krimas aneksiju.

Vīķe-Freiberga dalījās pārdomās un novērojumos par totalitāro režīmu radīto seku pārvarēšanas grūtībām un aicināja ukraiņus turpināt Maidana revolūcijā nostiprinātās pilsoniskās sabiedrības un cilvēku pašcieņas apliecināšanu ikdienā. Tāpat viņa uzsvēra korupcijas izskaušanas un reformu tempa nozīmi, kā arī Latvijas gatavību dalīties savā pieredzē eirointegrācijas procesā.

Trīs dienu laikā Vīķe-Freiberga sniedza vairākas intervijas Ukrainas TV un rakstošajiem medijiem, kā arī brīfingu Ukrainas Krīzes mediju centrā.

Latvijas eksprezidentes vizīti Ukrainā organizēja Latvijas vēstniecība Ukrainā sadarbībā ar Šveices vēstniecību Ukrainā.
 

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Man nav šaubu ka sešu mēnešu laikā ir pieaudzis plaisa starp informēto un zombēto dalībniekiem Latvijas informatīvajā telpā. Līdz šim Latvijas Avīze vēl bija samērā brīva no troļļiem komentāros. Tagad atliek man nopūsties kā nepieredzētie varas vīriņi, it kā lai izvairīt savus padotos no kašķa, rosina cenzēt no tiem tas kas būtu nepieciešams lai nerakt tik dziļu neziņas bedri – klusējot. Paldies Freibergas kundzes paraugam, un mācībai, ka tas ir mums ikkatram pienākums atmaskot melus un tā arī ziņot tiem kas samazina uzticību starp kolēģiem kad notiek kontrole pret sīkām zādzībām un tiek ietaupīti centi bet zaudēta reāla cilvēka resursu vērtība. Tiem kam interesē stiprināt un celt Latviju nav jāiztur pazemojumus lai šeit dzīvot. Ārzemēs ir atbalsts tiem kas ir vīlušies. Brīvība ir cēla un pat ar materiāla trūkumumiem, ir daudz labāka nekā īslaicīgi lielīties un tad gausties par zaudēto hegemonijas kukuļiem.

 2. Tauta tevi nekad neuzskatīs par eksprezidenti!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. nedomaju ka Krimas iedzivotaji par to gauzas asaras lej..

 4. var jau akli sekot savai programmai un neatvert acis realitates prieksaa.. Tacu, ja bija izdeviba, vareji aizbraukt uz Donbasu un redzet savam acim genociidu pret nevienam neko launu nenodarijusiem cilvekiem. Kapec pasaule ir akla un tikai Krievija sniedz kaut kadu realu palidzibu bez maajaam, bez partikas, bez elektribas un uudens, bez apkures un medikamentiem palikusajiem cilvekiem – sievietem, berniem, pensionariem, invalidiem? Kapec tikai Krievijas dakterites brauc uz Donbasu, lai izvestu uz Krieviju arstet smagi slimos bernus? Kapec, karam sakoties, Eiropas valstis atteica patverumu begliem, taa pati Polija, piemeram, bet Krievijaa tie tiek izmitinati pa dazadiem regioniem, ar darbu un visa veida palidzibu nodrosinati? Vai jus spejat sevi iedomaties situacijaa, kad jusu maaja ar visu iedzivi vairs nav – sabombardeta, sagruvusi, nodegusi. Jums nekaa vairs nav. Un to izdarijusi juusu valdiba, ko jus gan neesat veeleejis.

  • Dīvaini gan, Krievija pati bombardē un tikai pati palīdz. Kas to Krieviju sauca okupēt Krimu un tad pārējo teritoriju censties okupēt. Pēc tava teiktā sanāk, ka Krievija glābj to, ko pati izdarījusi, tēlo labiņo.

  • Šķiet, ka piekop informācijas karu stāvot Krievijas pusē? Jau pietiekami dzirdēts par Jums mazajiem žurkulēniem, kas izošņā internetu, dezinformē tautu, cildina Krieviju, nopeļ pašu Latviju un ES.

 5. Indija atzīst.

 6. Vairai vajadzētu palīdzēt Ukrainai izvest dialogu ar ASV par iestāšanos NATO. Tas dos NATO tiesības iesaistīties konfliktā un ir vienīgais reālais ceļš kā likt vietā Kremļa bandītus.

 7. Latviju pataisija vienu no nabadzikajam valstim ar ES palidzibu, to pasu izdaris ar Ukrainu, pareizak jau izdarits.Ko Latvijas laba ir darijusi visi Latvijas prezidenti? Garas un tuksas runas.

  • Pirms okupācijas Latvija bija Dānijas līmenī. Pēc tam, kad 1940.gadā Latviju okupēja krievi un krievi anektēja Latviju iekš psrs uz 50 gadiem – dzīves līmenis Latvijā strauji pasliktinājās, notika rusifikācija, daudzi latvieši tika izsūtīti uz Sibīriju, pret latviešu tautu tika vērsts genocīds.
   Labāk un civilizētāk ir ES sastāvā, nekā nacistiskās krievijas sastāvā – tas no personīgās pieredzes.
   Par Krimu brīvu no okupantiem un krievijas teroristiem!

  • Latviju paradija par nabagu PSRS un nevis Eiropas Savieniba.

 8. Бабуля на старости лет совсем умом тронулась, оно и понятно. Да плюс ко всему, нацистские гены дают о себе знать. Не зря ведь родители то сбежали из Латвии, ой не зря.

  • Atgādinājums – krievaziātu okupants “grafists” reiz šeit pat LA komentāros draudēja nogalināt latvieti. Tas daudziem krievaziātu okupantiem ir asinīs un gēnos – vēlme nogalināt un iznīcinat latviešus kā viņi to darīja no 1940.-1991.gadam, kad Krievija veica Latvijas okupāciju un aneksiju. Bez deokupācijas un dekolonizacijas latviešiem būs jādzīvo nāves draudu ēnā!

   • Искренне советую Вам обратиться к врачу, у вас диагноз. Паранойя вообще то лечится. И ещё, стукачом быть не красиво, не по пацански. Хотя я прекрасно понимаю, у вас это в генах.

 9. Dullajam Daukam: Eksprezidente neatbalsta Krievijā atdzimušo Staļiniski-Fašistisko režimu, kuru gan nosoda pasaule, Krievijas progresīvā inteliģece, un domājošā krievu tautas daļa. Krievijas ārpolitika šodien ir atgriezusies 1939. gada līmenī.

  • Не забудь одеть памперсы! А то, не ровен час, обделаешься от страха. Вон как сам себя запугал то…

 10. Nē, tas ir pa traku! Laikā, kad godīgā cilveces daļa nosoda fašisma atdzimšanu un ncististisko, cilvēknīdniecisko tendenču uzplaukumu Ukrainā, Ex-prezidente iet “pret starumi”! Nav labi!

  • Exprezidente vēlās stimulēt un paatrināt Ukrainas iestāšanos NATO. Tas ir vienīgais pareizais risinājums jautājumam šodien. Krievijas banditiskajai politikai jāliek galu. Visiem jākļūst skaidram, ka “to laiku” atgriešanos neviens nepielaidīs. Tas ir vajadzīgs tikai Kremļa zagļu šauram pulciņam.

 11. Kāpēc Vaira nepalīdz sakārtot Latvijas valsti, lai tajā ikvienam vecam vai jaunam būtu labi dzīvot. Lai nebūtu jādodās piespiedu trimdā un jākalpo svešām varām. Lielā iedvesmotāja par vārdiem tālāk nav tikusi, kur ir labi apmaksātās darba vietas. Mēs esam diženi nabagi, kas uzcītīgi kalpojam Eiropas Savienības varenajiem.
  Smadzeņu skalotāja!

 12. nekad nesaki nekad:) skat pat palestīnu jau sāk adzīt par valsti, kaut žīdi dara visu lai tas nenotiktu:)

Draugiem Facebook Twitter Google+