×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
15. jūlijs, 2016
Drukāt

Vīķe-Freiberga: zemisks un gļēvs uzbrukums (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Francijas kūrortpilsētā Nicā notikušā terora akta rīkotājs veicis zemisku un gļēvu uzbrukumu Eiropas un visas cilvēces demokrātiskajām vērtībām, viedokli sociālajā vietnē “Facebook” paudusi eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Eksprezidente izteikusi visdziļāko līdzjūtību Nicas 14.jūlija teroraktā cietušajiem, viņu un upuru ģimenēm un visai Francijas tautai.

“Šis asiņainais terora akts vērsts pret brīvas valsts pilsoņiem, kas, kā ierasts, svinēja savus valsts svētkus un savas republikas sasniegumus,” norādījusi eksprezidente.

Tāpat Vīķe-Freiberga skaidro, ka, izrādot savu nicinājumu pret līdzcilvēku dzīvībām, savu naidu pret viņu vēlmi pulcēties, lai kopā priecātos, un savu nepateicību pret valsti, kas sniegusi viņam patvērumu un pilsoņa tiesības, slepkava ir veicis zemisku un gļēvu uzbrukumu Eiropas un visas cilvēces demokrātiskajām vērtībām.

Vīrietis ar kravas automašīnu ceturtdienas vakarā Nicā ietriecās pūlī, kas vēroja svētku uguņošanu par godu Bastīlijas dienai. Noziedznieks ir 31 gadu vecs tunisiešu izcelsmes Francijas pilsonis, kura personu apliecinošie dokumenti tika atrasti automašīnā.

Policija vēl nav publiskojusi masu slepkavas vārdu, taču atzinusi, ka viņš dzīvojis Nicā. Avoti tiesībsargāšanas iestādēs stāsta, ka jau iepriekš viņš nonācis policijas uzmanības lokā par sīkiem likumpārkāpumiem. Vīrietis aizturēšanas laikā tika nogalināts.

Saskaņā ar iekšlietu ministrijas sniegto informāciju gājuši bojā vismaz 84 cilvēki.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Gļēvs uzbrukums, bet arī bezatbildīga policijas rīcība, kā jau tas frančiem pierasts de Finē filmās. Ja reiz ieviests ārkārtas stāvoklis tad arī policijai jāpilda uzliktie pienākumi tā kā to prasa likums. Ja reiz kravas transportam aizliegts arasties sabiedrisko pasākumu vietās, tad tas attiecas uz visiem un policijai nav tiesību to neievērot. Pilnīga bezatbildība.

  2. un ko par to reipfjūdžis†u welcomis†i – NElaimdo†a Lēnuma, Jebemo†ša?

Draugiem Facebook Twitter Google+