Pasaulē
Vēsture

Pasaules gals sāksies 22. februārī, brīdina vikingu pareģojums 1

Foto – Fotolia.com

Spriežot pēc vikingu leģendas, 22. februārī sāksies pasaules gals. Jorkā senas taures skaņas, kas atskanēja 2013.gada 14.novembrī, jau brīdināja, ka līdz apokalipsei atlikušas 100 dienas.

Leģenda vēstī, ka dievs Heimdals pūtīs mistisko Gjallahornu, lai brīdinātu vikingus par apokalipses, zināmu arī kā Ragnaroka, iestāšanos.

Ragnaroks tulkojumā nozīmē “dievu liktenis”, to ievadīs ziema. Vikingi uzskatīja, ka pirms apokalipses būs trīs stindzinoši aukstas ziemas pēc kārtas, un starp tām nebūs vasaras. Uz apokalipses sākumu norādīs tas, ka izzudīs morāles normas un visā pasaulē izcelsies cīņas un naids.

Vilks Skolls aprīs Sauli, viņa brālis Hati apēdīs Mēnesi, no debesīm pazudīs visas zvaigznes, un pasaule ieslīgs bezgalīgā tumsā.

Skandināvu mitoloģijas eksperti ir aprēķinājuši: vikingi ticēja, ka apokalipse notiks 2014.gada 22.februārī.

Šajā dienā vilks Fenrirs kopā ar citiem dieviem nogalinās dievu Odinu. Tam sekos milzīgas zemestrīces, paaugstināsies jūras līmenis, augsne un debesis tiks saindētas.

Taures skaņām jāziņo Odina dēliem, ka viņiem jāierodas cīņas laukumā, kur Odins tiks nogalināts.

Pareģojums minēts, ka pēc viņa nāves zeme nogrims jūrā, bruģējot ceļu jaunai, utopiskai pasaulei ar nebeidzamiem resursu un bagātību krājumiem.

Jorvikas Vikingu centra pārstāve Daniela Daglana interneta izdevumam “MailOnline” pastāstīja, ka vairāki aprakstītie notikumi, kas minēti Ragnaroka leģendā, liek domāt, ka pasaules gals var būt nenovēršams – tāpat kā jaunas pasaules sākums.

Leģenda vēsta, ka “pirmā skaidrā zīme būs vīrietis – brālis cīnīsies pret brāli, un visas pastāvošās robežas sabruks.”

“Uzskatu, ka vecās robežas sabruks, var attiecināt uz interneta laikmetu, kur cilvēki var sazināties ar miljoniem citu cilvēku no visas pasaules, pateicoties sociālo mediju uzvaras gājienam,” sacīja Daglana.

Vikingi arī uzskata, ka pirms apokalipses būs barga ziema.

Vēl viena leģenda daļa apgalvo, ka Midgarda – čūska, saukta arī par Jormungandu, atbrīvosies no savas astes un celsies no okeāna.
Daglanda norāda, ka nesen Kalifornijas pludmalē parādījās divas milzīgas čūskas.

Saistītie raksti

Milzu zivis jau bija mirušas, kad tās tika izskalotas krastā, daži zinātnieki uzskata, ka tās devās uz krastu, lai nomirt tāpēc, ka tām draudēja “briesmas”.

“Pēdējo pāris gadu laikā mēs esam piedzīvojuši pareģojumus par maiju apokalipsi, kas pagāja bez starpgadījumiem, un daudziem citiem datumiem, kuros pasaules galu smalki ir iezīmējuši gaišreģi, nākotnes pareģotāji un fantasti,” viņa piebilda.

 

LA.lv