×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
17. janvāris, 2012
Drukāt

Vikipēdija protestē pret pretpirātisma likumprojektu

Foto - AFPFoto - AFP

Tīmekļa enciklopēdija Vikipēdija šonedēļ uz 24 stundām pārtrauks savu darbību, lai protestētu pret pretpirātisma likumprojekta izskatīšanu ASV Kongresā, paziņojis vietnes dibinātājs Džimijs Velss.

“Brīdinājums studentiem. Laicīgi izpildiet savus mājasdarbus. Vikipēdija trešdien protestēs pret sliktu likumu,” raksta Velss. “”Brīvību apspiedējs nekad nedod brīvprātīgi; tā ir jāpieprasa apspiestajam.” MLK trešdien, Vikipēdija pieprasa,” raksta Velss, citējot noslepkavoto ASV cilvēktiesību līderi Mārtinu Luteru Kingu.

Likumprojekts par pirātisma apturēšanu internetā pašlaik tiek izskatīts pārstāvju palātā un tā versija tiek apspriesta arī senātā. Likumprojektu atbalsta Holivuda, mūzikas industrija, programmatūras industrijas asociācija “Business Software Alliance”, Nacionālā ražotāju asociācija un ASV Tirdzniecības palāta. Taču pagājušajā mēnesī “Google”, “Twitter”, “Wikipedia”, “Yahoo!” un citu interneta gigantu dibinātāji pauda bažas par likumprojektiem, atklātā vēstulē norādot, ka tie “dos ASV valdībai tiesības cenzēt internetu, izmantojot tehnikas, kas līdzinās Ķīnas, Malaizijas un Irānas izmantotajām”.

Velss paziņoja, ka 24 stundas nedarbosies Vikipēdijas angļu valodas versija. Ik mēnesi Vikipēdijas vietnes izmanto vairāk nekā 470 miljoni cilvēku. Līdzekļus organizācijas darbībai nodrošina ziedojumi, nevis ieņēmumi no reklāmu izvietošanas. 15.janvārī Vikipēdija atzīmēja savu 11.jubileju. Tā ir lielākā enciklopēdija pasaules vēsturē. Vikipēdijā apkopoti vairāk nekā 20 miljoni rakstu 282 valodās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+