×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
6. jūnijs, 2013
Drukāt

Viktora Kosenko personālizstāde Porcelāna muzejā

foto - publicitātesfoto - publicitātes

No 7. jūnija līdz 7. jūlijam Rīgas Porcelāna muzejā būs skatāma tēlnieka Viktora Kosenko personālizstāde.

Tēlnieks Viktors Kosenko realizējis savas plastiskās idejas ne tikai profesijai raksturīgos materiālos – metālā un akmenī, bet arī ļoti pamatīgi apguvis un iepazinis arī porcelānu. Porcelānā veidoti daudzi tēlnieka mākslas darbi. Porcelāns mākslinieku interesē kā materiāls skulptūrai, tāpēc Kosenko svarīgi iepazīt tā tehnoloģiju, apgūstot porcelāna tapšanas procesu un plastiskās iespējas.

Viss sākas ar maza izmēra keramikas krāsni divistabu dzīvoklī. Vēlāk Viktoram Kosenko rodas iespēja strādāt Kanakovas rūpnīcā, kur keramika tiek apgūta nopietni un pamatīgi.

Sākumā no porcelāna top mazo formu tēlniecības objekti. Mākslinieks eksperimentē ar krāsainām masām, pigmentiem un glazūrām, lai rezultāts pēc iespējas precīzāk atspoguļo tēlainās ieceres.

Viktors Kosenko ir perfekcionists un tas atspoguļojas arī pārdomātajās, precīzajās un perfekti izpildītajās kompozīcijās. Mākslinieka iemīļots ir portretiskais un dzīvnieku motīvs; porcelānā tapuši vairāki portreti un bistes, medaļas, vāžu sērija „Torsi”, pelnu trauki, kannas. Vāze „Pūķis” demonstrē augstu tehnoloģisko meistarību, jo forma atliešanai sastāv no 56 detaļām.

Izstādē skatāmi 20. gadsimta astoņdesmitajos un deviņdesmitajos gados tapuši darbi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+