Apbrīno

Viktora Lapčenoka jubilejas gads turpinās 16

Foto – Valts Kleins

Šis ir skatuves estrādes leģendas Viktora Lapčenoka jubilejas gads. Pirmie 70 gadu jubilejas koncerti izskanēja gan Latgalē, gan Vidzemē, gan Kurzemē un Rīgā, bet jubilejas svinības nebūtu pilnvērtīgas, ja nebūtu koncerta arī Dzintaru koncertzālē, uz kuru dziedātājs mūzikas cienītājus aicina 10. septembrī.

Kāpēc māksliniekam šī skatuve ir tik īpaša? Tieši Dzintaros septiņdesmitajos un astoņdesmitajos gados notika neskaitāmi, bet pilnībā izpārdoti gan Viktora un Noras Bumbieres koncerti, gan ar REO (Rīgas estrādes orķestris), gan “Modo”, gan arī iepriekšējais 60 gadu jubilejas koncerts 2007. gadā.

Zīmogu, ka dziedātājs ir Raimonda Paula dziesmu izpildītājs un kas viņu pavadījis visu skatuves mūžu, V. Lapčenoks uzskata par svētību. Dziedātājam komponējuši arī citi komponisti – Romualds Kalsons, Ģederts Ramans un Leons Amoliņš, arī Jānis Griķis, Aleksandrs Kublinskis un Gunārs Šimkus.

Mākslinieka jubilejas koncertos skan dziesmas no viņa “zelta fonda”. Kā teic pats mākslinieks: “Ja nevaru parādīt cilvēkiem kaut ko jaunu, labāk dziedu jau pārbaudītas dziesmas.” “Zilā”, “Mēmā dziesma” vai “Dziesmiņa par prieku” – tās ir tikai dažas no dziesmām, kurām vārdus un melodiju zina teju katrs latvietis. Šodien tās dzied dažādi dziedātāji, bet mūsu atmiņā tās joprojām skan V. Lapčenoka balsī, kuras neatkārtojamo tembru atpazīst visi dziedātāja talanta mīļotāji. Un viņa balss joprojām skan spēcīgi un īsti. Tikpat īstas un sirsnīgas ir viņa attiecības ar kolēģiem un saviem klausītājiem.

Kā teicis dzejnieks Jānis Peters: “Viktors ir cilvēks no tautas. Dievs viņam devis balsi, ātras uztveres spējas un intuīciju. Viņš ir pozitīvs, smaidīgs, liels optimists, vienmēr no viņa staro kas labs, kas noglāsta sirdi. Joprojām redzamākais, mīlētākais un adekvātākais Paula dziedātājs.”

Bet pats jubilārs saka tā: “Īsta dziedāšana ir tad, kad mākslinieks pats kaut ko dod dziesmai… Man nekad nav bijusi zvaigžņu slimība. Es nekad neesmu sevi uzskatījis par zvaigzni. Es vienkārši dziedu. Cilvēkiem patīk, un tas mani apmierina.”

V. Lapčenoks teju 50 gadus veltījis latviešu estrādei. “Man nav svarīgi, kur es dziedu. Vai tā būtu vislielākā latviešu estrāde vai omulīgs krodziņš, es to vienmēr daru ar baudu un pilnu atdevi. Dziedot cauri gadiem, mana mīlestība pret mūziku ir tikai augusi, un es varu lepoties ar to, ka esmu viens no tiem cilvēkiem, kam darbs ir darīt to, kas patīk. Un man patīk dziedāt. Tāpēc, ja citi uz jautājumu “Ja tu nevarētu elpot…” atbildētu, ka bez ieelpas tie nevarētu dzīvot, es atbildētu, ka es nevarētu dziedāt… Uzskatu, ka lielāko dzīves daļu un vēl joprojām esmu darījis to, kam Dievs mani radījis. Ir sava publika, kas mani mīlēs vienmēr, un es viņiem dziedāšu no visas sirds un dvēseles,” teic mākslinieks.

 

10. IX 19.00 Dzintaru koncertzālē Jūrmalā

8. X 16.00 Kuldīgas Kultūras centrā

15. X 16.00 Valmieras Kultūras centrā

22. X 16.00 Madonas kultūras namā

29. X 16.00 Jelgavas kultūras namā

5. XI 16.00 Krustpils kultūras namā

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena: no EUR 10 līdz 40

LA.lv