Kultūra
Teātris un kino

Viktors Freibergs kinolektorijā iepazīstinās ar filmu “Roma, atvērtā pilsēta”0

Publicitātes attēls

Otrdien, 18. septembrī, plkst. 19 Kaņepes Kultūras centrā notiks trešā cikla “Pilsoņi” kinolekcija, kurā profesors Viktors Freibergs iepazīstinās ar vizuāli spēcīgās Roberto Roselīni filmas “Roma, atvērta pilsēta” (1946) fragmentiem, informē festivāla “2Annas” veidotāji.

Roberto Roselīni filma “Roma, atvērta pilsēta” ir viena no visu laiku izcilākajām filmām, kuras nozīmīgums vēl joprojām ir nepārspēts un kuras scenārija autoru vidū bija tad vēl tikai iesācējs Federiko Felīni. Roberto Roselīni drāma bija pirmā Eiropas filma, kura tika demonstrēta Amerikā pēc II Pasaules kara.

Šajā kinolekcijā Viktors Freibergs aicinās aizdomāties, vai teorētiķu viedokļi par Roberto Roselīni filmu “Roma – atklāta pilsēta” ir itāļu neo-reālisma aizsākums vai tikai iezīmē tā atsevišķus elementus. Roselīni filmā Roma tiek attainota kara beigu posmā, kad atklājas varoņu patiesā nostāja pret okupācijas ideoloģiju un pretošanās kustību. R. Roselīni portretē atsevišķo varoņu individuālos likteņus, kad tiem nākas stāties traģiskas izvēles priekšā: atzīt savu kolaboracionismu vai stāties pretim aizejošajam Musolīni režīmam. Filma ir vizuāli spēcīga un tajā plaši tiek aplūkota cilvēces cīņa pret ļaunumu, kas ir visu laiku neatņemama mūsu pastāvēšanas sastāvdaļa.

Kinolektoriju rīko Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls 2ANNAS sadarbībā ar Kaņepes Kultūras centru.

LA.lv