Sports
Citi sporta veidi

Viktors Ščerbatihs pikts pēc avārijas Taizemē: “Apdrošinātāju neizdarības dēļ mani gribēja deportēt”2


Viktors Ščerbatihs.
Viktors Ščerbatihs.
Foto: Leta

Ar nepatīkamiem pārdzīvojumiem jaunais gads sācies Latvijas titulētākajam svarcēlājam, bet tagad Latvijas Svarcelšanas federācijas prezidentam Viktoram Ščerbatiham, kurš atpūšoties Taizemē avarēja ar motorolleru, gūstot nopietnas traumas, bet pēc tam piedzīvoja nepatīkamus brīžus apdrošinātāju neizdarības dēļ.

Ščerbatihs sarunā ar portālu “LA.lv” atklāja, ka nolēmis atpūsties pie draugiem Taizemē, kur savulaik pats startējis, taču atpūta sākusies ne tā kā cerēts, jo izbraucienā ar motorolleru viņš piedzīvoja kritienu un guva smagas traumas.

“Es neko daudz pats neatceros, tik vien, ka bija kritiens. Draugs, kurš brauca pa priekšu, pēc tam sacīja, ka es pēkšņi pazudu.

Kritiens bija smags, draugs mani atrada vienās asinīs un knapi pie samaņas.

Galvenais, ka esmu dzīvs. Uzreiz uzsvēršu, ka es jau daudzus gadus nedzeru. Vispār nedzeru, ne grama,”

atklāts bija divu olimpisko medaļu īpašnieks, spriežot, ka, visticamāk, pats nav novērtējis situāciju un tāpēc piedzīvojis kritienu.

“Tā gan var notikt ar katru no mums,” atzina Ščerbatihs, kurš nekavējoties tika nogādāts slimnīcā. Traumas bija smagas, taču ne dzīvībai bīstamas. “Pamatīgi sadauzīta seja, vaiga kaula lūzums, tagad viss esmu vienos zilumos un bintēs, izskatos kā kāds bandīts,” par sevi pasmējās Ščerbatihs, kuram ārsti sašuvuši brūces uz sejas un veikuši citas pārbaudes.

Tiesa, lielākie pārbaudījumi Latvijas Svarcelšanas federācijas prezidentu tikai vēl gaidīja, lai gan jau nākamajā dienā viņš slimnīcu bija pametis.

Apdrošinātāju dēļ draudēja deportācija no valsts

Ikviens saprātīgs cilvēks dodoties ārvalstu ceļojumā veic veselības apdrošināšanu, tostarp arī pret negadījumiem. Izņēmums nebija arī Ščerbatihs, kurš bija pārliecināts, ka viņam ir pat ļoti laba apdrošināšana, taču beigās viņš tieši tās dēļ piedzīvoja pamatīgu vilšanos un dusmas.

“Man ir “Citadele” bankas “X Platinum” karte, kas sevī ietver arī bezmaksas ceļojumu apdrošināšanu BTA, tāpēc mierīgu prātu devos uz Taizemi. Kad draugs pajautāja, vai esmu apdrošinājies, pat ar lepnumu viņam parādīju karti. Pat iedomāties nevarēju, kā tas viss beigās izvērtīsies,” klāstīja Ščerbatihs.

“Kad atjēdzos slimnīcā, sazvanījos ar apdrošinātājiem, izklāstīju situāciju, bet man atbildēja, tā kā viss noticis Taizemē, tad ar šo gadījumu nodarbosies starpniekkompānija. Man iedeva šīs kompānijas telefonu, kas sākās ar dīvainu kodu. Kā vēlāk izrādījās, kompānija atrodas Moldāvijā. Sazinoties ar viņiem, telefonu pacēla meitene vārdā Aļona. Izklāstīju situāciju, tā un tā, ko darīt, jo par slimnīcas pakalpojumiem man bija jāmaksā 60 000 Taizemes bātu, kas ir aptuveni 2000 eiro. Aļona sacīja, viss kārtībā, visu nokārtosim, lai ne par ko neuztraucos,” turpina Ščerbatihs.

“Jau pirmajā sarunā prasīju, vai varu atstāt slimnīcu, vai viņi visu nokārtos. Atbildēja, ka droši, lai ne par ko neuztraucos. Slimnīcā man teica, lai pēc četrām dienām atgriežos, izņems šuves. Kad trešdien ierados biju šokā, jo neviens no apdrošinātājiem nebija licies ne zinis par mani. Slimnīcā bija pārliecināti, ka es esmu aizmucis un viņi jau bija gatavi ziņot Taizemes varas iestādēm. Man tā arī pateica, ja es nebūtu šodien ieradies, tad mani meklētu, bet pēc tam deportētu no Taizemes,” par situāciju, kurā nokļuvis, sašutis bija Ščerbatihs.

Situācija atrisinās pēc trača sacelšanas

“Atkal zvanīju tai Aļonai, viņa apgalvo, ka visu izdarījusi, dokumentus nosūtījusi, bet slimnīcā apgalvo, ka nekā nav. Man paveicās, ka slimnīcā bija kāda jauna sieviete, kura man palīdzēja sazināties ar vietējiem. Tikai pateicoties viņai noskaidrojām, ka nekas patiešām nav darīts. Tikai pēc tam, kad sacēlu traci, kaut kas sāka notikt. Man skaidroja, ka Moldāvijā bijušas brīvdienas, bet ko darīt man, kā klientam?”

Saistītie raksti

Pēc sešu stundu neskaidrības, kas notiks tālāk, situācija gan atrisinājusies un apdrošinātāji izdevumus seguši, taču Ščerbatiham vienalga palikušas mieles, jo nevienam nav patīkami, ka atklāti melo.

“Es esmu no tiem cilvēkiem, kas visu sīki pārbauda un to darīju arī iegādājoties šo karti. “Citadele” karti reklamē Latvijas populārākais basketbolists. Diemžēl, izrādījās, ka tas, ko sola ir meli un tā karte dzīvē īsti nedarbojas. Tā ir metama miskastē,” skarbs bija Ščerbatihs. “Man paveicās, ka blakus bija draugi, ka slimnīcā bija sieviete, kura man ļoti palīdzēja. Jā, tagad sāp visas malas, esmu zili raibs, taču tas ir sīkums, tas sadzīs,” nobeigumā sacīja slavenais svarcēlājs, kurš Taizemē pie draugiem domā palikt ilgāk, kamēr gūtās traumas sadzīs.

LA.lv