×
Mobilā versija
+10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
13. septembris, 2012
Drukāt

Viļakā aptur pusaudžu zagļu bandu
 (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Augusta beigās Balvu iecirkņa policija aizturēja sešu pusaudžu (13 – 15 gadus veci) bandu par vismaz sešām zādzībām Viļakā. Sācies septembris, un pusaudži atsākuši skolas gaitas, bet policisti turpina izmeklēšanu, pierādījumu apkopošanu un pratina zagļus, tajā skaitā arī par citām neatklātām zādzībām tuvējā apkaimē.


 

Tā kā vēl neviens nav notiesāts un noziegumos iesaistīti nepilngadīgie, policija papildu informāciju nesniedz. Esot Viļakā, izdevās atrast divus veikalus un aptieku, kur bija darbojušies mazie zaglēni. Pārsteidz zādzību bērnišķīgums, no vienas puses, bet, no otras, – pietiekams profesionālisms un izmanība, lai nesodīti vienu pēc otras veiktu vairākas “operācijas”.

 

Aiznesa dārgo alkoholu

Ilgai Cvetkovai piederošajā pārtikas veikalā pie Viļakas autoostas zagļi iekļuva naktī uz 27. augustu. Pusaudži pārdroši pašā pilsētas centrā izspieduši vienu no loga rūtīm un veikli ierāpušies. Logam nebija signalizācijas, tirdzniecības telpai – kustības sensoru, tikai durvis bija aprīkotas ar signālu. Zagļi ar niekiem nekrāmējās. Pagrāba pēc kārtas no plaukta piecas dārgākās degvīna pudeles (kopā par 37 latiem). Neko vairāk.

 

“Bērni pārsteidzoši veikli izlavierēja sablīvētajā veikalā līdz pudelēm. Mēs ikdienā ik pa laikam kaut ko apgāžam, cepumu kastes, piemēram. Nelielo franču konjaka “Hine” pudelīti, kas maksā 36 latus un atradās uz atsevišķa plaukta, gan zagļi nepamanīja. Zādzību konstatējām tikai pusastoņos no rīta,” stāsta I. Cvetkova.

 

Viņai zaglēnu vārdi nav zināmi, taču, visticamāk, tie esot no vietējām sociāli nelabvēlīgajām ģimenēm, kurās tiek pārlieku lietots alkohols un kurās vecākiem ir pilnīgi vienalga: bērni ir mājās vai nav.

 

Paķēra sīknaudu 
un hematogenu

Nākamajā naktī banda jau apzaga no veikala pārsimt metru attālo aptieku, kas atrodas uz tās pašas Abrenes ielas. Arī aptieka nav pilnībā aprīkota ar signalizāciju, esošā bija atslēgta remonta dēļ, acīmredzot tas jau iepriekš bija izpētīts. Šoreiz pusaudži izsita un ierāpās pa logu no sētas puses – telpā, kurā notiek preču pieņemšana. Ignorēja aptiekas vadītājas kabineta aizslēgtās dzelzs durvis, atrāva krampīti citām durvīm, kas ved uz virtuvi. No tās iekļuva palīgtelpā un tālāk jau pašā aptiekas tirdzniecības zālē.

 

Sasita ziedojuma kastīti, no kuras savāca monētas aptuveni desmit latu vērtībā. Un paķēra sešas hematogena tāfelītes. Neko vairāk. Ne dārgos medikamentus, mērierīces, vitamīnus, pat košļenes neaiztika. Kases aparāts bija vaļā un bez naudas.

 

“Par aptiekas vadītāju strādāju jau 42 gadus un zādzību piedzīvoju otro reizi. Pirmā bija pirms gadiem desmit, kad bija ciemojies narkomāns. Ar aptiekām jau nav tik vienkārši, jo psihotropos, stingrās uzskaites medikamentus glabājam drošos seifos – tā tas bija gan padomju gados, gan tagad. Naudu pa nakti kasē neturam,” komentē Anna Circene. Viņa uzteic Balvu policiju, kas pēc viņas zvana atbrauca pusstundas laikā un ļoti rūpīgi veica notikuma vietas apskati.

Toties kādā cita Abrenes ielas veikalā – “Mājai un dārzam” – pusaudži tika pie kases aparāta ar naudu – Ls 4,80. Izstaigājuši visas veikala telpas un… neko vairāk nav paņēmuši, kaut gan veikalā ir daudz dažādu saimniecības preču, apģērbs, apavi, bižutērija. Šajā zādzībā ievērības cienīgākais – veikalā iekļūts pa 20 centimetru platu un 35 centimetru augstu loga rūti.

 

Ietekmējuši draugi

Vienu no bandas dalībniekiem man tomēr izdodas izskaitļot. 13 gadus vecais Bruno dzīvo sociālās mājas dzīvoklī kopā ar patēvu Ermīnu un mammu Regīnu (vārdi mainīti). Vēl ir jaunāks brālis un māsa.

 

Bruno nesatieku, jo viņš mācās vienā no attālām Latgales speciālajām skolām. Vecāki teic, ka esot teicamnieks. Saruna gan īsti nevedas, jo vecāki ir krietni iedzēruši stipro alu, svinot kādu jubileju. Lielākais runātājs ir patēvs, kurš atzīstas, ka agrāk pašam bijušas problēmas ar narkotiku lietošanu, bet tagad tikai iedzerot. 

 

Strādājot mežā par zāģeri un pelnot labi. Par puiku patēvam liela neizpratne: Bruno visu vasaru nodarbojies ar sportu, nesmēķējot un nedzerot.

Ermīns stāsta, ka ar bērniem dalījies savā rūgtajā dzīves pieredzē un cerējis, ka to neatkārtos. “Tā ir slikto draugu ietekme,” nosaka patēvs. Viņam piekrīt Bruno māte, kas nekur nestrādā un, kā apgalvo, kaimiņiene llga (vārds mainīts), mierīgi iztiekot ar bērnu pabalstiem, lai regulāri iedzertu kopā ar savu dzīvesbiedru. Kad atvados, Ermīns piesakās pavadīt. Rokās novīd 20 latu naudas zīme. Vajagot iet vēl pēc dzeramā…

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nu nez vareia
    Ja recigak uzrakstit

Draugiem Facebook Twitter Google+