×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
17. janvāris, 2012
Drukāt

Viļakas mērs: Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli” ir pretrunā ar ES regulām

Foto- LETAFoto- LETA

Viļakas domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs uzskata, ka grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli”, kas stājušies spēkā no šā gada 1.janvāra, ir pretrunā ar Eiropas Savienības (ES) regulām.

ES 918/83.regula noteic, ka ar nodokļiem ES teritorijā iebraucošai automašīnai nevar aplikt tvertnē esošo degvielu un desmit litrus pārvadājamā benzīna kannā. Minētā regula nereglamentē ES teritorijā iebraukšanas biežumu. Ja jau mēs esam pasludinājuši, ka Latvija ir demokrātiska un tiesiska valsts, tad tā tai arī ir jārīkojas. Pretējā gadījumā prettiesiska rīcība no valsts puses var izprovocēt uz prettiesisku rīcību iedzīvotājus, norāda Maksimovs.

Ja jau valdība ir tik stipri satraukusies par Latvijas pierobežas iedzīvotāju pārāk biežo došanos uz kaimiņvalstīm pēc lētākām precēm un degvielas, tad tai sākotnēji būtu bijis jāpadomā par to, kā samazināt Latgalē bezdarba līmeni un uzlabot cilvēku dzīves apstākļus. Daudzām Latvijas pierobežā dzīvojošām ģimenēm iespēja doties pāri robežai pēc lētākām precēm bijis veids, kā izdzīvot. Un ne jau pierobežas iedzīvotāji ir tie, kas ieved Latvijā kontrabandas cigaretes, kas vēlāk blokiem tiek tirgotas Rīgas Centrāltirgū, norādīja Viļakas domes priekšsēdētājs.

Ka vienu no iespējamajiem veidiem, kā palīdzēt valsts trūcīgākajiem reģioniem, Maksimovs minēja tādas sistēmas ieviešanu, kas naudu to attīstībai piešķir, vadoties pēc kopprodukta – jo mazāks kopprodukts, jo lielāki līdzekļi tiek piešķirti reģiona attīstībai.

Jau ziņots, ka 13.janvārī, protestējot pret grozījumiem likumā “Par akcīzes nodokli”, Rēzeknē vairāk nekā 100 automašīnas ar ieslēgtiem gaismas un skaņas signāliem, lēnām virzoties pa pilsētas centrālo ielu – Atbrīvošanas aleju, uz kādu laiku bloķējušas divas no trim braukšanas joslām. Protesta akcijas laikā transportlīdzekļu, tostarp sabiedriskā transporta, pārvietošanās vienā no virzieniem Atbrīvošanas alejā bija stipri apgrūtināta.

LETA jau informēja, ka aptuveni 1000 Latgales iedzīvotāju parakstījuši un nosūtījuši valsts augstākajām amatpersonām – Valsts prezidentam Andrim Bērziņam, Saeimas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai (V) un Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (V) – adresētu vēstuli, kurā piedraudējuši ar vērienīgām protesta akcijām, ja Latgales reģionā netiks uzlabota ekonomiskā un sociālā situācija, kā arī atcelti šā gada janvārī spēkā stājušies grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli”.

“Latgales iedzīvotāji nosūta Jums šo brīdinājuma vēstuli, kas tapusi Jūsu rīcības dēļ, jo pašreizējā politiskā un ekonomiskā situācija Latvijas valsti un sevišķi Latgales reģionu ir novedusi līdz katastrofai. Mēs uzskatām, ka Latgales reģions ik gadu tiek apzagts, politiķu mutēm apgānīts un nepareizā ekonomiskā politika jau daudzus gadus izputina Latvijas zilo ezeru zemi,” teikts parakstītajā vēstījumā.

Vēstulē izteikts arī aicinājums rast iespēju pieņemt adekvātas ekonomiskās, sociālās un politiskās likuma normas, kas dotu iespēju Latvijas tautai dzīvot un strādāt Latvijas teritorijā par pienācīgu darba atalgojumu. Pretējā gadījumā tiks izmantotas visas tiesības un iespējas rīkot aktīvas protesta akcijas, kurās tiktu iesaistīta visa tauta, sākot ar robežu bloķēšanu visā valsts austrumu pusē un beidzot ar valdības atlaišanas pieprasīšanu, norādījuši vēstules autori.

Vēstuli parakstījuši aptuveni 1000 Rēzeknes, Daugavpils, Kārsavas, Ludzas un Balvu, kā arī Rēzeknes, Daugavpils, Ludzas, Krāslavas un Balvu novada iedzīvotāju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+