Foto – LETA

Viļakas novadu apsēduši vilki 0

Viļakas novadu apsēduši vilki no Krievijas, pēdējā laikā novadā nokosti vismaz 14 suņi un saplosīti vairāki meža dzīvnieki.


Reklāma
Reklāma

 

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 382
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 30
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Lasīt citas ziņas

Viļakas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Alberts Draviņš pastāstīja, ka Krievijā vilki sākuši apdraudēt mājdzīvniekus un vietējā vara atļāvusi šo meža zvēru medības arī tā saucamajā klusajā jeb saudzēšanas periodā. Medniekiem par katru nomedīto vilku pat tiekot izmaksātas prēmijas – aptuveni 60 lati. Latvijā saskaņā ar Eiropas regulām vilku medības klusajā periodā ir aizliegtas. Rezultātā vilki no Krievijas lielā daudzumā sāk ienākt Latvijas pierobežā.

Dzirdot atrunas par to, ka vilkus nedrīkst medīt, vietējie iedzīvotāji ir šokā. “Dienas laikā iegāju kūtī nomazgāt rokas, izeju, skatos – divi vilki aiznes manu suni,” sūrojies kāds septiņdesmitgadīgs vīrs, kuram ar asarām acīs bija jānoskatās, kā mirst viņa draugs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vairāku meža dzīvnieku saplosīšanu ir fiksējušas arī robežsargu kameras. Apdraudēti ir arī cilvēki, paši robežsargi dienesta pienākumu izpildes laikā. Tā pavisam nesen kādai robežsardzes darbiniecei, veicot patrulēšanu, nācies dalīt taku ar vairākiem vilkiem. Vēl kāds zemnieks, braucot ar traktoru, ievērojis, ka viņam seko divi vilki. Situācija ir kļuvusi absurda – vilki vairs nebaidās no cilvēkiem.

Alūksnes puses medību kolektīva “Klajalkšņi” vadītājs Guntars Sniedzāns apstiprināja, ka situācija pierobežā esot patiešām dramatiska. Piemēram, 12. jūnijā uz ceļa gulējuši trīs vilki. “Tas vēl būtu mazākais, bet sliktākais ir tas, ka visa pierobeža no mežacūkām ir attīrīta un lielai daļai tas ir vienalga. Cilvēkiem, kam te pieder dārgie īpašumi, jau nevajag ne to cūciņu, ne to stirniņu, bet tas taču ir svarīgi, lai mums būtu tā dzīvnieku dažādība, ko vilki nokož,” komentē Sniedzāns. Medību kolektīva vadītājs atklāja, ka situācija līdzīga ir katru gadu, taču ar laiku vilku skaitam ir tendence pieaugt.

Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs Jānis Ozoliņš aģentūrai LETA skaidroja, ka līdz 15. jūlijam, kad atkal sāksies vilku medību sezona, vilkus šaut ir aizliegts, tādēļ neviens mednieks mežā netiks dzīts, lai nomedītu vilkus, kas apsēduši Viļakas novadu.

Patlaban ir vilku saudzēšanas laiks, jo mazajiem vilku kucēniem vēl nav beidzies zīdīšanas laiks. Tajā pašā laikā Ozoliņš uzsvēra, ka saimnieks drīkst aizsargāt savu suni, ja tam uzbrūk vilks, taču gadījumā, ja šādā reizē vilks tiek nošauts, tad par to obligāti uzreiz ir jāziņo Valsts meža dienestam. Ozoliņš vēl piebilst – vai tiešām cilvēki savam sunim nespēj atrast kādu brīvu vietu iekštelpā, lai pasargātu savu mājdzīvnieku? Viņš arī piebilda, ka vilki līdz šim nevienu cilvēku nav nogalinājuši.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.