Latvijā
Novados

Viļānos iegādāsies mobilo deju grīdu un skatuvi1


Deju svētku lieluzvedums “Māras zeme”.
Deju svētku lieluzvedums “Māras zeme”.
Foto: Paula Čurkste / LETA

Viļānu novada pašvaldība iecerējusi iegādāties deju grīdu un mobilo skatuvi pasākumu rīkošanai, kas varētu izmaksāt 7049 eiro, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Projekts “Deju grīdas un mobilās skatuves (modulāra skatuves podestūra) iegāde Viļānu novada kultūras pasākumu organizēšanai” paredz inovatīvus risinājums, lai uzlabotu sabiedrisko aktivitāšu un kultūras pasākumu kvalitāti.

Projekta īstenotāji skaidroja, ka deju grīda un mobilā skatuve ir ērti pārvietojamas, ar vieglu un ātru uzstādīšanas sistēmu.

Jaunais aprīkojums esot nepieciešams, jo iepriekš pasākumu laikā nācies rēķināties ar tehnisko pauzi, lai no skatuves noņemtu mikrofonus un atbrīvotu vietu dejotājiem.

Bet, izmantojot aprīkojumu iekštelpās, būs iespējams nodrošināt kolektīvu uzstāšanos vienlaicīgi uz divām skatuvēm Viļānu kultūras namā, Dekšāru hallē un Sokolku kultūras namā.

Tāpat iegādāto aprīkojumu pašdarbības kolektīvi varēs izmantot arī ārtelpās, pie Viļānu domes un kultūras nama, kur jau pašlaik tiek organizēti kultūras pasākumi.

Turklāt, īstenojot projektu, tiks atrisinātās arī tādas problēmsituācijas, kā 2018.gada augustā Sokolku estrādē, kad tika organizēts koncerts ar viesmākslinieku piedalīšanos no Gruzijas. Betona skatuves segums apgrūtināja dejotāju izpildījumu atbilstošā kvalitātē.

Viļānu kultūras nams sadarbībā ar pašdarbības kolektīviem mobilās skatuves un deju grīdas priekšrocības plāno izmēģināt nākamgad, organizējot Latvijas ziņģētāju un stāstnieku vakaru, Līgo svētku pasākumu Viļānos laukumā pie kultūras nama un teātru svētkus “Teātris pagalmā”.

Projekta kopējās izmaksas veido 7049 eiro, tai skaitā Viļānu novada pašvaldības līdzfinansējums 749 eiro. Ieceri atbalsta Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai.

LA.lv