Mobilā versija
Brīdinājums +15.1°C
Bērtulis, Boļeslavs
Ceturtdiena, 24. augusts, 2017
9. februāris, 2017
Drukāt

Viļānos pulcēsies stāstnieki un ziņģētāji

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sēļu muižas muzikanti.

Sestdien, 11.februārī, plkst. 15 Rēzeknes novadā, Viļānu kultūras namā notiks XV Ziņģētāju un stāstnieku vakars, kura tēma šogad ir “Mājas”, vēsta Tautas muzikantu biedrības pārstāve Maija Upeniece.

Šogad dalībai pasākumā ir pieteikušās stāstnieces no Jaunlaicenes, Preiļiem, Lubānas novada Indrānu pagasta, Rēzeknes novada Audriņiem un Mazsalacas novada Sēļu pagasta. Savukārt ziņģēt Viļānos ieradīsies 13 kolektīvi no Varakļānu, Madonas, Alūksnes novads, Rēzeknes, Lubānas, Gulbenes, Rūjienas, Krāslavas, Viļānu un Mazsalacas novada. Pasākuma īpašie viesi būs kaimiņvalsts Lietuvas kapela “Smalvų” no Zarasiem.

Pasākuma gaitā tiks izdziedātas no paaudzes paaudzē mantotās ziņģes un izstāstīti nopietni un smieklīgi notikumi no dzīves. Kā ierasts, dalībnieki vērtēs viens otru un noteiks gada labākos stāstniekus un ziņģētājus. Iiesaistīties vērtēšanā būs aicināti arī skatītāji.

Ziņģētāju un stāstnieku vakars ir kļuvis par Baltijas valstu tradicionālo kultūru popularizējošo festivālu, jo katru gadu Latvijas, Lietuvas un Igaunijas ziņģētāji ciemojas viens pie otra, piesaistot aizvien jaunus interesentus un daloties pieredzē gan starp Latvijas novadu, gan ārvalstu ziņģētājiem un stāstniekiem.

Festivāls sekmē ziņģu un stāstāmās folkloras aktualitāti mūsdienu kultūras dzīvē, veicina tautas tradīciju saglabāšanu un pārmantojamību, nodrošinot izglītošanas un pieredzes apmaiņas procesu.

Pirmo reizi ziņģētāju vakars notika 2003. gadā Madonas rajona Barkavā.

Pievienot komentāru

Mūsdienu mākslas galerijas festivāls godinās Līvānu stikla tradīcijuŠogad aprit 130 gadu, kopš Līvānos notikusi stikla ražošana. Mūsdienu mākslas galerijas festivāla mērķis šogad ir veicināt jaunrades procesus saistībā ar senajām Līvānu stikla tradīcijām.
Draugiem Facebook Twitter Google+