Mobilā versija
Brīdinājums +7.2°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
5. februāris, 2016
Drukāt

Viļānos pulcēsies ziņģētāji un stāstnieki

Foto: vilani.lvFoto: vilani.lv

Nākamnedēļ, 13.februārī, plkst.15 Viļānu kultūras namā norisināsies tradicionālais pēc kārtas nu jau XIV Ziņģētāju un stāstnieku vakars, kura tēma šogad “Katram prieki krājas…”, aģentūru LETA informēja Viļānu novada pašvaldībā.

Ziņģētāji izpildīs pa divām vismaz 50 gadus vecām paaudzēs mantotām ziņģēm akustisko instrumentu pavadījumā. Savukārt stāstnieki stāstīs nopietni nenopietnus atgadījumus no dzīves, anekdotes, nerātnus un smieklīgus notikumus par minēto tēmu.

Ziņģētāju un stāstnieku vakarā piedalīsies ap 200 latviešu un cittautu ziņģu un stāstāmas folkloras izpildītāji.

Kā ierasts, ziņģētāji un stāstnieki saņems gan skatītāju simpātiju un organizatoru pārsteiguma balvas, gan pasākuma atbalstītāju balvas.

Ziņģētāju un stāstnieku vakara mērķis ir popularizēt mūsdienu folkloru kā sabiedrības kultūras sastāvdaļu, veicināt tautas tradīciju saglabāšanu un pārmantojamību, kā arī nodrošināt izglītošanas un pieredzes apmaiņas procesu starp Latvijas novadu un ārvalstu ziņģētājiem un stāstniekiem.

Pirmo reizi ziņģētāju vakars notika 2003.gadā Madonas rajona Barkavā.

Pievienot komentāru

VNĪ: Tabakas fabrikas pielāgošana JRT vajadzībām par 95% pabeigtaBijušās Tabakas fabrikas ēkas Miera ielā 58A, Rīgā pielāgošanas darbos Jaunā Rīgas teātra (JRT) vajadzībām būvnieks SIA "Abora" aprīlī ir pabeidzis 95% plānoto iekšdarbu, turpinās darbi pie fasādes siltināšanas un apkārtējās teritorijas iekārtošanas.
Draugiem Facebook Twitter Google+