Mobilā versija
Brīdinājums +1.6°C
Antonija, Anta, Dzirkstīte
Trešdiena, 7. decembris, 2016
5. februāris, 2016
Drukāt

Viļānos pulcēsies ziņģētāji un stāstnieki

Foto: vilani.lvFoto: vilani.lv

Nākamnedēļ, 13.februārī, plkst.15 Viļānu kultūras namā norisināsies tradicionālais pēc kārtas nu jau XIV Ziņģētāju un stāstnieku vakars, kura tēma šogad “Katram prieki krājas…”, aģentūru LETA informēja Viļānu novada pašvaldībā.

Ziņģētāji izpildīs pa divām vismaz 50 gadus vecām paaudzēs mantotām ziņģēm akustisko instrumentu pavadījumā. Savukārt stāstnieki stāstīs nopietni nenopietnus atgadījumus no dzīves, anekdotes, nerātnus un smieklīgus notikumus par minēto tēmu.

Ziņģētāju un stāstnieku vakarā piedalīsies ap 200 latviešu un cittautu ziņģu un stāstāmas folkloras izpildītāji.

Kā ierasts, ziņģētāji un stāstnieki saņems gan skatītāju simpātiju un organizatoru pārsteiguma balvas, gan pasākuma atbalstītāju balvas.

Ziņģētāju un stāstnieku vakara mērķis ir popularizēt mūsdienu folkloru kā sabiedrības kultūras sastāvdaļu, veicināt tautas tradīciju saglabāšanu un pārmantojamību, kā arī nodrošināt izglītošanas un pieredzes apmaiņas procesu starp Latvijas novadu un ārvalstu ziņģētājiem un stāstniekiem.

Pirmo reizi ziņģētāju vakars notika 2003.gadā Madonas rajona Barkavā.

Pievienot komentāru

Jaunajā "Oņeginā" nav "fašistu" un "mūsējo". Pilnā saruna ar Rubiķi un Kalniņu (2)Diriģents Ainārs Rubiķis un režisore Rēzija Kalniņa operā "Jevgeņijs Oņegins" aicinās uz "romantikas, ilūziju un realitātes cīņu". Kā viņu redzējums atšķirsies no Andreja Žagara iestudējuma 2010. gadā?
Draugiem Facebook Twitter Google+