Latvijā
Kriminālziņas

Viļānu pašvaldības policistam par avāriju dzērumā uzrāda apsūdzību0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Edijs Pālēns

2017.gada janvārī dzērumā avāriju izraisījušajam Viļānu pašvaldības policistam uzrādīta apsūdzība, aģentūra LETA noskaidroja prokuratūrā.

Minētā persona tiks saukta pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 260.panta 11.daļas – par ceļu satiksmes noteikumu vai transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kas vada transportlīdzekli, un ja tās rezultātā cietušajam nodarīts vidēja smaguma miesas bojājums. Par šādu likumpārkāpumu vainīgajām personām paredzēts cietumsods līdz trim gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods.

Kad prokurore uzskatīs, ka lietā ir savākti tik daudz pierādījumu, lai varētu uzturēt valsts apsūdzību tiesā, tā lietu sūtīs iztiesāšanai, uzsvēra prokuratūras pārstāvji.

Ceļu satiksmes negadījums, kurā bija iesaistīta pašvaldības policijas dienesta automašīna “Dacia”, notika pērn 10.janvārī Viļānu pagastā, uz autoceļa Gaigalava – Viļāni. 1963.gadā dzimušais automašīnas vadītājs nobrauca no ceļa, kā rezultātā auto apgāzās.

Pēc negadījuma pats vadītājs par notikušo paziņoja VP. Negadījuma vietā noskaidrots, ka policists pie dienesta transportlīdzekļa stūres bija sēdies ārpus sava darba laika. Veicot alkohola koncentrācijas pārbaudi šofera izelpā, konstatēts, ka viņš atradies gandrīz divu promiļu reibumā.

Negadījumā iesaistītais policists apgalvojis, ka uz brauktuves it kā esot izskrējis meža dzīvnieks, kā rezultātā viņš centies izvairīties no sadursmes, nav spējis savaldīt automašīnu, nobraucis no ceļa braucamās daļas un apgāzies. Pēcāk meža dzīvnieks esot ieskrējis mežā.

Saistītie raksti

Negadījumā, gūstot vidēji smagus miesas bojājumus, cieta 1963.gadā dzimusi automašīnas pasažiere, kura ar gūtajām traumām tika nogādāta medicīnas iestādē.

Dzērumā ceļu satiksmes negadījumu izraisījušais vīrietis Viļānu pašvaldības policijā bija nostrādājis vairāk nekā astoņus gadus.

LA.lv