×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
9. janvāris, 2012
Drukāt

Vilciena avāriju Naujenes pagastā, iespējams, izraisījis sliedes bojājums

Foto - LETAFoto - LETA

Vilciena avāriju Daugavpils novada Naujenes pagastā varētu būt izraisījis sliedes bojājums – vilciena avārijas vietā konstatēts, ka izlūzis aptuveni pusotru metru garš sliedes gabals.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Daugavpils novada domes izpilddirektores vietnieks Aleksandrs Aizbalts, iespējams, bojātā sliede bijusi ar defektu.

Vilciena avārijas rezultātā vidē varētu būt noplūdis līdz pat 180 tonnām kaitīgo vielu – atšķaidītāja, eļļas un mazuta. Avārijas rezultātā dabai nodarīts ievērojams kaitējums. Ja operatīvo dienestu darbiniekiem samērā īsā laika sprīdī neizdosies savākt grunti, kas piesārņota ar noplūdušajām vielām, pastāv reāli gruntsūdeņu piesārņojuma draudi. Šādā gadījumā var tikt apdraudēti dzelzceļa tuvumā dzīvojošie Kraujas ciemata iedzīvotāji, kas ņem ūdeni no akām.

Patlaban negadījuma vietai tuvumā dzīvojošie iedzīvotāji, kas izmanto akas, ir brīdināti par iespējamo ūdens piesārņojumu.

Šodien pēcpusdienā plānots sasaukt Daugavpils novada domes Ārkārtas situāciju komisijas sēdi, kurā tiks lemts par turpmāko rīcību.

Jau informēts, ka vakar pēc plkst.23 Daugavpils novada Naujenes pagastā viena kilometra attālumā no dzelzceļa stacijas “Krauja” no sliedēm nogāja un apgāzās 16 kravas vilciena cisternas, kā rezultātā no trim cisternām noplūda vielas.

No divām cisternām noplūda eļļveidīgs šķidrums, bet no vienas cisternas, kurai avārijas rezultātā radās plaisa, noplūda atšķaidītājs, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Viktorija Šembele.

Avarējušais vilciena sastāvs bijis ceļā no Baltkrievijas uz Ventspili.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+