Latvijā
Kriminālziņas

Vilciena cisternā ekselenti nomaskē 3 miljonus “kreiso” cigarešu1

Foto -LETA

Veicot no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena muitas fizisko kontroli, VID Muitas pārvaldes amatpersonas novērsa 3 000 000 gabalu cigarešu kontrabandu. Cigaretes bija noslēptas cisternas galos speciāli izveidotās slēptuvēs, ko izdevās atklāt skenēšanas attēlu analīzes rezultātā, portālu “La.lv” informēja VID Sabiedrisko attiecību daļa.

Šā gada 8. martā Daugavpils preču stacijas muitas kontroles punktā tika veikta kravas vilciena kontrole. Kontroles pasākumu veikšanā tika iesaistīti arī VAS “Latvijas dzelzceļš” pārstāvji.

Noņemot nodrošinājumu un atverot cisternas lūku, tika konstatēts, ka cisternas iekšpusi klāj melna bitumena nosēdumu kārta. Pa šauro lūku iekļūstot cisternā, atklājās, ka abi cisternas gali ir nodalīti no pārējās kravas telpas ar finiera starpsienām, kas pieskrūvētas pie speciāli veidota karkasa un notrieptas ar bitumenu.

Saistītie raksti

Demontējot starpsienas, kontroles veicēji konstatēja, ka aiz tām ir noslēptas melnos polietilēna maisos ietītas kastes. Tajās atradās “NZ Gold” markas cigaretes bez akcīzes markām. Kontroles rezultātā tika izņemti 3 000 000 cigarešu.

Par konstatēto muitas noteikumu pārkāpumu saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 201.12 pantu uzsākta lietvedība administratīvo pārkāpumu lietā. Lietas materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmuma pieņemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu.

 

LA.lv