Dabā
Zaļā dzīvošana

Vecā vilciena stacijā Lillē izveido dārzu 1


Lilles bijušās vilciena stacijas teritorija atvēlēta pilsētas dārzkopībai, kurā rosīties var ikviens iedzīvotājs.
Lilles bijušās vilciena stacijas teritorija atvēlēta pilsētas dārzkopībai, kurā rosīties var ikviens iedzīvotājs.
Publicitātes foto

Daudzās pilsētās ar tās vadības atbalstu populāra kļuvusi urbānā jeb pilsētas dārzkopība. Šajās saimniecībās pilsētnieki apgūst dārzkopības prasmes, mācās paši izaudzēt veselīgu pārtiku, vienlaikus rūpējoties par vidi.

Francijas ziemeļos Lilles centrā bijušajā vilcienu stacijas teritorijā, kuru pilsētas dārzkopībai un dažādiem pasākumiem atvēlējusi pilsētas vadība, jau trīs vasaras čakli rosās vietējie iedzīvotāji, kopīgi stādot, ravējot un novācot ražu.

Pavasarī pilsētnieki bez maksas saņem bioloģiski audzētas sēklas garšaugu un dārzeņu stādīšanai. Katram, kurš vēlas nodarboties ar dārzkopību, tiek izdalīts iepakojums ar burkānu, biešu, rāceņu, zirņu, pupu, salātu un rabarberu sēklām. Tāpat katram gribētajam tiek ierādīta puķu dobe, kurā var audzēt savus mīļākos ziedus.

Zināšanās un pieredzē par dārza veidošanu un kopšanu visu vasaru dalās profesionāli dārzkopji. Savukārt Lilles arhitektūras un ainavu augstskolas studenti sniedz padomu, kā labāk iekārtot dārzu, lai tas harmoniski iekļautos apkārtējā vidē.

Lilles jaunajiem dārzkopjiem notiek arī praktiskas nodarbības par pareizu komposta gatavošanu. Tāpat šeit tiek rīkotas lekcijas par videi draudzīgu dzīvesveidu, semināri par veselīgu uzturu un aktivitātes bērniem.

Kādreizējās vilcienu stacijas teritorijā savu mājvietu ir atraduši arī vairāki bišu stropi. Šeit tiek organizēti kursi jaunajiem biškopjiem, kuri vēlas apgūt pamatzināšanas biškopībā vai papildināt savas zināšanas.

Savukārt rudenī, kad kopīgiem spēkiem novākta izaudzētā raža, tiek rīkoti krāšņi svētki, kas jau kļuvuši populāri un ļoti iemīļoti. Tajos var nogaršot pašu izaudzēto, degustēt jauno medu un satikties ar domubiedriem.

LA.lv