Tehnoloģijas

Vilcienā stiprinās Latvijas un Baltkrievijas “startup” ekosistēmas0

Publicitātes foto

Nākamajā nedēļā desmit komandas no Baltkrievijas un Latvijas sacentīsies pirmajā jaunuzņēmumu konkursā, kas norisināsies vilcienā – “Minsk-Riga Startup Train”, portālu “LA.lv” informēja pasākuma rīkotāji.

Unikālā hakatona koncepcija apvienos 40 dalībniekus no divām valstīm, galvenokārt IT speciālistus un nākotnes startup dibinātājus. Viņi darbosies jauktās komandās, lai izstrādātu startup idejas un cīnītos par uzvaru konkursā.

Starptautiskā hakatona mērķis ir nostiprināt attiecības starp Baltkrievijas un Latvijas startup ekosistēmām.

Konkursā piedalās 20 startup veidotāji no abām valstīm, kuriem būs iespēja attīstīt savas idejas, izmantojot ekspertu un mentoru palīdzību.

Papildus tam komandas gūs ieskatu startup ekosistēmās, piedāvātajās iespējās un iepazīs abu valstu kultūras.

“Startup Train” sāksies ir 27. augusta vakarā un beigsies ar ideju prezentāciju 31. augustā, Rīgā. Visaizraujoša daļa gan komandām, gan mentoriem būs nakts darbošanās vilcienā Minska-Rīga, īpašajā hakatona vagonā.

Latvijas startup ekosistēmas pārstāvji pirmo reizi piedalās šāda veida projektā, lai piesaistītu uzmanību startup videi un piedāvātajām iespējām Rīgā.

Dalībnieki jau ir iesnieguši idejas, pie kurām strādās “Minsk-Riga Startup Train” laikā.

Pavisam kopā piedalās desmit komandas, katrā četri biedri, kuri pārstāv dažādus amatus – dizaineri un datu zinātnieki, IT un mārketinga speciālisti.

Saistītie raksti

Komandas konsultēs pieredzējuši mentori, palīdzot izstrādāt idejas, risināt problēmas un dalīties padomos, balstoties uz viņu plašajām zināšanām pārstāvētajās jomās.

“Minska-Rīga Startup Train” organizē “Imaguru Minsk” un “Magnetic Latvia Startup”. Pasākumu atbalsta Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, “Startin.LV” un “TechChill”.

LA.lv