Latvijā
Kriminālziņas

Vilcienā zem akmeņoglēm uziet paslēptas 50 000 nelegālās cigaretes0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – VID

Veicot muitas kontroles pasākumus uz Latvijas austrumu robežas, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas novērsa 266 800 cigarešu kontrabandu, aģentūru LETA informēja VID.

Cigaretes bija noslēptas vieglās automašīnas konstrukcijās un kravas vilcienā zem akmeņoglēm.

Šī gada 30.maijā Indras muitas kontroles punktā no Baltkrievijas iebraukuša vilciena skenēšanas attēlu analīzes rezultātā muitas amatpersonas atklāja, ka akmeņogļu kravā ir ierakti iepakojumi ar cigaretēm. Tajos atradās 50 000 cigarešu “Premjer” ar Baltkrievijas akcīzes preču markām.

Šī gada 28.maijā Grebņevas muitas kontroles punkta amatpersonas, pamatojoties uz riska analīzes rezultātiem, padziļinātai kontrolei novirzīja vieglo automašīnu “Opel”, ko vadīja kāds Krievijas pilsonis. Noskenējot automašīnu un kontroles veikšanā pieaicinot muitas kinologu ar darba suni, tika konstatēts, ka automašīnas konstrukcijās ir noslēpti tabakas izstrādājumi. Aiz salona apdares, bagāžas nodalījuma vākā un citur bija noslēptas cigaretes “Kiss” bez akcīzes markām. Kontroles rezultātā tika izņemti 56 800 cigarešu.

Saistītie raksti

Savukārt šī gada 25.maijā Indras muitas kontroles punkta darbiniekiem, noskenējot kravas vilciena sastāvu un analizējot videonovērošanas sistēmas ierakstu, radās aizdomas par nelikumīgu cigarešu pārvietošanu. Muitas kontroles gaitā vagonā ar akmeņogļu kravu tika konstatēti astoņi iepakojumi ar cigaretēm, kuros kopumā atradās 160 000 cigarešu “NZ Gold” ar Baltkrievijas akcīzes preču markām.

Par konstatētajiem pārkāpumiem uzsāktas lietvedības administratīvo pārkāpumu lietās. Lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lemšanai par kriminālprocesu uzsākšanu.

LA.lv