×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
8. jūnijs, 2012
Drukāt

Vilcienam priekšroka

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Ilustratīvs foto

Jau ceturto gadu 7. jūnijā tiek atzīmēta Dzelzceļa pārbrauktuvju drošas šķērsošanas diena. Pasākuma iniciators ir Starptautiskā dzelzceļu savienība, un tas notiek ne vien Latvijā, bet vēl 41 pasaules valstī. Šīs dienas sauklis ir: “Ievēro noteikumus, šķērsojot dzelzceļa pārbrauktuvi!”


Lai transportlīdzekļu vadītājiem un gājējiem kārtējo reizi atgādinātu par briesmām, kas draud, ja netiek ievēroti satiksmes noteikumi pie dzelzceļa pārbrauktuvēm, VAS “Latvijas dzelzceļš” (“LDz”), atsaucoties Eiropas Komisijas un Starptautiskās dzelzceļu savienības (UIC) aicinājumam, sadarbībā ar Valsts policiju, Ceļu satiksmes drošības direkciju un Latvijā pazīstamiem motosportistiem vakar rīkoja sociālu akciju. Tās ietvaros satiksmes dalībnieki tika aicināti ievērot noteikumus, šķērsojot dzelzceļu, kā arī tika sniegta informācija par iespējamām sekām, ja noteikumi tiek ignorēti. Pie vairākām noslogotākajām dzelzceļa pārbrauktuvēm autovadītājiem izglītojošus bukletus dalīja tādas motokrosa slavenības kā Kristers Serģis un Lauris Freibergs.

“Latvijā līdzīgi kā citur Eiropā dzelzceļa negadījumi visbiežāk notiek uz dzelzceļa pārbrauktuvēm.

 

Turklāt 99% negadījumu izraisītājs ir ceļu satiksmes dalībnieks, nevis nenostrādājusi barjera, dzelzceļa luksofors vai brīdinošais skaņas signāls. Cilvēki mēdz būt nepacietīgi un pārdroši un šķērso pārbrauktuves laikā, kad tai tuvojas vilciens, ignorējot nolaistas drošības barjeras un mirgojošus brīdinājuma signālus.

 

Sabiedrībā un diemžēl arī presē atkārtojas aplamais priekšstats, ka dzelzceļa negadījumos vainojams vilciens, piemēram, raksturīga frāze: “Vilciens notrieca gājēju”, kaut gan tai vajadzētu skanēt šādi: “Cilvēks, neuzmanīgi šķērsojot sliedes, pakļuva zem vilciena”, stāsta “LDz” prezidents Uģis Magonis.

2012. gada pirmajos piecos mēnešos Latvijā jau notikušas piecas autotransporta sadursmes ar vilcienu, cietis viens cilvēks. Par laimi, šogad uz mūsu dzelzceļa nav bojāgājušo. Paši dzelzceļnieki gan atzīst, ka lielākā daļa bojāgājušo ir pašnāvnieki šā vārda tiešākajā nozīmē. Skaidrs, ka cilvēkiem, kas nolēmuši brīvprātīgi doties nāvē šādā veidā, nekādas drošības dienas nepalīdzēs. Taču transportlīdzekļu negadījumos uz dzelzceļa visbiežāk vainojama tieši autobraucēju neuzmanība un noteikumu neievērošana.

“Vilcienam vienmēr ir priekšroka attiecībā pret citiem satiksmes dalībniekiem. Aicinu visus būt ļoti uzmanīgiem, šķērsojot dzelzceļu. Šīs akcijas uzdevums ir atgādināt to, cik svarīgi būt piesardzīgiem,” uzsver Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

 

Uzziņa

2011. gada statistika Latvijā

* 21 reizi, transportlīdzeklim šķērsojot slēgtu pārbrauktuvi, bojātas dzelzceļa aizsargbarjeras.

* Patvaļīgi un pārdroši rīkojoties, izraisītas 10 sadursmes ar vilcienu.

* Traumas guvuši četri transportlīdzekļu vadītāji un pasažieri.

* Divi cilvēki gājuši bojā.

* 876 transportlīdzekļu vadītāji sodīti par dzelzceļa pārbrauktuvju šķērsošanas noteikumu pārkāpšanu.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+