×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
24. oktobris, 2012
Drukāt

Vilcienu naudu tērēs ceļiem


Foto - LETAFoto - LETA

Valdība vakar slēgtajā sēdē nolēma dot mandātu Satiksmes un Finanšu ministrijām sarunām ar Eiropas Komisiju (EK) par iespējamo jaunajiem vilcieniem paredzēto ES līdzekļu pārdali, informēja satiksmes ministrs Aivis Ronis. 


 

Sarunas Briselē varētu notikt nākamās nedēļas sākumā. Satiksmes ministrija sadarbībā ar Finanšu ministriju sāks sarunas ar Eiropas Komisiju par Kohēzijas fonda finansējuma novirzīšanu aktivitātēm, kuru ietvaros paredzēto projektu īstenošana veicinātu darbības programmā “Infrastruktūra un pakalpojumi” noteikto Eiropas ilgtspējīga transporta tīkla attīstības mērķu sasniegšanu.

Satiksmes ministrija (SM) uzskata, ka ES līdzekļi primāri jānovirza dzelzceļa infrastruktūrai, kā arī ceļiem, kas pieved pie dzelzceļa infrastruktūras. Valdībai šodien neesot ticis piedāvāts lemt par konkrētiem projektiem. Šos projektus jāpaspēj realizēt līdz 2015. gada 31. augustam.

SM pārstāvji informēja, ka pēc sarunām ar EK projektus paredzēts izvērtēt koalīcijas darba grupā, kas strādā ar ES fondu jautājumiem.

Ronis atzina, ka dažādu juridisku iemeslu dēļ patlaban neredz iespēju izmantot iepriekš paredzēto ES finansējumu vilcieniem, taču esot liela iespēja tos iegādāties komerciāli.

Jau ziņots, ka vakar valdību veidojošo partiju koalīcija vienojusies līdzekļus, kas netika izmantoti vilcienu iepirkuma laikā, novirzīt citiem mērķiem, taču konkrēti priekšlikumi par līdzekļu novirzīšanu tiks skatīti tad, kad būs noslēgušās sarunas ar EK.

No EK ir saņemtas vairākas provizoriskās norādes par finanšu izlietošanu – tās vajadzētu ieguldīt ilgtspējīgas transporta attīstības sadaļā, un būtiska uzmanība būtu pievēršama dzelzceļa infrastruktūras attīstībai.

Neveiksmīgajam vilcienu iepirkumam bija rezervēts ES fondu finansējums – 100 miljoni latu. SM iepriekš piedāvāja šos līdzekļus pārdalīt Austrumu–Rietumu dzelzceļa koridora infrastruktūras attīstībai un Baltijas valstis savienojošā dzelzceļa projektam “Rail Baltica”, kā arī lidostu infrastruktūras attīstībai un autoceļu tīkla uzlabojumiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+