×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
29. maijs, 2013
Drukāt

Vilde: Turcija ir sīksta un pretiniekam nepatīkama komanda

LETALETA

Latvijas volejbola izlase gatavojas Eiropas čempionāta kvalifikācijas trešās kārtas spēlēm pret Turcijas izlasi. Pirmā spēle svētdien izbraukumā, otrā – pēc nedēļas savā laukumā. Latvijas volejbolistiem ir laba iespēja pēc 18 gadu pārtraukuma atkal iekļūt Eiropas čempionātā.

Latvijas volejbola izlases galvenais treneris Raimonds Vilde:  „Neteikšu, ka kaut kas mani īpaši satrauc, bet ir lietas, kuras pieklibo un pie kurām pēdējos treniņos vairāk strādājām. Viena no tām ir servju uzņemšana, kur trūkst stabilitātes, taču Pasaules čempionāta atlases turnīrā ar katru maču tikām galā arvien labāk.”

Kā Armandam Celitānam ar veselību?

Armands trenējas, bet starplaiks bijis pietiekami liels un uz pirmo spēli viņš nebūs īsti gatavs. Cerēsim, ka palīdzēs otrajā. Pārējiem plus mīnus ir ok. Ir sīkas traumiņas – Gundaram (Celitānam) plecā iekaisums, tāpēc arī Igaunijā otrajā mačā mazliet pietaupīju, jo pietika ar Hermani (Egleskalnu).

Šoreiz likme ir tik liela, ka jāspēlē visiem, kas var palīdzēt.

Protams, un puiši to saprot, treniņos sevi nežēlo. Strādā ar labu atdevi, koncentrējas.

Plāns bija sasniegt sportiskās formas virsotni uz mačiem pret Turciju?

Cik nu precīzi to var saplānot, bet – jā. Katram spēlētājam ir bijusi citādāka sezona un līdz ar to dažāda kondīcija. Galvenais, lai fiziski puiši ir gatavi, mēnesi centāmies noturēt viņu formu, lai ir gan spēks, gan svaigums. Jāpieslīpējas vienam pie otra.

Ir sajūta, ka kolektīvs gatavs lielam darbam?

Jā, uzskatu, ka viens no mūsu plusiem ir komandas gars. Mums ir labs, saliedēts kolektīvs, nav pretrunas un rīvēšanās. Protams, raksturi un temperamenti ir dažādi, bet par spīti tam saprotamies labi.

Kas par turkiem ir zināms?

Mums ir visas viņu pārbaudes spēles pēdējā mēneša laikā – pret beļģiem un kanādiešiem. No šodienas pastiprināti sāksim pētīt (saruna notika otrdien – I. S.). Viņi bija salikuši spēlētājiem citādākus numurus, salīdzinot ar pagājušo gadu. Iespējams, mēģināja kaut ko slēpt no mums, lai gan tas ir smieklīgi – tāpat pēc sejām pazīstam. Sastāvs ir apmēram tas pats, kas spēlēja pirms gada kvalifikācijā.

Pērn viņi bija otrie Eiropas volejbola līgā.

Jā, turkiem ir laba vidusmēra Eiropas komanda, ar pietiekami lielu starptautisko pieredzi, jo katru gadu spēlē Eiropas līgā. Mums tas izpaliek. Turcijai nav izcilu zvaigžņu, bet laba komandas spēle, sīksta un pretiniekam nepatīkama komanda.

Vai viņus šajā duelī var saukt par favorītiem?

Es tā negribētu teikt. Mūsu spēles pret viņiem bijušas līdzīgas, uzvaras apmēram dalītas uz pusēm. Tā ka izredzes ir 50 pret 50, daudz izšķirs psiholoģiskā gatavība. Skatoties uz meistarības līmeni, es negribētu viņus saukt par favorītiem, lai gan reitingā viņi ir augstāk par mums.

Tas, ka otrā spēle būs mājās, ir mūsu pluss?

Protams. Turcijā otro spēli uzvarēt… Zinot, kā tur notiek ar tiesāšanu un visām lietām, būtu ļoti grūti.  Cik atceros pats un cik runāts ar citiem treneriem – tur ir skarbi. Arī pirmajā mačā jābūt gataviem sarežģītām situācijām, lai gan – nav jau vairs akmens laikmets.

No kuriem spēlētājiem gaidāt lielāko pienesumu?

No visiem. Gaidu maksimālu pašatdevi, un, ja tā būs, tad pienesums var būt svārstīgs. Punktu ziņā diagonālie uzbrucēji būs ražīgākie, jo saņem vairāk bumbas, tas ir viņu darbs. Tā tam arī jābūt. Uzvaru jau nenes tikai uzbrukums, bet gan kopējā spēle. Ja slikti uzņem servi, tas apgrūtina dzīvi cēlājam un attiecīgi arī uzbrucējiem. Bez bloka aizsardzība arī nekāda labā nevar būt. Gaidu no visiem maksimālu atdevi, pašaizliedzību, koncentrēšanos. Tā, kā tas bija spēlē ar Igauniju, īpaši sākumā. Ar tādu noskaņojumu jābūt labam rezultātam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+