×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
29. jūlijs, 2012
Drukāt

Vilemsens un Lauris Daiders uzvar Igaunijā

Foto: teamwillemsen.comFoto: teamwillemsen.com

Pasaules čempionāta posmā motokrosā ekipāžām Kivioli trasē Igaunijā vairāk kā trīsdesmit grādu karstumā ar svelmi un distanci divu braucienu summā vislabāk galā tika Daniels Vilemsens un Lauris Daiders.

“LA” jau rakstīja, ka brāļi Daideri savai šīs sezonas dalībai pasaules čempionātā likuši punktu, pamatojot to ar finansiālajām grūtībām. Tiesa, arī sportiskajā ziņā brāļi bija pazaudējuši pārāk daudz. Tādēļ tika pieņemts Daniela Vilemsena piedāvājums Laurim kļūt par kārtējo latvieti, kas kāps holandieša motociklā. Iepriekšējā posmā Vilemsena iepriekšējais līdzbraucējs Kenijs van Gālens guva ceļgala krustenisko saišu plīsumu, bet Vilemsens nav atmetis cerības šoruden tikt pie desmitā pasaules čempiona titula. Savukārt Daiders bija nopietnākā zivs, ko sezonas pilnbriedā varēja nozvejot. Pirmais kopīgais starts Kivioli izdevās – otrā vieta pirmajā braucienā, uzvara otrajā un arī posmā.

Pasaules čempionāta līderi Etjēns Bakss un Kaspars Stupelis pirmajā braucienā bija līderi no otrā līkuma līdz pat finiša rūtotajam karogam. Otrā pus stunda svelmē tik labi neizdevās – ceturtā vieta un pārsvars kopvērtējumā sarucis līdz 12 punktiem.

Vēl viena “pa pusei” mūsējā ekipāža Joris Hendriks un Kaspars Liepiņš pirmā brauciena startā krita un no cīņas par punktiem izstājās, otrajā braucienā viņiem otrā vieta un joprojām labas cerības sezonas atlikušajā daļā pacīnīties par medaļām.

Māris Rupeiks starp regulāriem pasaules čempionāta dalībniekiem palicis vienīgais Latvijas pilots. Kā šosezon ierasts, viņš kopā ar Elviju Mucenieku par godalgotām vietām necīnījās, taču stabili divreiz iebrauca labāko desmitniekā – septītā un devītā vieta.

Igaunijas posmā piedalījās vēl divas Latvijas ekipāžas. Modris Štelle un Artūrs Linters savā kvalifikācijas braucienā finišēja 20. vietā, pēdējās cerības braucienā – septītie. Diemžēl pirmie aiz finālistu strīpas. Mārtiņam un Kasparam Krieviem dalība posmā beidzās ar 21. vietu savā kvalifikācijas braucienā.

Nākamās nedēļas nogalē pasaules čempionāts viesosies vairākus tūkstošus tālajā Kamenskas trasē pie Urālu kalniem Krievijā, bet 11. un 12. augustā ekipāžu krosa saldo krējumu redzēsim Ķegumā.

 

PASAULES ČEMPIONĀTA KOPVĒRTĒJUMS

1. Etjēns Bakss/Kaspars Stupelis (Nīderlande/Latvija) 286

2. Daniels Vilemsens/Lauris Daiders/Haralds Kurpnieks/Kenijs van Gālens (Nīderlande/Latvija) 274

3. Bens Adriansens/Svens Verbrige (Beļģija) 245

4. Jans Hendriks/Tims Smeininks (Beļģija) 242

5. Joris Hendriks/Kaspars Liepiņš (Beļģija/Latvija) 229

6. Valentīns Žiro/Nikolā Musē (Francija) 197

7. Jānis Daiders/Lauris Daiders (Latvija) 170

8. Māris Rupeiks/Elvijs Mucenieks (Latvija) 149

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+