×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
14. februāris, 2014
Drukāt

Mecenāts Vilis Vītols atzīmē 80 gadu jubileju (4)

Foto - Līga VasiļūnaFoto - Līga Vasiļūna

Vilis Vītols

Šodien  80 gadu jubileju svin uzņēmējs un sabiedriskais darbinieks Vilis Vītols.  “Latvijas Avīzes” lasītāji Vītola kungu pazīst kā Latvijas patriotu, kā “LA” trāpīgu komentāru autoru, kurš arvien rosinājis domāt, kas nāks par labu mūsu tautas attīstībai.

“Šī ir svētku diena ne tikai Vītola kungam un viņa tuviniekiem – mīlestības un cieņas pilnus sveicienus, pateicības un apbrīnas pilnus vārdus kaut domās sūta ikviens, kam kaut reizi dzīvē ir nācies satikt šo cilvēku un izjust viņa sirsnību un dvēseles siltumu,” teic Vītolu fonda valdes priekšsēdētāja Vita Diķe. Kopš 2002. gada, kad Vilis un Marta Vītoli fondu nodibināja, tā stipendijas ir saņēmuši jau vairāk nekā divarpus tūkstoši talantīgu jauniešu. Pēdējā laikā ik gadu stipendijās tikuši izmaksāti ap 700 000 latu. “Izglītība ir vērtīgākais, ko jūs saviem bērniem varat atstāt, jo to nevienam nevar atņemt. To nevar pazaudēt, nevar iznīcināt karš, un to var visur paņemt līdzi. Trimdā vislabāk parādījās izglītības milzīgā nozīme,” grāmatā “Savējiem” raksta Vilis Vītols.

Pirms divarpus gadiem viņš ar dzīvesbiedri Martu saviem zelta kāzu viesiem lūdza dāvanu vietā atbalstīt kādu no pašu izveidotajiem fondiem. Pēc tam nodibināto “Viļa un Martas Zelta kāzu stipendiju” ir saņēmusi Saldus 2. vidusskolas absolvente, tagad jau LU Bioloģijas fakultātes trešā kursa studente Anete Romanauska. Viņa saviem atbalstītājiem rak­stīja: “Jūs, izveidojot Vītolu fondu un nesavtīgi atbal­stot Latviju un latviešus, esat snieguši ne tikai neizmērojamu atbalstu, bet arī ticību labajam. Ticību un pārliecību, ka palīdzēt otram ir svarīgāk nekā gūt no viņa labumu.”

“Kokneses fondam” Vītolu zelta kāzu jubilejā tika saziedoti vairāk nekā pieci tūkstoši latu, kas izmantoti Likteņdārza amfiteātra būvniecībā. Likteņdārzu iecerēts pabeigt 2018. gadā kā dāvanu Latvijai valsts 100 gadu jubilejā, Vilis Vītols kā dārza izveides autors teic: “Taču, ja arī mums neizdotos laikā, nebēdāsimies. Rīgas Pētera baznīcu līdz torņa pabeigšanai cēla 282 gadus. Mums noteikti izdosies ātrāk.”

Likteņdārzs jau ir radījis ļoti labas iespējas rosināt arī skolēnus un jauniešus gan līdzdarboties talkās, gan, piedaloties projektos, pārdomāt un apzināties, ko mums ikvienam nozīmē sava valsts. Jubilārs cer, ka tieši jaunā paaudze “uzcels jaunu Latviju – tādu, par kādu esam sapņojuši. Par kādu cīnījušies mūsu senči, strēlnieki, leģionāri un tie, kas gāja uz barikādēm”.

Lai tā notiktu, mums visiem derētu gan sev, gan saviem bērniem likt pie sirds mudinājumu, ko Vilis Vītols ir vēlējis savējiem: “Izvirziet sev augstus mērķus, tad jūs vairāk sasniegsiet! Sekojiet kādai spožai zvaigznei, kaut tā sākumā varētu šķist nesasniedzama. Jums izdosies!”

Vilis Vītols līdzdarbojas arī “Nākotnes fondā”. Tā valdes priekšsēdētājs Ilmārs Mežs saka:

“Novēlu, lai Latvijā Vilim Vītolam rastos arvien vairāk sekotāju, kuri nesamierinās ar sasniegto, bet meklē Latvijas nākotnei svarīgas jomas, kurām vajadzīga palīdzība un šo palīdzību arī sniedz.”

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Paldies, mecenāt! Arī mans mazdēls izskolojās pateicoties Jums. Lai veselība un gandarījums par to, ko darāt!

 2. Ja Latvijas prezidents būtu Vilis Vītols, mūsu jaunatne augtu par dedzīgiem savas Dzimtenes patriotiem, un mēs visi varētu lepoties ar savu zemi un Prezidentu. Nebūs pārspīlēti teikt, ka tikdaudz atjaunotās Latvijas labā nav izdarījis neviens. Vēl daudzus spēka pilnus gadus!

 3. Daudz baltu dieniņu !

 4. Ēriks Krūmiņš, ASV Atbildēt

  Sūtām LABĀKOS novēlējumus latvietim kuram būtu jāraksta ar LIELO “L” burtu ,
  agrākam trimdas latvietim Vācijas bēgļu nometnēs, tad uzņēmējam/celtniekam Karakasā,
  Venecuēlā un BEIDZOT atkal atpakaļ mīlotā Latvijā, zemes no kuras viņa sirds un domas
  NEKAD nebija projām.
  Vēlam vēl DAUDZ BALTU DIENIŅU strādājot ar Vītola fondu un veidojot Latvijas
  LIKTEŅDĀRZU !

  Ēriks un Ināra Krūmiņi, Milvokos,ASV

Draugiem Facebook Twitter Google+