Mobilā versija
+16.7°C
Gundars, Kurts, Knuts
Otrdiena, 26. septembris, 2017
16. maijs, 2017
Drukāt

Noslēdzies “LA” sadarbībā ar Spānijas vēstniecību rīkotais konkurss (1)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Spānijas vēstnieks Latvijā Pedro Migels Himeness-Načers pasniedza četrām klātesošajām konkursa laureātēm – saldeniecei Andrai Gaigalai (no kreisās), ventspilniecei Dzintrai Karpačai, rīdziniecēm Vitai Grīnbaumai un Irēnai Brūverei – godam nopelnītās Spānijas vēstniecības sarūpētās balvas.

Autori: Ģirts Vikmanis, Dace Kokareviča

Noslēdzies “Latvijas Avīzes” sadarbībā ar Spānijas vēstniecību Latvijā rīkotais konkurss.

“Kā jums izdevās atrast pareizās atbildes?” konkursa “Ko zinām par Spāniju?” apbalvošanas ceremonijā laureātēm jautāja Spānijas vēstnieks Latvijā Pedro Migels Himeness-Načers, kurš atzina, ka daži jautājumi konkursā bijuši ļoti grūti. Konkursa laureātes, kuras viesojās Spānijas vēstniecībā, atbildēja, ka informāciju meklējušas Vikipēdijā un citos interneta resursos. Vēstnieks izteica pateicību par interesi, atzina, ka šādi konkursa laureātes uzzinājušas vairāk par Spāniju, kā arī apsveica ar uzvahttp://www.la.lv/wp-admin/post.php?post=854425&action=edit#visibilityru. Spānijas vēstnieks gan arī pajokoja, ka nākamajā konkursā vajadzēs liegt tā dalībniekiem izmantot interneta resursus atbilžu meklēšanai. Laureātes saņēma grāmatas: “Lamanča atjautīgais idalgo Dons Kihots”, “Dons Kihots. Stāsti bērniem” un “20. gadsimta spāņu dzejas antoloģija”, kā arī uzaicināja uz spāņu vīna glāzi un uzkodām.

Ventspilniece Dzintra Karpača pastāstīja, ka viņas draudzenei meita esot precējusies ar spāni un viņai par spāņiem radies iespaids kā par sirsnīgiem un jautriem cilvēkiem. Savukārt rīdziniece Vita Grīnbauma brīvajā laikā interesējas par Spāniju un tā karaļnama vēsturi. “Jo sevišķi mani saista Spānijas karalienes Izabellas I periods un viņas galma intrigas,” atzina V. Grīnbauma. Vēstniecībā klātienē balvas saņēma arī Andra Gaigala un Irēna Brūvere, bet pārējās konkursa laureātes pēc balvām var ierasties “Latvijas Avīzes” redakcijā.

Pateicībā par veiksmīgo sadarbību ar Spānijas vēstniecību “LA” pārstāvji dāvāja vēstniekam izdevniecības “Lauku Avīze” izdoto Gunta Eniņa grāmatu “Nezināmā Latvija”, rosinot vēstnieku vēl vairāk izzināt mūsu valsti.

“LA” lasītāju konkursa rezultāti

Konkursā “Ko zinām par Spāniju?” uz vēstnieka Pedro Migela Himenesa-Načera uzdotajiem jautājumiem pilnīgi pareizi ir atbildējušas astoņas dalībnieces – Irēna Brūvere, Vita Grīnbauma, Ginta Kalvāne, Andra Gaigala, Ieva Berga, Antra Žurovska, Dzintra Karpača un Zigrīda Rinkēviča.

Pareizās atbildes:

1. Šobrīd Spānijā spēkā esošā konstitūcija tika pieņemta 1978. gadā.

2. Visvairāk disku ir pārdevis slavenais spāņu mūziķis Hulio Hosē Iglesiass de la Kueva. Visā pasaulē ir pārdoti vairāk nekā 300 miljoni ierakstu 14 valodās un izdoti vairāk nekā 80 viņa albumi un vairāk nekā 2600 apstiprināti zelta un platīna ieraksti.

3. Spāņu rakstnieks Migels de Servantess Saavedra ir dzimis 1547. gada 29. septembrī Alkala de Enaresas  pilsētā.

4. Spānija par Eiropas Savienības dalībvalsti kļuva 1986. gadā.

5. Pašreizējo Spānijas valdības vadītāju sauc Marjano Rahojs Brejs.

6. Spānijas vēstniecība Rīgā tika atvērta 2004. gadā.

7. Slavenākais spāņu kubisma pārstāvis ir Pablo Pikaso (pilnā vārdā Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Ruiz y Picasso).

8. Latvijā dzīvojušu spāni, kurš sarakstījis “Skaistā Granada”, “Ziemeļnieki” un “Spānijas nākotne”, sauc Anhels Ganivets Garsija.

9. Darba “Paraugnoveles” autors ir rakstnieks Migels de Servantess Saavedra.

10. Paelja ir Valensijas reģiona nacionālais ēdiens.

 

Pievienot komentāru

Harijs Tumans: Kā savaldīt "ciklopus" un pasargāt valsts intereses (6)Gaidot valsts simtgadi, dažādu šim svarīgajam notikumam veltīto pasākumu un ieceru saraksts kļūst aizvien garāks.
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Nepilsonijas pilsoņi

Saeima pagājšnedēļ noraidīja Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa iesniegto likumprojektu, kas paredzēja vairs nepiešķirt nepilsoņu statusu bērniem. Patlaban nepilsoņa statuss tiek piešķirts reti – 2016. gadā tikai 52 bērniem. Bet jau tagad nepilsoņu bērnam iegūt pilsonību ir vienkārši – uz dzimtsarakstu nodaļas darbinieka jautājumu, vai vecāki jaundzimušajam bērnam izvēlas Latvijas pilsonību, jāatbild ar “jā”. Tas tiek atzīmēts reģistrā un dzimšanas apliecību bērns uzreiz saņem ar Latvijas pilsonību. Tiem vecākiem, kas saka “nē”, vairākumā gadījumu noteicošā esot iespēja vieglāk ceļot uz Krieviju, jo nepilsoņiem nav vajadzīga vīza.

Vai partijām jāpalielina valsts budžeta finansējums?
Egils Līcītis: Un visi raksta prezidentamBet tad uzrodas vēstuļu draugi, kurus Vējonis nemaz negrib par vēstuļu draugiem, un sarakstīšanās ar tādiem nedara godu augstiem amatvīriem.
Viss var būt taisnība, izņemot to, kas tiek drukāts (17)Sudrabas komisijā žurnālistu organizācijas viena otru apsmidzina ar indīgām ķimikālijām
Rita Našeniece: Impērijas brīvprātīgie palīgi (96)Piederību valstij nenodrošina uztiepti papīri. To nodrošina audzināšana.
Draugiem Facebook Twitter Google+