Latvijā
Kriminālziņas

Vilinošās vēstulēs piedāvā pasakainu bagātību. Cietuši vairāki kuldīdznieki1

Foto – Shutterstock

Pēdējo mēnešu laikā vairāki Kuldīgas iedzīvotāji kļuvuši par krāpnieku upuriem un šķīrušies no prāvām naudas summām, kas lēšamas vairākos simtos eiro, portālu LA.lv informēja Valsts policijā (VP).

VP Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirknī saņemta informācija par vairākiem līdzīga rakstura krāpšanas gadījumiem internetā – piedāvājumi iesaistīties finanšu afērās, kam seko mistiskas komisijas maksas, kas tiek pieprasītas no upuriem.

Policija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un neļaut sevi apvārdot! Ja tiek saņemtas vēstules sliktā latviešu valodā, kas rakstītas ar google tulkotāja palīdzību, tas jau vien norāda, ka sūtītājs, visticamāk, ir aizdomīga persona, kuras nolūki nav no labākajiem.

Saistītie raksti

Šādās vēstulēs mēdz būt aicinājumi iepazīties, kam seko solījumi sūtīt dāvanas, kuru saņemšanai ir vajadzīgas mistiskas komisijas maksas. Ļaundari mēdz arī aicināt iesaistīties finanšu darījumos, solot neiespējami lielas peļņas iespējas. Bet, lai pie kārotā tiktu, tiek prasīts ieguldīt savu naudu.

Tāpat policija aicina būt vērīgiem iegādājoties preces internetā. Pirms veikt maksājumu ieteicams iepriekš pārbaudīt vai tirgotājs ir reģistrēts uzņēmējs.

LA.lv