×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
31. marts, 2016
Drukāt

Vīlipsōna “Diagnosis” galerijā “Istaba”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Galerijā “Istaba” no 11. aprīļa līdz 21. maijam būs skatāma mākslinieka Vilipsōna jaunākā personālizstāde “Diagnosis”, kas būs viņa sestā personālizstāde galerijā “Istaba”, informēja izstādes rīkotāji.

Izstādei Vilipsōns devis ietilpīgu un daudznozīmīgu apzīmējumu “Diagnosis”, kas ļauj kavēties minējumos, ko mākslinieks vēlas noteikt, uzzināt, atklāt sev un skatītājiem.

Tēmu ziņā izstāde ir ļoti savlaicīga. Laikā, kad sabiedrības lielākā daļa vārda tiešā nozīmē ir slima – politiski, ekonomiski, arī kultūras notikumos, veidos, vērtējumos, izpaudumos -, nozīmīgi, ka mākslinieks uzrāda kaites cēloņus, pauda mākslas zinātniece Ingrīda Burāne.

Jauninājumi uztverē un atveidē, pēc Burānes domām, ļauj saredzēt, ka mākslinieks no dzīves baudītāja un skaistuma cildinātāja, romantiķa pārtapis par dzīves analizētāju, pieredzes sūro atziņu komentētāju, brīdinātāju. Tas ir loģisks attīstības ceļš, ko ne katrs var un uzdrošinās iet.

Pirmā Vilipsōna personālizstāde galerijā “Istaba” bija skatāma 2009.gadā “vienc.vilipsōnc.vienc.”, 2010. gadā notika izstāde “Niff-niffs, Naff-naffs, Nuff-nuffs u.c.”, 2011. gadā – “Sievietes-tilti”, 2013. gadā – “Why ne?!”, bet 2014. gadā bija skatāma izstāde “(3 in1) x 2”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+